Například: Dobré zprávy
Život jako dar

Křehkost života si v běhu dní málokdy uvědomíme, protože na to nemáme obvykle čas. Jdeme životem, jakoby nám vše patřilo navždy, spěcháme, doháníme, možná i utíkáme, často se brodíme minulostí nebo jsme naopak kdesi v daleké budoucnosti.

Pak přijdou chvíle, kdy nepoznaná skutečnost lehce nakoukne do našich životů, vpustí nám tam, kam se běžně nedostaneme, abychom mohli pocítit ještě větší úctu k životu, ke stvoření jako celku, k jeho skryté dokonalosti.

Když držíte v náručí právě narozené dítě nebo máte v dlaních hlavu člověka, který trpí v bolestech, protože se právě probudil po operaci z narkózy, zjistíte, že v obou případech je život křehký a jako mávnutím křídel může být vše jinak.

Bůh však potřebuje naše ruce, aby do nich mohl vložit svoji sílu, a zároveň díky tomu máme možnost rozvinout obrovskou důvěru v běh života a možná, že získáme odvahu říct, že vše se děje, tak jak má, anebo rovnou Buď vůle tvá.

Pak procítíme neopakovatelnost každého okamžiku a to nejen ve chvílích, kdy kráčíme po tenkém ledě vypjatých situací spolu s těmi, které máme rádi, ale i v každé chvilce našeho křehkého života. A možná najdeme skutečný smysl života, vědomě s lehkostí a dojdeme tam, kam bychom měli dojít…

 

Alena Stellnerová, AAS

Líbí se mi 17Život jako dar - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 17
Podobné články:Komentáře

Lenka 03.09.2017 12:48 Odpověď

Krásně napsané, děkuji.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Staň se přítelem svého nepřítele a odpusť mu jeho skutky, protože jinak nejsi ani ty dokonalý.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"