Například: Dobré zprávy

Kvítek Udumbara rozkvetl: to se stává jednou za 3000 let

Naposledy kvetl před narozením Buddhy. Za posledních 20 let tento kvítek rozkvetl na mnoha místech po celém světě. Podle buddhistické legendy kvete Udumbara jednou za 3000 let a ohlašuje příchod velkého mudrce či osvíceného. Tato drobná vonná květina má velmi tenký, ale pevný stonek. Lidé pozorující Udumbaru uvádí, že vydrží hodně dlouho a poté, co jí ohnou, se sama narovná.

Čtěte více


POKUSY S DNA OBJEVILY JEJÍ SKUTEČNOU SCHOPNOST

Tři pokusy s DNA, dokazující, že pocity člověka ovlivňují molekuly DNA. Specialista v oboru kvantové biologie, Vladimír Poponin, zveřejnil výsledky experimentu provedeného v Ruské akademie věd, spolu s kolegy, mezi nimiž byl i Peter Garyaev.

Čtěte více


Kolektivní rozum

Vědomí je v podstatě nástroj, který máme pro to, abychom ho používali.Můžeme ho přirovnat k palubnímu počítači našeho auta. Někdy to dopadne tak, že vědomí nám diktuje, tj., dominuje nad námi.

Čtěte více


Město, které zůstává v srdci navždy

Kyjev - město, které zůstává v srdci navždy. Největším klenotem je bezesporu Kyjevo-Pečerská Lávra. Tento unikátní komplex pravoslavných chrámů a klášterů se nachází na malebném kopci nedaleko Dněpru. Když jsem do ní poprvé vstoupil, nedokázal jsem si vysvětlit, jak je možné udělat jen pár kroků a náhle se ocitnout v úplně jiném světě. Pocítil jsem v sobě neobyčejnou radost a pokoru. Život venku jako by přestal existovat. Stál jsem tam a nemyslel na nic. Jen ten nepopsatelný pocit a ta nádhera kolem. Jako by se zastavil čas.

Čtěte více


NOVĚ! PRAPŮVODNÍ FYZIKA ALLATRA

Překlad do českého jazyka na: http://allatra-science.org/cs/category/physics-reports http://allatra.org/cs/reports/iskonnaja-fizika-allatra http://allatra.eu/reports/iskonnaja-fizika-allatra Zpráva „PRAPŮVODNÍ FYZIKA ALLATRA“ předložená mezinárodní vědecko-výzkumnou skupinou Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA. Zpráva obsahuje informaci o původu a struktuře elementárních částic, o prvotních základech, ze kterých se skládá hmota, o vzájemném vztahu elementárních částic a kosmologie ve světle teorie jednotného pole, o elektromagnetických a gravitačních interakcích, o alternativních zdrojích energie, atd. Zpráva poukazuje na důležitost, rozsah a včasnost nejnovějších poznatků v oblasti fundamentální a aplikované fyziky. Přináší odpovědi na základní, dosud nevyřešené otázky moderní fyziky a předkládá laicky srozumitelné vysvětlení.

Čtěte více


O problémech a důsledcích KLIMATICKÝCH ZMĚN na Zemi. Efektivní způsoby řešení těchto problémů

http://allatra.org/cs/reports/o-problemah-i-posledstvijah-globalnogo-izmenenija-klimata-na-zemle Důležité informace, které se týkají každého z nás! Dokument v češtině zveřejněn 12. 12. 2014

Čtěte více


DOBRÉ ZPRÁVY – DOBRÝ ŽIVOT - ROZESÍLÁME POLAHODU DO VŠECH STRAN!

Milí čtenáři, Tištěná verze POLAHODY vychází s částečně černobílým obsahem a je k dispozici zdarma. V současné době je náklad tohoto měsíčníku 15000 ks. Část novin posíláme nemocnicím a zdravotním střediskům, které s námi spolupracují, a zbylé výtisky posíláme našim čtenářům, kteří je rozdávají ve svém okolí, jak v České republice, tak i na Slovensku. V okénku „Kde nás najdete“ je souhrn míst, kde si můžete noviny zdarma vyzvednout. Pokud pro Vás není ani jedno místo dostupné, můžete si noviny objednat také prostřednictvím České a Slovenské pošty. Čtyřleté zkušenosti ukazují, že se dá vlastními silami udělat ohromná práce. Společně můžeme dokázat mnohem více! Proč to děláme?

Čtěte více


Lípa jako symbol Slovanů a českého národa

Na první pohled se zdá, že je lípa celkem obyčejný strom, který běžně roste ve městech a na vesnicích, a vyskytuje se téměř až k polárnímu kruhu. Nicméně mnozí ani netuší, jak hluboce je zakořeněn symbol lípy ve slovanské kultuře a jaké mýty a tajemné legendy, spojené s tímto stromem, nám po staletí předávají naši předkové.

Čtěte více


Tripolská Civilizace

  • 05.05.2012
  • 0
  • 49
  • 1379

Před více než sto lety v Kyjevě se vybuchl ohromný zájem o objev českého archeologa V.Chvojky. Při pokračování ve vykopávkách stanoviště z období paleolitu na území Kyjeva (Ukrajina), V.Chvojka objevil pozůstatky osídlení dávných lidí. Ale ten nejdůležitější objev nebyl v Kyjevě, ale 40 km za městem v malém městečku Tripoli. Když Chvojka pochopil význam archeologických nálezů, zcela se ponořil práce. To co odkryli v hloubce jednoho metru, za několik let doslova vyvolalo světovou sensaci.

Čtěte více


2. mezinárodní fotovýstava Agapit Pečerský - symbol jednoty a přátelství

V únoru podle východního kalendáře jsme vstoupili do roku 2012. Je pozoruhodné, že tento slavný rok začíná skutečně významnou události, která se od 12.02.2012 konala v mnoha zemích – 2. mezinárodní fotovýstava Agapit Pečerský - symbol jednoty a přátelství. Tento rok se výstavy fotografií zúčastnilo 14 měst a 8 zemí. Nebývalý zájem a rozsah této události ukazuje, že si mnoho lidí dobré vůle uvědomuje důležitost sjednocení na základě kulturních a morálních hodnot, oživení společnosti, v níž nemá přátelství národů žádné hranice a v níž panuje atmosféra klidu a dobrosrdečnosti. Je pozoruhodné, že myšlenka jednoty a přátelství dostala nový rozměr, protože byla podporována obyčejnými lidmi z různých zemí. Jejich zájem sjednotila legendární Osobnost Kyjevské Rusi – Agapit Pečerský Lékař Nezištný! Tolik osudů bylo už změněno při pouhém kontaktu s informacemi o něm a spousta se jich ještě změní. Je to záhada, při setkání s níž se člověk mění a naplňuje silou pochopení smyslu nastávajících událostí roku 2012. Dobro nemá žádné hranice a nezná čas! Dobro plodí dobro!

Čtěte více


Magie pozitivního myšlení - cesta ke štěstí, nebo útěk před životem?

Jako houby po dešti se objevují stále nové a nové knihy o pozitivním myšlení a o tom, jak dosáhnout prosperity, zdraví, bohatství a štěstí. Filmy jako například "The Secret" (Tajemství) dávají ucelený návod, jak prostřednictvím cíleného směrování myšlenek, vizualizace a emocionálního naladění dosáhnout splnění všech svých snů. Nepochybuji o tom, že zmíněnou cestou lze dosáhnout skutečně výjimečných výsledků. Otázkou však zůstává, zda jsme tady opravdu jenom proto, abychom si plnili všechna přání, která nás napadnou. Nejsme tu spíše proto abychom vnitřně rostli a sílili, sbírali zkušenosti a překonávali překážky? A může nám vůbec pouhé plnění přání a snů přinést skutečné štěstí? MartinaKuklišová převzato http://www.slunovrat.eu/

Čtěte více
Myšlenka dne

Nemůžeme druhým přát nic zlého, dokonce ani v myšlenkách. Protože silou mysli si kladeš past sám na sebe, na své tělo a svůj rozum. A čím častěji o tom přemýšlíš, tím silnější jsou její sítě, tím více se dostáváš do jejich sevření.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"