Například: Dobré zprávy
SILVESTR

     Opět je tady konec roku a s ním obvyklé přípravy na silvestrovský večer. Někdo bude doma v rodinném kruhu, jiný sám, spousta lidí bude na Silvestra s přáteli v nějaké restauraci... V drtivé většině se tyto oslavy neobejdou bez alkoholu. Známé přísloví praví, že alkohol podávaný s mírou neškodí v jakémkoliv množství.

     Takže v reálu to vypadá tak, že pijí skoro všichni, a někteří silní jedinci dokonce oslavují příchod nového roku již od rána a tak se s velkou pravděpodobností půlnoci vůbec nedočkají. Pokud se takového hrdiny zeptáte, zda mu není líto, že nový rok zaspal, většinou odpoví: „Důležité je ho pořádně zapít a nečekat na půlnoc.“ Pokud si vzpomenu na svá mladá léta, tak jsem nebyl daleko od takového „hrdiny“. Vlastně jsem popsal sám sebe. V konečném důsledku bylo jedno, zda jsem začal pít od rána nebo až k večeru. Výsledek byl pokaždé stejný. Z té magické hodiny, která rozděluje starý a nový rok, jsem ve své podstatě nikdy nic neměl. A už vůbec se nebavím o ranní nevolnosti, výčitkách svědomí a studu, když mi moji známí vyprávěli, co jsem všechno vyváděl.

     Pochopitelně jsem sám sebe chlácholil tím, že takto se chovají všichni a já nemohu být výjimkou. Ale někde hluboko v duši jsem cítil nepopsatelný pocit, který ve mně vyvolával stále jednu a tutéž otázku. „Proč vlastně všichni pijeme právě v tento den?“ Rozum se mi snažil namluvit, že je to taková celosvětová tradice, ale ten vnitřní pocit mi nedal spát. Proto jsem zapátral na internetu a zjistil jsem podivnou věc. Tato takzvaná tradice není starší než 200 let a to ještě ne v celém globálním měřítku. Východní národy, Australané, Jižní Amerika a v podstatě celá Afrika se naučily oslavovat alkoholem nový rok až po druhé světové válce. Ovšem tento historický milník je hlavním odrazovým můstkem. Od té doby pijeme vlastně všichni na celém světě. Dotčený čtenář může namítnout, že dávám všechny do jednoho pytle. Je přece mnoho těch, kteří téměř nepijí nebo jen příležitostně a to ještě, aby jak se říká „neurazili“. A na Silvestra si dají jen jednu sklenku sektu a tu ještě nedopijí. Zkusím to tedy vysvětlit.

     Bylo mi záhadou, proč se právě na tento den soustřeďuje pozornost veškerých světových médií a proč nás už s předstihem upozorňují na to, abychom hlavně nezapomněli na slavnostní přípitek? Proč veškeré světové likérky soustředí svoji produkci právě k tomuto datu? Proč právě alkohol? Odpověď je nasnadě. Při požití jakéhokoli množství (to podotýkám) se totiž naše energetické tělo uzavře a veškeré vysokofrekvenční energie (včetně těch vesmírných) se k nám nemohou dostat. Mají prostě smůlu. Kdo ale může mít zájem na tom, aby se k lidem tyto energie nedostaly? Jak je možné, že hrstka „vyvolených“ o těchto energiích ví, a ostatní populace nikoli? Je to jednoduché.

Tito lidé dobře znají energetickou strukturu lidského těla a moc dobře vědí, co se děje vždy na přelomu roku. V tomto dni totiž ta nejmocnější energie ve vesmíru prochází všemi lidskými bytostmi a stimuluje jejich duchovní růst. To znamená, že tato Bohem daná energie odvrací pozornost člověka od materiálních potřeb a směřuje ji k dobru a lásce. Z této jednoduché rovnice mi vychází jednoznačný závěr. Pokud v tyto slavnostní dny se vyhneme alkoholu, bude moci tato životodárná energie každým prostoupit a zanechat v nás nesmazatelnou stopu. Pokud se ale rozhodnete si přece jen tu skleničku dát, protože na žádné vědecky (zatím) nedokazatelné energie nevěříte, je to jen a jen Vaše volba. Chci Vás jen poprosit, než tak učiníte, abyste se zamysleli a prostudovali veškerá dostupná fakta. Jeden příklad za všechny. „Metanolová aféra“. Proč myslíte, že ač zemřela spousta lidí a bylo uděláno kolem toho mnoho mediálního povyku, ve vý- sledku se vlastně nic nezměnilo? Protože by bohatí toho světa přišli o jednoho z pomyslných psů, kteří drží toto „materiální stádo ovcí“ na uzdě. V českém měřítku si likérky musely pouze koupit kolky, aby mohly své výtečné výrobky prodávat dále a materiální konzument si tak opět může přijít na své.

     Přeji Vám všem z celého srdce nekonečně lásky a dobra. Soustřeďme se v tento výjimečný den na svoji duši a na dobro, které je v každém z nás. Zkusme se na svět dívat pozitivně a s láskou. Potom pochopíme, že Bůh je v každém z nás a je naší nedílnou součástí. Pochopíme, že jsme jen nepatrnou součástí vesmíru, který je nekonečný. Pochopíme, že veškeré naše malicherné problémy jsou jen zrnko v písku na poušti.

 

Dušan Šafránek

Líbí se mi 18SILVESTR - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 18
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Život je nepředvídatelný a může se v něm přihodit led cos, dokonce neuvěřitelné věci, které si ani nedovedete představit.


Kalendář událostí