Například: Dobré zprávy
VOLÁNÍ MAHDÍHO

Unikátní program, který odhaluje podstatu duchovní cesty člověka skrze duchovní zrna islámu v jejich kráse a čistotě, která jako veliký oceán v samotném základu spojují mohutné řeky islámu.

Co je člověk, jeho struktura? Jaký je smysl života? Co je to ráj (al-džanna) a jak ho dosáhnout? Jak dosáhnout duchovní svobody? Co znamená „snaha“ na cestě k Alláhovi? Ihsan jako stav projevu upřímné Lásky k Alláhovi. O Lásce Alláha vůči lidem, kteří Ho milují (zmínky v Koránu a hadísech). Co je to „otevření hrudi“ (o stříbrné niti)? Jaký je stav „al-Ghaib“ a pojem „Lakhut“, který je ztotožňován s Božím světlem a Duchem svatým? Co znamená „hranice Krajního Lotosu“? Proč Korán říká, že islám je přímá cesta k Bohu (Alláhu), o čem mluvil prorok Mohamed (mír s ním)?

Iblís (Satan) – nepřítel pro člověka a lidstvo. Proč Iblís našeptával Adamovi, aby usiloval o dosažení „nekončící moci“? Proč je v Koránu zmíněno, že Iblís usedne na přímé cestě mezi člověkem a Alláhem a bude „vybízet svým hlasem“? Odkud se v hlavě objevují myšlenky a jak se jich zbavit?

Co je to práce na sobě? Jak porazit své nafs (egoismus) a jaké fáze člověk překonává? Jak se chránit před podněcováním Iblísa a šajtánů v hlavě? Co je velký a malý džihád (osobní lidský Armageddon)? Co je to peklo (džahanna)? Co se stane s člověkem po smrti fyzického těla (popisy stavů „hříšníka“ (subosobnosti) v  Koránu)? Co je to soudný den (poslední soud, den odplaty – Kijamat)?

Znak na starověkých mešitách. Předpovědi a zmínky o době příchodu Imáma Mahdího (příchod Qaima), o podstatě Jeho příchodu a Jeho skutcích v posledních dnech (slova Proroka Mohameda (mír s ním), zaznamenaná v hadísech). Co je to VOLÁNÍ MAHDÍHO a jak souvisí s „dýcháním Slunce“? Proč je příchod Mahdího spojován s nástupem nové éry? O sestrách Allat, o znovuzrození skutečné důstojnosti v člověku, o Životě věčném, o tom nejlepším, co ŽIJE v duši každého.

 

Poznámka redakce: na překladu do slovenského jazyka se intenzivně pracuje. V češtině můžete sledovat na tomto odkazu po zapnutí titulků: https://www.youtube.com/watch?v=hBrCamOPZ8w&feature=youtu.be 

 

 

 

 

Líbí se mi 42VOLÁNÍ MAHDÍHO - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 42
Podobné články:Komentáře

Jaromír 14.04.2019 12:15 Odpověď

Spomínam si na dobu, kedy som o Isláme nemohol ani počuť. Považoval som ho za najhoršiu vec na svete. Bol mi veľmi cudzí a vzdialený. Cítil som z neho zlo, strach, odpor a násilie. Odmietal som všetko, čo s islámom súviselo. Postupne sa mi odkrývala pravda a pochopil som, že v každej dobe boli ľuďom poskytnuté čisté znalosti o usporiadaní sveta, vesmíru, znalosti o ľudskej duši a poslaní človeka. Ľudia z týchto znalostí vždy vytvorili náboženstvo.  Podľa potrieb mocných sa prapôvodné znalosti prispôsobovali pre zaistenie politickej moci v danej krajine. Znak a názvy ako islám, muslim,... To všetko zostalo nezmenené, ale pôvodné znalosti boli nahradené ľuďmi, v priebehu storočí. Ten skutočný ISLÁM nie je to, za čo ho dnes považujeme. Veľmi som vďačný za tento film. Ďakujem za toto pochopenie a odhalenie toho, čo v skutočnosti islam znamená.


Jirka 05.02.2019 23:29 Odpověď

Moc vám z celého srdce děkuji za překlad tak důležitých informaci. :-)Zanechat komentář

Myšlenka dne

Není vhodné znepokojovat Pána z jakéhokoli jiného důvodu, než o spásu duše své.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"