Například: Dobré zprávy

Teória šesť podaní rúk: Malý krok k veľkej zmene

Nastúpil pocit radosti, naplnenia a šťastia. Šťastia z komunikácie so skvelými ľuďmi, zo získania nových priateľov, z malého víťazstva nad vedomím, ktoré sa zacyklilo a vzpieralo sa. Neviem, aké zmeny spôsobí táto udalosť globálne vo svete. Ale získala som viac vnútornej slobody a stretla som skvelých ľudí.

Čtěte více


Mojim blízkym, príbuzným a milovaným

Obraciam sa na všetkých ľudí, a v prvom rade na mojich, blízkych a priateľov. K celému môjmu okoliu, ktoré neverí v nebezpečenstvo katakliziem, neverí v cyklickosť zmien klímy. K tým ľuďom, ktorí si myslia, že kataklizmy sa dejú kdesi vo svete a ich sa to netýka. K tým, kto neverí, že ľudstvo sa nachádza v nebezpečenstve. K tým, ktorí považujú zjednotenie ľudí a vybudovanie Tvorivej spoločnosti za utópiu.

Čtěte více


Tvorivá spoločnosť. Spoločne môžeme | Medzinárodná online konferencia

Sme si plne vedomí závažnosti situácie vo svete? Akú spoločnosť zanecháme svojim deťom? Ty vyberáš, aký bude svet zajtra!

Čtěte více


Prečo iba dobré skutky nevedú k vytvoreniu Tvorivej spoločnosti?

Po celom svete je množstvo dobrovoľníkov, ktorí sa skutočne snažia pomôcť ľuďom. Stačí to však na to, aby sa zmenila celá spoločnosť?

Čtěte více


Dôstojný život pre každého človeka

Tvorivá spoločnosť je nový formát spoločnosti, v ktorej je najvyššou hodnotou život človeka. Účastníci MSH ALLATRA sa podelili  s tým, ako by podľa nich mohol vyzerať život v Tvorivej spoločnosti:

Čtěte více


ŠEST PODÁNÍ RUKOU PRO BUDOUCNOST

Teorii šesti podání rukou můžeme prověřit různými způsoby: seznámit se s články o tomto zajímavém tématu, ověřit si to na svých známých, spustit flash moby na sociálních sítích. Výsledky mohou být různé, vlastně i zadání bude s největší pravděpodobností zábavné, nezávažné. A pak přijde moment, kdy je možné tuto teorii použít pro důležité počínání. Nikoli pro něco osobního, zúženého v chápání lidského vědomí, tedy pouze pro sebe, ale pro počínání společné, týkající se opravdu všech.

Čtěte více


Mít odvahu udělat něco, co před tebou nikdo neudělal. Interview s Alenou Antonovičovou

Alena Antonovičová - výtvarnice a cestovatelka Vnímá skutečnou propojenost přírody a člověka jako jednotný a nedělitelný celek. Při svých cestách do Kolumbie si zamilovala indiánský kmen Arhuacos, na jehož podporu založila nadační fond Arhuacos a organizaci Amicos de Columbia. Propojuje kulturu Kolumbie a ČR. Výjimečná žena, která vrací hodnoty lidství na přední příčku.

Čtěte více
Myšlenka dne

Život je příliš krátký, a proto musíme stihnout duchovní podstatu v našem srdci zvelebit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"