Například: Dobré zprávy

Večné Pravdy, ktorým učil Ježiš

Položme si na úvod otázku, či vieme, čo je podstatou Ježišovho Učenia? Podstatou Ježišovho Učenia sú hlavné Pravdy, o ktorých hovoril ako Zarathustra, tak Buddha pred ním. Touto Pravdou nežijeme a ani sa k nej ako ľudstvo nesprávame s patričnou úctou a vďakou. Miesto toho ako v bludnom kruhu opakujeme tie isté chyby. Pozrime sa na Večné Pravdy, ktorým učil Ježiš ako Syn Boží.

Čtěte více


Vplyv filmového priemyslu na ľudí

Obrazy majú veľmi veľký dosah na ľudí a ich vnímanie. V tomto má filmový priemysel zásadný vplyv na našu spoločnosť. Veľké množstvo zvykov správania, ktoré pozorujeme u ľudí okolo nás, je prevzaté z filmov. A nie je to vždy vedomá voľba, ale výsledok vplyvu na podvedomie.

Čtěte více


Láska není zboží. Láska je Boží

Být hodnou holčičkou. Nebo existuje jiná cesta?

Čtěte víceKATARZE. ČÁST 1

Katarze (z řeckého katharsis - κάθαρσις - „pozvednutí, očištění, ozdravení“) - morální očištění, povznesení Ducha skrze duševní prožitky. Igor Michajlovič v pořadu „Služba“ říká, že katarze - „... to není jen banální zpověď, je to právě rozebírání a studování: jak pracuje vědomí, jak přes to, co se zdá být „naše“, působí právě ta tajemná síla, kterou nazývají ďábel. To je odhalení satana, to je očista od té špíny, která dělá potenciálně Živé předem mrtvým”.

Čtěte více


Dopis milému čtenáři

Taky jsem mívala ten pocit, že jsem výjimečná, trpěla jsem tím, že mi nikdo nerozumí, osamělostí a pocitem hlubokého smutku. Který jsem v sobě samozřejmě hýčkala, protože se mi to zdálo zajímavé. Snad jsem to někde vyčetla, snad to byl rozmar mládí.

Čtěte víceJe ALLATRA sekta? Tu sú fakty

S touto otázkou sa skôr či neskôr stretne každý dobrovoľník MSH ALLATRA. Pochopila som, že je to bežná reakcia ľudí na niečo neznáme a nepoznané. To, čo nepoznáme, v nás vzbudzuje strach. Preto sa to snažíme čo najskôr onálepkovať a zaradiť to do správneho šuflíka.

Čtěte více
Myšlenka dne

Nejcennější cesta vede k poznání Boha skrze rozum, kdy skutečné poznatky překonávají materiální podstatu a otevírají bránu podvědomí klíčem Lásky.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"