Například: Dobré zprávy
Zdravá chůze naboso

Léto je skvělou příležitostí na čas odložit botky a začít chodit naboso. Podpoříme tím svůj imunitní systém, zlepšíme si náladu, posílíme srdce a zdokonalíme činnost dýchacího ústrojí. Chůze bez obuvi prospívá dětem i dospělým, praktikovat ji můžeme nejen doma, ale také venku na různých procházkách v přírodě.


 I když jsou ve společnosti boty v určitých situacích nezbytné, v teplých letních dnech vám nic nebrání zajít do parku, na pláž nebo na louku, přičemž si boty sundáte a půjdete na procházku naboso.
 
 Naše babičky i dědové si určitě pamatují časy, kdy byli malí a lítali po louce naboso.
 Cítili každičký dotek trávy či nesouměrnost půdy a byli spokojení. Proto důvody, proč někdy chodit bez bot, mohou jen překvapit.
 Účinky bosé chůze jsou velice příjemné. Látková výměna dostane potřebnou stimulaci; psychické napětí (emoce, starosti) země uvolní, uvolní se i napětí elektrické z neustálého pobytu v umělých hmotách bez uzemnění; zvýší se imunita, „studené nohy“ začnou hřát a projeví se v nich pocit svěžesti. Jde o nejlepší prevenci nemocí a prostředek k udržení zdraví.
 
 1 Vymažete své předtuchy
 Je těžké věnovat pozornost každému kroku, když chodíte naboso. Musíte být proto na pozoru, abyste nešlápli na ostré kameny a trny. Povědomí přemýšlí o tom, co je před vámi a v tom okamžiku tiší své vnitřní chvění a vymazává svou mysl, což vám pomůže zaměřit se na to, co je tady a teď.
 
 2 Je to jóga pro vaše nohy a je zdarma
Chůze naboso posiluje a protahuje svaly, šlachy a vazy v oblasti kotníků na nohách. Toto posilování pomáhá zabránit zranění, zmírňuje napětí v kolenou a uvolňuje záda. Chodíte-li bosi, zapojují se do činnosti i svaly, které by při chůzi v botách nebyly uplatněny. Díky chůzi naboso posilujete a protahujete své jádro, což napomáhá držení těla ve vzpřímené poloze, a to i když zůstanete stát na místě.
 
 3 Je to bezplatné reflexní sezení
Reflexní body jsou v každé části vašeho těla, jsou tedy i ve vašich nohách. Každá malá boule, kámen či nerovnost stojící vám v cestě pomáhají stimulovat všechny tyto malé reflexní body. Pokud to nejprve zabolí, zejména ve specifických oblastech, tak to znamená, že vaše nohy potřebují stimulaci. Dostávají ji tím, že chodíte nebo jste bosí. Postupem času tato citlivá místa vymizí a díky tomuto způsobu chůze budou tyto oblasti stimulovat vaše omlazení a dopomohou snižovat příznaky, které vás někdy trápí.
 
 4 Snížení úzkosti a deprese 
Chůze naboso v trávě může pomoci snížit úzkost nebo stavy deprese až o 62 procent. Uvolňují se endorfiny a tím se zvyšuje hladina příjemných pocitů, což skvěle podporuje psychiku a tím i fyzické zdraví.
 
 5 Získejte dobrý noční spánek 
Starověcí léčitelé věřili, že chůze naboso v trávě byla nejlepším lékem na nespavost a mnoho lidí na tyto účinky bez váhání přísahá i dnes.
 
 6 Je to doslova uzemnění
Naše tělo je tvořeno přibližně ze šedesáti procent vodou, která je ideálním vedením elektřiny. Země má negativní iontový náboj. Chystáte-li se jít naboso, tato energie bude opět pracovat pro vaše tělo. U záporných iontů bylo totiž prokázáno, že detoxikují tělo, zklidňují psychiku, snižují záněty, synchronizují jak vnitřní hodiny, tak i hormonální cykly a fyziologické rytmy. Nejlepší místa pro nabrání negativních iontů skrze vaše nohy jsou u vody. Každý, kdo někdy chodil bos po pláži, ví, jak příjemné pocity taková chůze přináší a toto je vysvětlení.
 
 7 Získejte zpět, na čem vám záleží
Chcete-li být naboso venku, neděláte to jen kvůli zapojení a stimulaci vlastních nohou. Dostanete se tím do spojení s matkou přírodou, jež nás obklopuje. Cítíte slunce na své tváři, slyšíte vítr ve stromech. Stimulujete nejen své tělo, ale i svou mysl. Snad neexistuje jednodušší způsob, jak pro své tělo, mysl i duši udělat něco opravdu prospěšného a dobrého.
 

Líbí se mi 8Zdravá chůze naboso - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 8
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Pokud chceš rozesmát Boha, řekni mu o svých plánech.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"