Například: Dobré zprávy
Reparativní regenerace meziobratlových plotének

Po přečtení článku na stránkách „ALLATRA VĚDA“ s názvem „Schopnost regenerace - klíč k rozluštění záhady původu lidského těla. Planeta Faeton“, mne zaujala pozoruhodná informace o praktických výsledcích v oblasti vertebrolologie, zejména ta možnost, díky rozvoji metody vertebrorevitologie a její schopnost regenerace poškozených meziobratlových plotének až do úplného uzdravení (úplné restituce). Tuto informaci jsem vzal, jako výchozí bod pro studium daného tématu.

 

V překladu do ruštiny vertebrorevitologie znamená „věda dávající druhý život (navrací zdraví) páteři“. Vertebrorevitologie zahrnuje několik patentovaných metod léčení degenerativně-dystrofických onemocnění páteře, stejně jako je pooperační recidiva extruzí fragmentů pulpózního jádra (výhřez meziobratlové ploténky). Dnes vertebrorevitologie je první a jediný krok dopředu v rozvoji vertebrologie (vědy o páteře), zaměřený na etiotropné léčení osteochondrózy a její komplikace, jak o tom svědčí, v první řadě, rychlé a pozdější výsledky léčení, potvrzené MRI snímky.

 

V knize „Osteochondróza pro profesionálního pacienta” akademik, profesor Igor Michajlovič Danilov, autor metody vertebrorevitologie, popisuje příznivé podmínky pro aktivaci reparační reakce, což vede k úplné restituci tkáně degenerující meziobratlové ploténky, tj., k úplnému uzdraveni.

 

Co je to regenerace tkání? Slovo regenerace vzniklo z pozdně latinského slova regeneratio, což znamená „oživení, obnovení“. A toto slovo vzniklo kdysi z latinské předpony re — „opět, znovu“ a generatio — „rození“. Proces regenerace jako schopnost organizmu obnovit, rekonstruovat ztracené nebo poškozené tkáně nebo orgány můžeme v přírodě pozorovat jak u rostlin, tak i u zvířat a u člověka.

 

U rostlin jste tento proces určitě mohli pozorovat mnohokrát, počínaje celkovou jarní obnovou listů na stromech, až po specifické sadařské úkony za účelem vypěstování nové rostliny z odřezků kořene staré rostliny nebo z listových řízků a tak dále. Regenerace některých rostlin je možná dokonce i z izolovaných buněk, z jednotlivých izolovaných protoplastů (z řec. protos — „první“ a řec. plastos— „vymodelovaný, utvořený“; veškerý živý obsah buňky), z malých částí jejich mnohojaderné protoplazmy (protoplazma je obsah živé buňky: její cytoplazma a jádro). Ve světě zvířat můžeme proces regenerace nejčastěji pozorovat u bezobratlých živočichů.

Je to vidět například u žížaly, kdy se ze dvou jejích částí vytvoří dvě celé žížaly nebo u mořské hvězdice, když na místě jejího odtrženého výběžku vyrůstá nový. Setkáváme se s tím také u raků a krabů, kterým dorůstají nová klepeta, když o ně přijdou a tak dále.

Člověku je regenerace také vlastní, její princip je ovšem trochu jiný než u zvířat. Tento proces můžeme pozorovat například při růstu vlasů, při hojení řezných ran, menších popálenin a jiných ran, tedy v případě, kdy dochází k tvorbě nových struktur místo jiných odumřelých v důsledku poškození. Lékaři si už dávno všimli, že játra mají schopnost částečné regenerace. Ovšem proč se u člověka neregenerují celé orgány, například končetiny, to stále zůstává nezodpovězenou otázkou. Příroda očividně odkrývá svá tajemství postupně. Zpočátku se vědci dlouhou dobu domnívali, že tuto podivuhodnou vlastnost obnovy ovládají v lidském organizmu pouze dva druhy buněk — buňky krve a jater. Mnozí z vás už určitě slyšeli o kmenových buňkách (nebo kambiálních buňkách (lat. cambium — výměna, vystřídání)). Tyto buňky patří mezi ty, jež jsou schopny obnovy, a to jak u člověka, tak u zvířat. U obratlovců byly objeveny například v epiteliální, krvetvorné nebo kostní tkáni.

Za určitých podmínek zajišťují pro organizmus obnovu a také doplnění nových buněk, když ty staré odumřou. Při zkoumání DNA se odborníci v současné době snaží zjistit, jakým způsobem je možné donutit lidský organizmus „spustit“ program na reparaci orgánů.

 

pokračování v příštím čísle...

V článku bylo využito materiálů z knihy Osteochondróza pro profesionálního pacienta od akademika Igora Danilova.

Líbí se mi 20Reparativní regenerace meziobratlových plotének - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 20
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Nemůžeme druhým přát nic zlého, dokonce ani v myšlenkách. Protože silou mysli si kladeš past sám na sebe, na své tělo a svůj rozum. A čím častěji o tom přemýšlíš, tím silnější jsou její sítě, tím více se dostáváš do jejich sevření.


Kalendář událostí