Například: Dobré zprávy

Co je to osteochondróza páteře?

Pokud vám podle starého zvyku stanovil lékař diagnózu „osteochondróza páteře“, vězte, že to není konečná diagnóza jako taková. Ukazuje to pouze na to, že máte problémy s páteří, stejně jako se například mluví o nějakých problémech v organizmu, když má člověk zvýšenou teplotu nebo když ho bolí břicho.

Čtěte více


Reparativní regenerace meziobratlových plotének

Biochemická individualita člověka v překladu ze slangu biochemiků označují originální jedinečnost složení, procentuálního poměru a aktivity různorodých biologicky aktivních látek a sloučenin v organizmu člověka (mají se tím na mysli bílkoviny, hormony, enzymy apod.). Jinými slovy můžeme o každém člověku říci, že svou biochemickou podstatou je natolik individuální, že na světě neexistuje absolutní analogie jeho organizmu, neexistovala ani v minulosti a nebude existovat ani v budoucnu.

Čtěte více


Reparativní regenerace meziobratlových plotének

Vědci zjistili, že efektivita procesu regenerace závisí na podmínkách, ve kterých tento proces probíhá. Utlumit, posílit nebo kvalitativně změnit proces regenerace mohou různé faktory: specifika látkové výměny, věk, výživa (trofika), stav nervového a endokrinního systému, intenzita průtoku krve v poškozené tkáni, přidružené choroby, celkový stav organizmu a tak dále.

Čtěte více


Reparativní regenerace meziobratlových plotének

Po přečtení článku na stránkách „ALLATRA VĚDA“ s názvem „Schopnost regenerace - klíč k rozluštění záhady původu lidského těla. Planeta Faeton“, mne zaujala pozoruhodná informace o praktických výsledcích v oblasti vertebrolologie, zejména ta možnost, díky rozvoji metody vertebrorevitologie a její schopnost regenerace poškozených meziobratlových plotének až do úplného uzdravení (úplné restituce).

Čtěte více


Příběh pro ženské uši aneb antikocepce trochu jinak

Využíváme-li však pomocníků, kteří nám umožní, aby naše cesta byla jednodušší, bez potíží, často možná ani netušíme, za jakou je to cenu. Nikdo nám neřekl, kolik za to budeme muset zaplatit. Ještě je čas. Kdykoli spatříme Lunu na obloze, můžeme se k ní obrátit s prosbou, aby ochraňovala sílu a intuici všech žen...

Čtěte více


Jak naprogramovat mozek, aby pomáhal organizmu?

Jak se ukázalo, lidský mozek se může snadno naučit něco dobrého. Jako příklad uvádíme zdravou výživu. Podstatou tohoto jevu je skutečnost, že je ovlivněno centrum potěšení mozku, díky kterému dochází k návyku na určité potraviny.

Čtěte více


Křižovatky na mé cestě životem

  • 31.07.2015
  • 0
  • 13
  • 1018

Michaelu Fabiánovou znám mnoho let. Znám ji jako vzornou maminku a moudrou a vnímavou dámu, která nahlíží na svět nejen pohledem západní civilizace, ale i prostřednictvím dávné čínské moudrosti. Když jsme se opět po delší době potkaly, ztratila jsem málem řeč: Míša se jen tak mimochodem zmínila, že se vyléčila z roztroušené sklerózy.

Čtěte více


Co ještě nevíte o šišince

  • 24.07.2015
  • 0
  • 60
  • 15962

Epifýza (epiphysis cerebri alebo corpus pineale) Je útvar oválneho tvaru pripomínajúci malinkú šišku, ktorý sa nachádza v mozgu každého človeka. Jeho poloha predstavuje geometrický stred nášho mozgu.

Čtěte více


Kult těla

Co je to zdraví? Jak velký význam zaujímá v životě člověka? Často slyšíme v naší konzumní společnosti následující větu: „Hlavně, aby bylo zdraví“. Ovšem, potřebuje člověk primárně zdraví, aby se cítil šťastný? Koneckonců, vzpomeňme si, když jsme byli mladí a zdraví, moc jsme o tom nepřemýšleli, brali jsme to jako samozřejmost. Až teprve později, když vidíme, jak léta plynou, začínáme ho považovat za jakousi „cennost“ nebo spíše jako možnost, žít svůj rychle ubíhající život, aniž bychom se museli o tělo starat, obtěžovat se s ním, či ho léčit Ve stáří pocíťuje každý člověk veliký rozdíl ve vnímání sebe sama: uvnitř se cítí mladý, ale tělo bez ohledu na něj stárne. To nám v prvé řadě ukazuje, že nejsme jenom tělem, ale jsme i tím, co prožíváme uvnitř (náš vnitřní život). O tom vyprávěli mudrci, o pohroužení se do sebe. Ale může být člověk opravdu šťastný i bez zdraví? Samozřejmě, že může. To už dokázali lidé, kteří navzdory těžkým životním situacím našli svoji vnitřní duchovní oporu a dokonce svým příkladem pomohli mnoha dalším lidem, i když byl jejich zdravotní stav velmi vážný.

Čtěte více


Síla myšlenky pomáhá při rehabilitaci po vážném zranění

  • 22.06.2015
  • 0
  • 29
  • 1190

Nejnovější experimenty vědců z Itálie a Německa dokázaly, že síla myšlenky je schopna postavit člověka na nohy! To také tvrdí Giacomo Rizzolatti - italský neurobiolog, který v roce 1992 svým objevem zrcadlových neuronů uskutečnil průlom nejen v psychologii, ale i dalších vědách. Od té doby provádí tým vědců, ve spolupráci s profesorem Rizzolattim, aktivní výzkum v praktické aplikaci poznatků o zrcadlových neuronech.

Čtěte více


Co je homeopatie?

Co je to homeopatie? Otázka, kterou si klade spousta z nás. Odpověď na ni se vám pokusím přiblížit…

Čtěte více


Co si představit pod pojmem DUŠEVNÍ WELLNESS?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně cestu ke zlepšení: pozornější vztah k lidskému tělu, zdravější životní styl, vyváženost mezi prací a odpočinkem, harmonie ve vztazích a pozitivní přístup k životu, tzv. duševní wellness.

Čtěte více




Myšlenka dne

Ve tvé hlavě nesmí být nic ne-ga-tiv-ní-ho. Jenom pozitivní myšlenky! Tehdy nebudeš muset ztrácet čas na boj sám se sebou a tvoje skutky budou vždy pozitivní. Harmonie by měla být v prvé řadě uvnitř tebe. Harmonie a mír.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"