Například: Dobré zprávy
Spolupráce v Duchu Jednoty.

V koordinačním centru Zastupitelství MSH ALLATRA v České republice, ve Valašském Meziříčí, se už po několik měsíců pravidelně scházejí účastíci z Čech, Slovenska i dalších zemí světa, jako je Německo, Polsko, Dánsko nebo Ukrajina.

Lidé dobré vůle navštěvují centrum za účelem společné práce na projektech MSH AllatRa, dělí se o profesní zkušenosti, o zkušenosti práce na sobě a poznávají jeden druhého ve společné tvořivé činnosti.

Účastníci díky společné práci na projektech, jako je dabing pořadů z dobrovolnického televizního kanálu ALLATRA TV, natáčení Dobrých zpráv, vytváření novin Polahoda, psaní scénářů, natáčení rozhovorů atd, poznávají a nasobí sílu jednoty v Duchu. A při takovém konání začínají na hluboké vnitřní úrovni cítit nekonečnou úctu k Duchovnímu světu i jeden k druhému. Tím se spolupráce neustále prohlubuje a zároveň se navazuje nová, neboť nově příchozích je s každým měsícem více.

Lidé se svou upřímností, otevřeností a aktivním konáním vzájemně inspirují, světlo Pravdy se šíří stále více a setkání v českém koordinačním centru začínají být díky tomu celoevropská.

   

                                                 Valmez3jpg    

 Valmez7jpg    Valmezjpg

 

                                             

O své pocity se podělili někteří účastníci:

"Během setkání bylo cítit naplnění a entuziasmus lidí, kteří přijeli z různých zemí světa. Na začátku se v hlavě točila myšlenka: "Jak je tady u nich fajn, jací jsou šikovní, že to vše zorganizovali. Takový entuziasmus u všech". Ale potom jsem pochopil, že to není o nich, ale o nás všech. Vždyť my žijeme jedním a tím samým - tím vnitřním. Třebaže jsme mluvili různými jazyky, mé vědomí nerozumělo všechno, ale chápal jsem to nejdůležitější, to, co přicházelo z hlubiny Duše. Tento dialog je o mnoho cennější než to, co probíhá na úrovni vědomí. Děkuji mnohokrát za pozvání. Přijel jsem na setkání poprvé, ale doufám, že ne naposled. Bylo by skvělé, kdyby přijíždělo více lidí, aby se lidé vzájemně poznávali a chápali, že není hranic mezi námi, že my všichni jsme ve své podstatě jediní!"

Sergej, Ukrajina

 

"Potešilo ma, že prišli ľudia nielen z Česka a Slovenska, ale aj z Dánska, Ukrajiny a Nemecka. Je to dobrý pocit, že to čo šírime prostredníctvom činností MSH Allatra, pravda o zjednotení a spájaní ľudí z celého sveta, sa aj skutočne deje. Tato túžba vychádza z nás samotných, z nášho vnútra . Po úvodnom zvítaní sme sa rozdelili do skupín a išli pracovať. Bolo to prvý krát, čo som sa učila dabovať v skupinke. Predtým som to už raz skúšala. Bolo to na našom druhom stretnutí v januári. Prišla ponuka, kto chce robiť dabing, ruky hore! Tak som sa prihlásila. Bola to pre mňa veľmi zaujímavá skúsenosť . V škole som mávala panický strach z čítania a trvalo to až doposiaľ. Strach bol niekedy taký silný, že som slovíčka vydávala so seba len s veľkou námahou. Srdce mi bilo, ako sa hovorí až v krku. Čítala som články z knihy AllatRa, dabovala Žanu z programu "Vo dvojici a sám". Pocit bol miestami veľmi silný, nakoľko v týchto slovách je vložená pravda a ta prenikala do môjho vnútra. Prelínali sa pocity, dobra, lásky a vďačnosti, cítila som sa užitočná. Mala som radosť z toho, že som prekonala v sebe strach, bolo to moje víťazstvo, dostavil sa oslobodzujúci pocit.

Moja druhá skúsenosť bola práca v skupinke. Bolo to milé, vzájomne sme jeden druhého podporovali. Keď sa nedarilo, ostatný v miestnosti situáciu odľahčovali smiechom, milým slovom občas aj mávaním rúk, gestikuláciou, bolo to povzbudzujúce a zábavné. Uvedomila som si, že úprimná snaha spoločne tvoriť, pomáhať si navzájom, deliť sa o skúsenosti z každodenného života, predávať ďalej čisté znalosti, nás všetkých posúva vpred a zjednocuje. Všetkým moc ďakujem. Ďakujem, že som sa stretla s knihami od Anastásie Novych, som za to veľmi vďačná. Prajem nám všetkým veľa dobra a teším sa na ďalšie stretnuti."

Alena, Slovensko

 

"Ještě nikdy jsem nezažila takový pocit Jednoty, jako právě na tomto setkání ve Valmezu. To je takový silný pocit, že každého znáte a že jakákoli slova jsou úplně zbytečná. Mám radost, obrovskou nefalšovanou a neskrývanou radost. Všichni jsme jedno. A je úplně jedno, jak kdo vypadá a odkud přichází, na tom nezáleží. Jedno je ve všech.

Na tomto setkání jsem pochopila jednu věc - že skutečně není třeba cokoliv říkat, že si všichni v nitru moc dobře rozumíme a známe se."

Lenka, Česko

 

"Nejpříjemnější a hlavní je odkrytá komunikace mezi stejně smýšlejícími lidmi. Takové prosté besedy dají mnoho, příklad a zkušenost druhých se při takovém rozhovoru stanou dostupnými všem."

Janis, Dánsko

 

"Na společných setkáních mám možnost poznat tu skutečnou Radost za to, že člověk prostě JE. Ty cítíš jeho vnitřní krásu, jeho duchovní potenciál a to je tak cenné a nádherné! Společná práce je nejkrásnější, protože chápeš, že se můžeš učit od každého, že se můžeš nechat inspirovat. Zde mizí jakákoli touha projevit svou "veledůležitost", ty doslova chceš lidem darovat tu čistou radost z konání, kterou sám cítíš. V kolektivu vnitřní radost se mnohokrát násobí."

Markéta, Česko

 

Každý, kdo cítí touhu přidat se ke společnému konání, je vítán!

 

s úctou Zastupitelství MSH ALLATRA více na allatra.eu, polahoda.cz

Líbí se mi 61Spolupráce v Duchu Jednoty. - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 61
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

V životě je mnohem důležitější kvalita prožitých okamžiků, než nesmyslná léta existence.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"