Například: Dobré zprávy
PRAVÁ LÁSKA

Urážka – to je hněv nebo nespoko­jenost s tím, že některá z našich očekává­ní ohledně jiného člověka se nenaplnila. Překonat to je velmi snadné, pokud si člověk přizná, že ve skutečnosti cítí zlost a projeví pochopení a soucit k pocitům a stavu druhého. Kořen urážky je v sou­středění se na sebe, v egocentrizmu, proto když myslíme i na druhého člověka, uráž­ka mizí. Kromě toho urážka je manipulace, pokus přinutit člověka udělat to, co chce­me, tím že v něm vyvoláme pocit viny.

Závist – to je hněv na jiného člověka, Boha nebo osud za to, že někdo má to, co já chci také mít. Je založená na mechanis­mu srovnávání. Pro člověka by mělo být důležité ne sledovat to, co mají druzí, a rozvíjet a odhalovat nekonečný potenciál, založený v jeho nitru, protože každý člo­věk je jedinečný, a když někomu závidí­me, v tom okamžiku zrazujeme sebe. Je důležité naučit se mít radost a nechat se inspirovat úspěchy druhých lidí, a ne zlobit se a ospravedlňovat svoji pasivitu způsobenou závistí. Toto je však možné pouze tehdy, když se obnovuje spoje­ní s hlubokými pocity Duše, a skrze ně i pocit jednoty s ostatními lidmi.

Pravá Láska jsou hluboké pocity člo­věka, které nelze slovy vyjádřit. Je to síla Duše, její stav Lásky k Bohu. Pravá láska mezi lidmi se začíná, kdy jedna osoba za­žívá hluboké pocity Lásky k Duši jiného člověka, jak se říká, vidí jeho podstatu, vidí jej pravého, když dochází k „nevyslo­vitelnému úžasu“.

Pravá Láska, to je štědrý vnitřní dar, který jeden člověk daruje druhému ho­jností hlubokých pocitů. Takovou Lásku můžeme dát, když na sebe zapomen­eme. O této Lásce se říká, že je trpělivá, odpouští, není závistivá, není hrdá, není sobecká, a nepřeje nic zlého.

Pravá Láska, to je znovuobnovení jednoty Duší. Milující člověk vidí v jiném spřízněnou krásu jeho Duše. Když člověk opravdu miluje, nevidí povrchní krásu, tím myslím, rozumovou a fyzickou krásu ji­ného člověka, jeho talenty, schopnosti, ale vnitřní krásu jeho Duchovní podstaty.

 

(z knihy AllatRa od A.Novych)

kniha ke stažení zdarma: AllatRa_Anastasia_Novych

audio verze knihy AllatRa zdarma ke stažení: AllatRa.zip

 

Líbí se mi 76PRAVÁ LÁSKA - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 76
Podobné články:Komentáře

Roberta 21.04.2018 10:02 Odpověď

“štědrý vnitřní dar, který jeden člověk daruje druhému ho­jností hlubokých pocitů”. To je přesné, velmi krásně řečeno, podobné citáty jsem našla ještě na http://snubniprstenypro2.cz/citaty-o-lasce-zamilovanosti/
Děkuji! :)Zanechat komentář

Myšlenka dne

Síla slova vytváří sílu myšlenky a síla myšlenky pak vyvolává činy.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"