Například: Dobré zprávy
Život jako dar

Křehkost života si v běhu dní málokdy uvědomíme, protože na to nemáme obvykle čas. Jdeme životem, jakoby nám vše patřilo navždy, spěcháme, doháníme, možná i utíkáme, často se brodíme minulostí nebo jsme naopak kdesi v daleké budoucnosti.

Pak přijdou chvíle, kdy nepoznaná skutečnost lehce nakoukne do našich životů, vpustí nám tam, kam se běžně nedostaneme, abychom mohli pocítit ještě větší úctu k životu, ke stvoření jako celku, k jeho skryté dokonalosti.

Když držíte v náručí právě narozené dítě nebo máte v dlaních hlavu člověka, který trpí v bolestech, protože se právě probudil po operaci z narkózy, zjistíte, že v obou případech je život křehký a jako mávnutím křídel může být vše jinak.

Bůh však potřebuje naše ruce, aby do nich mohl vložit svoji sílu, a zároveň díky tomu máme možnost rozvinout obrovskou důvěru v běh života a možná, že získáme odvahu říct, že vše se děje, tak jak má, anebo rovnou Buď vůle tvá.

Pak procítíme neopakovatelnost každého okamžiku a to nejen ve chvílích, kdy kráčíme po tenkém ledě vypjatých situací spolu s těmi, které máme rádi, ale i v každé chvilce našeho křehkého života. A možná najdeme skutečný smysl života, vědomě s lehkostí a dojdeme tam, kam bychom měli dojít…

 

Alena Stellnerová, AAS

Líbí se mi 26Život jako dar - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 26
Podobné články:Komentáře

Lenka 03.09.2017 12:48 Odpověď

Krásně napsané, děkuji.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Jen mě poslouchej, člověče, říkám ti pravdu, stejně jako ti není dáno vyhnout se smrti, tak ti také není dáno vyhnout se Božímu soudu.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"