Například: Dobré zprávy

Kde se skrývá pravá krása ženy?

„Krása ženy není v oblečení, které nosí, ani v úpravě jejích vlasů. Krása ženy musí být vidět v jejích očích, protože ty jsou okna do duše - místa, kde sídlí láska.“ Audrey Hepburnová

Čtěte více


Zdravé srdce: jak udržet vitalitu a dosáhnout dlouholetosti

Onemocnění srdce a cév postihuje muže i ženy, často v nejproduktivnějším věku. Vzhledem k tomu, že tato onemocnění jsou v raných fázích bez zjevných příznaků, jednoduše nebolí, jsou veřejnosti více známy až závažné stavy, jako např. angina pectoris, srdeční infarkt. Jejich vznik a vývoj lze výrazně ovlivnit změnou životosprávy a omezením rizikových faktorů

Čtěte více


Jak zvítězit nad stresem

Není žádným tajemstvím, že stres je jednou z nejčastějších „nemocí“ naší civilizace. Každý na sobě v určité míře pocítil jeho působení. A pokaždé nás napadla otázka, jak se s ním můžeme naučit vyrovnat a kde vzít sílu k tomu, abychom ho překonali.

Čtěte více


Jak funguje naše myšlení - 2

„Neexistují náhody. Náhoda je jen zákonitý důsledek našich nekontrolovaných myšlenek.“ Sensei ... pokračování článku Jak funguje naše myšlení - 1

Čtěte více


Existuje návod na šťastný život?

Určitě vás nejednou napadla otázka, jak je možné, že jsou mezi námi lidé, kteří mají neustále „kliku“. Už jako dětem jim jde každý sport, ve škole jsou zkoušeni jenom z látky, na kterou se o přestávce náhodou v rychlosti mrkli, po škole najdou skvělou práci, žijí vedle báječného partnera… A pak jsou tady ti druzí – smolaři, které provází jen samé nepříjemnosti, kteří si v životě musí vše tvrdě zasloužit.

Čtěte více


Nebojte se konce světa. Čekejte na konec tmy!

Ve světě se v poslední době stále častěji šíří různé zprávy ohledně data 21. 12. 2012. Než se uchýlíme k nějakým závěrům, zkusme zapátrat po tom, jaký je zdroj takových zpráv, co za tím stojí a k čemu vybízí. Prezentaci závěru roku 2012 jako něčeho odstrašujícího přineslo mnohým zejména finanční prospěch. Strach je nejoblíbenějším nástrojem manipulace.

Čtěte více


Neplodnost se dá léčit

Intenzivní nárůst případů neplodnosti můžeme pozorovat v celém civilizovaném světě. V současnosti se s tímto problémem potýká v podstatě každý pátý partnerský pár. Přibližně 15 % všech případů neplodnosti je diagnostikováno jako „neplodnost neobjasněného původu“. Jde tedy o stav, jehož příčinu se ani pomocí všemožných diagnostických vyšetřovacích metod reprodukční soustavy nepodařilo zjistit. Jinými slovy, tato patologie nemusí nutně být gynekologického původu.Rád bych řekl několik slov o složitém lékařském a sociálním problému, kterým je ženská a mužská neplodnost. Na základě mých pozorování mohou být jednou z jejích mnoha možných příčin patologické změny v oblasti páteře. Intenzivní nárůst případů neplodnosti můžeme pozorovat nejen u nás, ale v celém civilizovaném světě. Podle odhadů mnoha odborníků bude tato tendence bohužel jenom narůstat.

Čtěte více


Červená řepa – skutečná pokladnice vitamínů a minerálů

S nástupem podzimu se naše tělo dostává do jiného pracovního rytmu. Podle zákonů přírody se v tomto období vše živé připravuje na rychlý nástup chladného počasí, změny světelných a teplotních podmínek. Všechny tyto změny jsou zkouškou pro náš imunitní systém.

Čtěte více


Co je to osteochondróza?

Osteochondróza je degenerativně dystrofický proces, který obvykle začíná v meziobratlové ploténce a postupem času se zapojují i další části páteře.

Čtěte více


Jak funguje naše myšlení -1

Jednou jsem se zamyslela nad tím, proč se vlastně dostáváme do různých životních situací. Proč někdy prožíváme krásná období a jindy zase procházíme časem těžkých zkoušek? Ano, máme něco pochopit, v něčem se zdokonalit, naučit se novým věcem a nakonec se taky „zocelit“. I když dávno víme, že na světě všechno funguje na principu příčina – následek, odkud se tedy bere nekonečná variabilita životních situací?

Čtěte více


Lípa jako symbol Slovanů a českého národa

Na první pohled se zdá, že je lípa celkem obyčejný strom, který běžně roste ve městech a na vesnicích, a vyskytuje se téměř až k polárnímu kruhu. Nicméně mnozí ani netuší, jak hluboce je zakořeněn symbol lípy ve slovanské kultuře a jaké mýty a tajemné legendy, spojené s tímto stromem, nám po staletí předávají naši předkové.

Čtěte více


Tripolská Civilizace

  • 05.05.2012
  • 0
  • 49
  • 1739

Před více než sto lety v Kyjevě se vybuchl ohromný zájem o objev českého archeologa V.Chvojky. Při pokračování ve vykopávkách stanoviště z období paleolitu na území Kyjeva (Ukrajina), V.Chvojka objevil pozůstatky osídlení dávných lidí. Ale ten nejdůležitější objev nebyl v Kyjevě, ale 40 km za městem v malém městečku Tripoli. Když Chvojka pochopil význam archeologických nálezů, zcela se ponořil práce. To co odkryli v hloubce jednoho metru, za několik let doslova vyvolalo světovou sensaci.

Čtěte více
Myšlenka dne

Mladé tělo vůbec nepoukazuje na věk duše.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"