Například: Dobré zprávy
Recept na štěstí pro každý den

Co je to štěstí a jaké cesty k němu vedou? Jedním z nejčastějších vysvětlení je, že štěstí je pocit osobní spokojenosti, spokojenosti se svým životem. Ale tento pojem je velice relativní a každý si pod ním představuje něco jiného. Říká se, že štěstí má mnoho tváří. Každý člověk je unikátní a jedinečný, s vlastními hodnotami a názory. A proto se snaží najít svoje štěstí na základě tisíce okolností a příležitostí, které mu život daruje.

 Prožívat pocit štěstí je stejné, jako být zamilovaný – nádherný stav vnitřního klidu a harmonie. Hluboko uvnitř se vynoří hřejivý chvějící se pocit, který zaplní každou buňku. A chce se vám obejmout celý svět! Každý má možnost se ponořit do světa vlastního štěstí, stačí jen málo – změnit způsob myšlení. Věřte, funguje to! Síla myšlenky má neskutečnou moc. Pomáhají k tomu také univerzální recepty, které řada psychologů považuje za optimální.

 „Chcete-li být šťastní – dovolte si to!” takto zní rada odborníků. V praxi to znamená nahlédnout dovnitř a zamyslet se nad tím, co nám pomáhá k dobré náladě, co přináší optimismus a radost do života – a nezapomeňte se o to také snažit. Vypráví o tom i jedná stará legenda. Jeden mladý muž přišel k učiteli a ptá se: „ Učiteli, abych mohl změnit svůj život, radil jsi mi opakovat v myšlenkách frázi: „Přináším radost do svého života”. Opakuji to v duchu každý den několikrát, ale žádná radost do mého života nepřišla. Co mám dělat?“ Učitel před ním tiše položil předměty, které mu první přišly pod ruku – lžíci, svíčku a hrnec – a zeptal se: „Pojmenuj jeden z nich, který si vybereš.“ „ Lžíce“, odpověděl učeň. „ Opakuj to třikrát“, poprosil starý muž. „Vybírám lžíci“, řekl mladý muž třikrát. „Vidíš, opakovat můžeš stokrát denně, lžíce nebude tvoje, dokud ji neuchopíš.“ Je nutné pro to něco dělat!

Zkuste všechno, co děláte, dělat s radostí. Nezačínejte nic s negativním naladěním. Komplikuje to práci od samého začátku a dělá ji těžkou a nepříjemnou. V případě podobného přístupu ke kterékoli činnosti nás rychle ovládne fyzická a psychická únava. A nejsme daleko od stresu a nespokojenosti nejen s konkrétní prací, ale i s celým životem. Je důležité si pamatovat, že myšlenka je materiální. Proto naplňujte každou činnost radostí a vírou v úspěch. Kam nasměrujeme sílu svého myšlení, odtud to vzápětí taky dostaneme.

 Přinášejte do života tvořivost, pestrost a různorodost. Od dětství jsme vystaveni přesvědčení, že je lepší žít rozvážný život. Samozřejmě, na jednu stranu je to dobré v tom, že máme stabilní režim, zvyky, okruh přátel atd. Ale život je ve své podstatě neustálý pohyb. Pohyb, který přináší pokrok a inspiraci, vede vstříc novým výzvám, kde každý člověk má touhu se rozvíjet a růst. Proto nestůjte na jednom místě, poznávejte nové věci a nenechte si ujít příležitost, kdy můžete improvizovat a tvořit. Odborníci doporučují periodicky vyzkoušet například nové hobby nebo jednoduše změnit cestu z domova do práce (školy) na novou a neobvyklou, atd.

 Žijte svůj život. Zkuste se vyhýbat kritice ostatních, i když to na první pohled vypadá, že je na místě. Každá kritika a předsudky jsou silným nábojem s negativní energií, která nás v důsledku rozruší a přivede do stavu vnitřní nepohody. Rozhodně na začátku tento stav není cítit, naopak přichází jakési „uspokojení“z procesu odhalení cizích chyb. Ale nakonec se negativa usazují do podvědomé úrovně především těch, které jiní rádi kritizují, a přitahuje tím do jejich života negativní události. Proto žijte svůj život, naplňujte ho pomocí druhým a radostí z jejich úspěchů. Psychologové už dávno prokázali, že pomoc druhým snižuje stres, zvyšuje sebevědomí a pomáhá získat sebedůvěru.

 Věřte ve svůj úspěch. I když v životě občas všechno nefunguje podle našich představ, nikdy se nevzdávejte! Toto pravidlo je velmi důležité zvlášť pro ty, kteří chtějí nasměrovat životní události pozitivním směrem. Když se naučíme kontrolovat sebe a své myšlenky, všechno půjde mnohem snadněji. Důležité je se nevracet k nepříjemným okamžikům v myšlenkách, které nás pak tlačí do kouta. Tyto myšlenky jsou schopné zcela pohltit pozitivní emoce – zdroj inspirace a optimálního řešení každé situace. Proto je tak podstatné se naučit „přepínat“ na pozitivní způsob myšlení. Život je vždy plný milých překvapení, nových cest a rozhodnutí.

Budeme-li si chtít vzpomenout na chvíle absolutního štěstí, většina z nás se vrátí do svého dětství. Proč? Možná proto, že jsme v dětství měli menší problémy a starosti, zato ale více odvahy a síly. Ano, s největší pravděpodobností je to tak. Ale pravý důvod se ukrývá ve způsobu našeho myšlení. Ve skutečnosti můžeme každý problém v našem životě proměnit na dobrou životní lekci a cenné zkušenosti, a starosti – na užitečné cvičení své síly vůle a ducha. Nakonec se ukazuje, že v podstatě žádný problém ani starosti neexistují, kromě těch, které jsme si sami vymysleli. Vzpomeňte si, že dítěti jsou cizí pokrytecké pocity, dítě rychle zapomíná na urážky a výčitky, nemá strach z budoucnosti, protože žije v přítomnosti. Je svobodné a otevřené světu, má harmonické vztahy s okolím a proto je také… svým způsobem šťastné. Recept pro každý den

 ● Vezmeme dnešní den a očistíme ho od závisti, hořkosti, chamtivosti, tvrdohlavosti, sobectví a lhostejnosti.

 ● Přidáme tři plné lžíce optimismu, lžíci trpělivosti, velkou hrst víry, několik zrnek tolerance a špetku slušnosti.

 ● Nakonec všechno obalíme láskou.

● Nyní, když je pochoutka připravena, ozdobíme ji lístky z laskavosti a pozornosti.

● Podáváme denně s přílohou z dobrých slov a milého úsměvu, který zahřeje na srdci a duši.

● Vychutnejte si to! A užijte si hezký den!

Líbí se mi 15Recept na štěstí pro každý den - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 15
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Život je příliš krátký, a proto musíme stihnout duchovní podstatu v našem srdci zvelebit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"