Například: Dobré zprávy
úryvek z nového pořadu s I. M. Danilovem ŽIVOT

"...A když si člověk uvědomuje, že je Duchovní bytostí, začíná cítit, že je víc, než zvíře, že je částí něčeho většího, bezmezného, pak i spánek bude mít pod kontrolou. Může kontrolovat všechno, protože není ovládán vědomím. Vědomí naopak, je podřízené jemu. I když zůstane stejně lenivé, jak bylo. Je, jako to zvíře, jako medvěd, víš? Dáš mu cukr, bude tančit, jezdit na kole. Stejně je to i s vědomím, dal jsi mu kostku cukru, tzn., vložil sílu své pozornosti, pak se učí, čte, něco dělá, obsluhuje tělo, jiné potřeby.

A pokud mu cukříček nedáš, začíná se zlobit, remcat a podobně. Nu, a když tento proces kontroluješ, tak vkládáním své po­zornosti, jako medvěda na cukr nebo nějaký jiný pamlsek, můžeš své vědomí snadno vycvičit. Stává se poslušným. Ale proč jsem ho srovnal s medvědem? Ti, kteří se zabývají výcvikem zvířat, vědí, že nejnebezpečnější zvíře je právě medvěd. I když se s tebou mazli, hraje, v jakémkoliv okamžiku může zaútočit. Přičemž bez jakéhokoliv varování. Stejně je to i s vědomím, jen jsi na malou chvíli ztratil bdělost, uvolnil ses, a je to - dostane tě. To neznamená, že musíš být v napětí. Naopak, měl bys žít tím jiným světem, a být uvolněný..."

úryvek z nového pořadu s I. M. Danilovem ŽIVOT:  https://www.youtube.com/watch?v=lyROqIko5Ho  (české titulky)

Líbí se mi 27úryvek z nového pořadu s I. M. Danilovem ŽIVOT - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 27
Podobné články:Komentáře

Michaela 04.01.2018 22:07 Odpověď

Táto relácia môže zmeniť náš pohľad na samotný Život, i dianie okolo nás. Musíme sa len otvoriť.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Nikdo nemůže vstoupit do jedné řeky dvakrát, protože představuje minulost. Existuje jen pohyb řeky, protože ten představuje přítomnost.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"