Silný mráz. Jak přežít nízkou teplotu? Návod.
V dnešním světě stále více lidí začíná pozorovat, že se klimat na naší planetě mění. Každým dnem stále více roste počet anomálních jevů počasí na planetě, které nejsou typické pro klima určité oblasti. Tento návod prozkoumá neobvyklé přírodní jevy, spojené s chladem a dá pochopení toho, jak přežít společným úsilím.
Již nyní můžeme pozorovat neobvyklé jevy počasí. Například, v polovině října už napadl v některých oblastech Ukrajiny první sníh, což je absolutně netypické pro tento měsíc v daných oblastech. A na začátku roku 2016 v Japonsku, na ostrově Oshima, poprvé za 115 let – napadlo 10 cm sněhu a teplota klesla na -5 ° C. V únoru, na severovýchodním pobřeží Spojených států napadl sníh a mrznoucí déšť; teplota poklesla až na 15 ° C a v lednu vypukla sněhová vánice, která byla nejsilnější za 110 let, jejíž vliv pocítilo 85 milionů lidí v 11 státech. Také v tomto roce ve Spojených Arabských Emirátech napadly kroupy o velikosti třešní a poušť se pokryla sněhem. Už v roce 2011 padal sníh na Kanárských ostrovech, tloušťka sněhové pokrývky dosáhla 10 cm. V daném regionu tato událost vyvolala velké napětí jak mezi místními obyvateli, tak mezi vědci po celém světě. Vzhledem k tomu, že tato událost byla zcela atypická pro tuto oblast, lidé byli naprosto nepřipraveni na takové změny počasí.
Jak nám může uškodit podchlazení?
Když se budeme zabývat otázkou přežití člověka v podmínkách drsného podnebí, je zřejmé, že je nutné, aby ovládal znalosti, jak se chovat v těchto situacích. Například, ne každý si uvědomuje, že člověk nemusí zemřít následkem samotného chladu, ale díky vlivu chladu na jeho tělesnou teplotu. To znamená, že dokonce i v případě, že teplota vzduchu je nad bodem mrazu a člověk pobývá venku dlouhou dobu bez teplého oblečení a pohybu, může jeho tělesná teplota klesnout na kritickou úroveň 30 stupňů. A naopak, ve 20 stupňovém mrazu se může člověk cítit skvěle, i při nízkých teplotách, vždyť člověk nemůže zmrznout a vychladnout, pokud je dostatečně teple oblečen a chová se správně.
Co máme dělat v silném mrazu?
Pokud jste se „přece jen“ ocitli v podmínkách silného mrazu, stojí za to vzít v úvahu některé z nezbytných pravidel přežití v extrémních situacích prudkého ochlazení.
Nakonec se u člověka rozvine alkoholová nebo drogová závislost, kterou striktně popírá. Přitom člověk tvrdohlavě pokračuje s užíváním tohoto jedu a vymlouvá se na různé důvody (tradice, svátky, narozeniny, pohřby, osobní stresy a tak dále). Ve výsledku si ani nevšimne, jak se ztrácí jeho duchovní základy, jak tato závislost přerůstá v sestup jeho lidské přirozenosti na úroveň zvířecích instinktů, jak degraduje Osobnost. Již jsem zmínil, že lidé, nacházející se ve stavu alkoholického opojení, neadekvátně vnímají informace. Ve většině případů vše, co v nich, v okamžiku alkoholového opojení (přičti otravu) dominuje – jsou hlasité myšlenky Živočišného principu o sobě milovaném, o předmětech své pýchy, o svých nesplněných egoistických přáních, nerealizovaných, přemrštěných ambicích. To je opravdu skutečná tragédie a především pro samotnou Osobnost.
U lidí, kteří se vážně zabývají svým duchovním rozvojem, organismus prostě fyzicky netoleruje tyto jedy (alkohol, drogy). Proč? No protože při použití těchto toxických látek se narušuje jemné spojení s jiným, duchovním světem, ztrácí se, řečeno moderním jazykem, extrasenzorické možnosti. Pod vlivem alkoholu nebo drog není člověk schopen přečíst informaci přicházející z neviditelného světa, jeho nadpřirozené schopnosti prostě hasnou. Vše, co v tomto stavu vnímá, je projevem vůle Živočišného rozumu, kterou člověk pokládá za vlastní myšlenky a touhy.
O tom se vědělo už v dávných časech. A dobře se o tom ví i dnes. Například, v Sovětském svazu existoval rozsáhlý systém speciálních služeb, který zahrnoval, mimo jiné, i útvary, které se zabývaly studiem paranormálních jevů a rozvojem extrasenzoriky u některé svých spolupracovníků, například, sliperů. Tak tedy, z jejich stravy byl vyloučen dokonce i kefír, nemluvě o tom, že měli přísný zákaz alkoholu a drog. Kouření bylo v zásadě povoleno. I když nikotin a dehet způsobují intoxikaci organismu, neblokují však zrcadlové neurony, a tedy umožňují bez problémů pracovat s neviditelným světem a přečíst potřebnou informaci.
„Čili člověk, který konzumuje třeba i malé množství alkoholu, a nezáleží v jakém období, duchovně jako Osobnost degraduje. Jestliže se objevuje touha konzumovat alkohol nebo narkotika, jsou to první příznaky toho, že se nacházíš v moci svého Živočišného principu. To znamená, že je třeba činit opatření kvůli přepnutí dominanty vědomí, věnovat více pozornosti na pozitivní momenty, na sport, fyzickou práci. Je třeba poznamenat, že pokud člověk přestává užívat alkohol nebo brát drogy, organismus se časem regeneruje a člověk získává šanci pro duchovní rozvoj své Osobnosti“ (z knihy AllatRa)
Je důležité si uvědomit, že při prvních náznacích omrzlin – jako je zmodralá kůže nebo puchýře, byste se měli okamžitě poradit s lékařem.
Stádia podchlazení
Existuje několik stádií podchlazení:
Pokud se setkáte s prvními dvěma výše uvedenými příznaky, nebo uvidíte tyto příznaky u druhých, je dobré vědět, jak poskytnout první pomoc. Při třetím stádiu – bychom měli okamžitě zavolat záchrannou službu a mezitím, než dorazí, ho přenést do teplé místnosti.
První pomoc při lehkém a středním omrznutí
Jedna společnost – jedna starost jeden o druhého
Nejdůležitější je, abychom v jakýchkoli obtížných situacích neupadali na duchu. Člověk, který si dokáže udržet dobrou náladu, vždy nalezne cestu ven ze všech nesnází!
Nyní, když jste se seznámili s tím, jak poskytnout první pomoc, je dobré si uvědomit, že se může hodit nejen vám, ale i bližním. Proto pozorujte náhodné kolemjdoucí, zejména děti a osoby v důchodovém věku, kteří mohou potřebovat právě vaši pomoc.
Pokud uvidíte ležícího člověka na ulici, vzpomeňte si (kromě myšlenky, že nemusí být ve střízlivém stavu), že se může jednat o jednu ze zmíněných fází omrznutí. Proto buďte velice vnímaví, poskytnout veškerou možnou pomoc sobě i bližnímu! Vždyť dnešním problémem číslo jedna – je spotřebitelský postoj lidí ve společnosti, pohrdání životy druhých, starost lidí pouze o sebe. A to se fraktálně opakuje ve společnosti jako celku…
„V této souvislosti je nutné urychleně změnit hodnoty společnosti od formátu spotřebitele k duchovnímu a mravnímu formátu, kde by dobro, lidskost, svědomí, vzájemné přátelství, dominance duchovních a morálních základů ve vztazích mezi lidmi byly na prvním místě, bez ohledu na jejich státní příslušnost, náboženské vyznání, sociální postavení a jiné umělé konvenční rozdělení světové společnosti. Pokud budou všichni lidé usilovat o vytvoření pohodlného života pro všechny, potom zachrání sebe a svoji budoucnost“ (ze Zprávy ALLATRA VĚDA „O problémech a důsledcích globálních klimatických změn na Zemi. Efektivní způsoby jejich řešení“).
Silný mráz. Jak přežít nízkou teplotu? Návod. . Počet hlasů: 168 |
“Fantazie je ve skutečnosti pouze nerealizovaná realita.
Zanechat komentář