Například: Dobré zprávy
Síla přátelství

Je za námi další měsíc a přišel čas na zpětné prozkoumání odpovědí z červnového dotazníku na krásné téma „Přátelství“. Protože jsem měla jedinečnou možnost nechat na poměrně složité otázky odpovědět děti ve věku od 6 do 15 let, ráda bych se zaměřila na právě jejich názory.
Pro děti přátelství znamená mnoho, pro někoho i samotný život. Přítele vnímají jako někoho, s kým mohou sdílet radosti i strasti. Někoho, komu se mohou svěřit. Někteří popisují přátelství jako opak samoty. V přátelství cítí životní oporu.
Nejvíce důležitý aspekt přátelství pro ně je vzájemná pomoc a důvěra. Ať jsem se zeptala kohokoli, ať jsem si přečetla kteroukoli odpověď, vždy na prvním místě stálo "pomáhat si, nejdůležitější je pomoc". Bylo skutečně znát, že každý z nich upřímně vnímal jednotu a sílu pospolitosti.
Zeptala jsem se také, jestli je v přátelství místo pro tajemství. Odpověď zní jasně: "Není!". A proč? Protože tajemství tvoří pochybnosti a nedůvěru a to jsou věci, které v přátelství zkrátka nemají co dělat.
Pokud by se přítel dostal do tísnivé situace, určitě by mu pomohli. Někdo psal, že by udělal cokoli, aby mu pomohl. Někdo by se snažil přítele rozesmát, aby přestal na problém myslet. Použil by k tomu třeba i lochtání. Každý by zkrátka dělal to, co je v jeho silách. Nejmladší slečna pověděla, že kdyby kamarád nemohl utáhnout těžký vozík, táhla by ho s ním a už by na to byli dva.
Kdy se z cizince stane přítel? Bylo pro ně těžké pochopit tuto otázku. Po dlouhém vysvětlování zazněla ale jednoduchá odpověď: "Když ho poznáme."
A co mají tito jedineční mladí lidé na přátelích nejradši? Že jsou milí, vtipní, pomáhají si, jsou spolehliví, že jim mohou věřit a rozumějí jim. Jsou zkrátka jasným světýlkem v každém dni.
Jsem velmi vděčná za upřímnost, které se mi od dětí dostalo a mám radost, že se o ni mohu podělit s Vámi.

Děkuji. :)

Monika

Líbí se mi 17Síla přátelství - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 17
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Pokud chceš rozesmát Boha, řekni mu o svých plánech.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"