Například: Dobré zprávy
Volání Dobra

Co je to Dobro? Při hledání odpovědi na tuto otázku se mnozí ocitnou v slepé uličce, protože najít jednoznačnou odpověď není snadné. Nejčastěji se nám vybavují abstraktní popisy pocitů, které částečně vysvětlují význam slova Dobro, ale podstata  nám stále uniká. Zdá se, že se nachází za hranicemi našeho chápání. Nedávno a zcela náhodně jsem našla vysvětlení. Ve skutečnosti je to tak prosté!

Jednoho podzimního slunečného dne jsem se procházela parkem. Byl nádherný den: listí hrálo na slunci všemi barvami, ze všech stran ke mně doléhal překrásný zpěv ptáků, lidé kolem měli dobrou náladu. Prostě nádhera! Přemýšlela jsem, že snad každý v životě prožívá tak báječný den a možná i několik dnů, kdy se nic zvláštního neděje a srdce člověka je naplněno takovou  radostí! Určitě znáte ten krásný pocit, kdy se vám chce obejmout celý svět a ukázat to nejlepší, co v sobě máme! A právě v tomto okamžiku, na vrcholu této upřímné radosti, jsem najednou pocítila, jak se v mém nitru rodí něco dobrého. Jakýsi dávno zapomenutý pocit... Byl jako malý zvoneček, který zvonil nejdříve jemně a potichu, ale pak už hlasitěji a hlasitěji. Začala jsem ho poslouchat a uvědomila jsem si, co to je - přání udělat něco dobrého, podělit se o tu radost, která mě naplňuje a kterou cítím kdesi hluboko uvnitř.  Ale vždyť je to právě to Dobro!

Když jsem začala věnovat pozornost tomuto pocitu, najednou jsem začala dostávat nápady, jaké dobré skutky, jak a komu můžu udělat, a to právě teď: pomoct nemocné sousedce s nákupem, pomoct mamince na zahrádce… Jinými slovy, naplnila mě taková inspirace a přání udělat nějakou drobnost, něco obyčejného, ale skutečně dobrého, co by přineslo světlo do života jiného člověka! Myslím, že každý z nás má možnost darovat radost druhým. 
Tyto prožitky mi pomohly, abych si uvědomila, že Dobro, je právě ten malý zvoneček, to vnitřní volání: „Udělej radost a něco dobrého ostatním.“ Dobro není vlastnost, kterou mají jen někteří lidé, je to součást každého člověka!     
Uvědomte si, jak často máme tento pocit, jak často slyšíme toto vnitřní volání, abychom udělali radost ostatním. A jak často necháváme toto kouzelné zvonění naší duše bez pozornosti.Vzpomínám si, jak mi jednou kamarádka poslala pohlednici, na které bylo napsáno: „Blahopřeji Ti k výjimečnému dni Tvého života! Kdy: každý den. Děkuji, že Tě mám!“ Tehdy jsem měla obrovskou touhu udělat podobnou radost svým kamarádkam a zvednout jim také náladu. Ale víte, jak to chodí. Práce, studium a různé myšlenky mě odvedly od zvonečku Dobra, který ve mně „zazvonil“ po této nečekané události. Moje pozornost se upnula na řešení nekonečných starostí a zdálo se, že zvoneček přestal zvonil. Ale to není pravda, on volá pořád, jenom my mu nevěnujeme svoji pozornost. 

Dobro je jako zvoneček, který má v sobě každý člověk. Vibrace zvuku, které vydává, jsou dobré myšlenky člověka. A pozornost je to, co dělá jeho volání hlasitější, jinak řečeno, co přídává sílu dobrým myšlenkám člověka. Čím více a častěji budeme poslouchat tento okouzlující hlas naší duše, volání Dobra, tím víc se náš život naplní dobrými skutky, které budou měnit náš život a okolní svět k lepšímu. V podstatě všechno časem ztratí svoji hodnotu – ať je to práce, studium nebo každodenní starosti. Jedině dobré skutky budou v naší paměti tím skutečným a věčným přínosem, který v nás zůstane a pomůže nám pochopit, že tyto okamžiky našeho života nebyly marné. Konejte Dobro a poslouchejte pozorně vnitřní volání kouzelného zvonečku!

Líbí se mi 25Volání Dobra - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 25
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Pokud budeme shovívaví ke zlu, pak si ani nevšimneme, jak se staneme lhostejní k dobru.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"