Například: Dobré zprávy

Letní slunovrat

Letní slunovrat, první letní den či také astronomické léto nastává obvykle 20. a nebo 21. června. Jen výjimečně letní slunovrat připadá na jiné datum jako 22. června a nebo 19. června.

Čtěte víceALATYR

Kámen Alatyr se má nacházet ve středu světa a představuje centrum mytologického vesmíru, tradičně se umísťuje na východní stranu, na raj­ský ostrov Bujan (ostrov věčného jara (léta) - bujný - jarý tj.plný života a síly). Tento rajský svět, kde jsou všechny stro­my ze zlata, nám připomínají i pohádky, kde se za mořem nachází zlatá krajina, místo plné různých mýtických až bož­ských postav.

Čtěte více

Kvítek Udumbara rozkvetl: to se stává jednou za 3000 let

Naposledy kvetl před narozením Buddhy. Za posledních 20 let tento kvítek rozkvetl na mnoha místech po celém světě. Podle buddhistické legendy kvete Udumbara jednou za 3000 let a ohlašuje příchod velkého mudrce či osvíceného. Tato drobná vonná květina má velmi tenký, ale pevný stonek. Lidé pozorující Udumbaru uvádí, že vydrží hodně dlouho a poté, co jí ohnou, se sama narovná.

Čtěte více


POKUSY S DNA OBJEVILY JEJÍ SKUTEČNOU SCHOPNOST

Tři pokusy s DNA, dokazující, že pocity člověka ovlivňují molekuly DNA. Specialista v oboru kvantové biologie, Vladimír Poponin, zveřejnil výsledky experimentu provedeného v Ruské akademie věd, spolu s kolegy, mezi nimiž byl i Peter Garyaev.

Čtěte více


Kolektivní rozum

Vědomí je v podstatě nástroj, který máme pro to, abychom ho používali.Můžeme ho přirovnat k palubnímu počítači našeho auta. Někdy to dopadne tak, že vědomí nám diktuje, tj., dominuje nad námi.

Čtěte více


Město, které zůstává v srdci navždy

Kyjev - město, které zůstává v srdci navždy. Největším klenotem je bezesporu Kyjevo-Pečerská Lávra. Tento unikátní komplex pravoslavných chrámů a klášterů se nachází na malebném kopci nedaleko Dněpru. Když jsem do ní poprvé vstoupil, nedokázal jsem si vysvětlit, jak je možné udělat jen pár kroků a náhle se ocitnout v úplně jiném světě. Pocítil jsem v sobě neobyčejnou radost a pokoru. Život venku jako by přestal existovat. Stál jsem tam a nemyslel na nic. Jen ten nepopsatelný pocit a ta nádhera kolem. Jako by se zastavil čas.

Čtěte více


NOVĚ! PRAPŮVODNÍ FYZIKA ALLATRA

Překlad do českého jazyka na: http://allatra-science.org/cs/category/physics-reports http://allatra.org/cs/reports/iskonnaja-fizika-allatra http://allatra.eu/reports/iskonnaja-fizika-allatra Zpráva „PRAPŮVODNÍ FYZIKA ALLATRA“ předložená mezinárodní vědecko-výzkumnou skupinou Mezinárodního společenského hnutí ALLATRA. Zpráva obsahuje informaci o původu a struktuře elementárních částic, o prvotních základech, ze kterých se skládá hmota, o vzájemném vztahu elementárních částic a kosmologie ve světle teorie jednotného pole, o elektromagnetických a gravitačních interakcích, o alternativních zdrojích energie, atd. Zpráva poukazuje na důležitost, rozsah a včasnost nejnovějších poznatků v oblasti fundamentální a aplikované fyziky. Přináší odpovědi na základní, dosud nevyřešené otázky moderní fyziky a předkládá laicky srozumitelné vysvětlení.

Čtěte více


O problémech a důsledcích KLIMATICKÝCH ZMĚN na Zemi. Efektivní způsoby řešení těchto problémů

http://allatra.org/cs/reports/o-problemah-i-posledstvijah-globalnogo-izmenenija-klimata-na-zemle Důležité informace, které se týkají každého z nás! Dokument v češtině zveřejněn 12. 12. 2014

Čtěte více
Myšlenka dne

Nikdo nemůže vstoupit do jedné řeky dvakrát, protože představuje minulost. Existuje jen pohyb řeky, protože ten představuje přítomnost.


PYRAMIDA - vědecký experiment
Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"