Například: Dobré zprávy
Pohled obyčejného člověka.

 

     Chtěl bych se s vámi podělit o svůj pohled na procesy, které probíhají na naší planetě. Nejsem žádný analytik, klimatolog ani vědec, který se těmito otázkami zabývá. Jsem prostě člověk, který pozoruje, co se kolem děje a vyvozuje vlastní závěry.

     Existuje jedno takové rčení, že všechno se vším souvisí. Od dětství obdivuji věci, které nějakým způsobem souvisí s hvězdami, s cestováním na jiné planety a s poznáváním nových civilizací. V mládí jsem rád sledoval seriál Star Trek – Nová generace. Pokaždé, když kapitán Picard vysvětloval agresivním a materiálně zaměřeným civilizacím, že lidstvo už dávno překonalo tyto uměle vytvořené hodnoty, poučilo se s vlastních chyb a sjednotilo se v zájmu dobra, dostavil se u mě pocit vnitřní radosti. Byl jsem v tu chvíli hrdý na to, že jsme to zvládli, že už nevedeme nesmyslné války, že pojem hlad přestal existovat, že si vážíme jeden druhého, no prostě, že jsme se stali Lidmi. Když jsem se však vrátil do reality a rozhlédl se kolem, uviděl jsem úplně jiný svět. Nechápal jsem, kde se v nás bere taková zloba, nenávist, pýcha a strach. Ta sžíravá touha mít stále víc a víc. Víc peněz, víc majetku, víc moci. Už tehdy jsem věděl, že se musí něco stát, že nemůžeme do nekonečna zvyšovat růst ekonomiky, a zároveň tiše přihlížet, jak děti na druhém konci planety umírají hlady. Ale co nás přiměje k tomu, abychom to pochopili a změnili se?

     Pro tento případ jsem měl v záloze připravené dva scénáře. Ten první byl, že přiletí mimozemšťané a ukážou nám, že to jde i jinak. A ten druhý, že se Země naštve, všechno spláchne, a ta hrstka, která přežije, začne znovu. Vůbec jsem si neuvědomoval, že nejsem zas až tak daleko od pravdy. Jako asi každý člověk jsem zaznamenal, že se s klimatem naší planety něco děje. Čím dál častěji jsme svědky anomálních projevů přírody, jejichž počet neustále roste. Každý z nás si je však vykládá po svém. Jedni tvrdí, že za všechno můžou skleníkové plyny, druzí, že globální oteplování a třetí jsou dokonce přesvědčeni, že je všechno v naprostém pořádku. Když se na tyto, mnohá léta s úspěchem vtloukané, názory podívám, vidím, že mají něco společného. „Strach“! Strach, že s tím nemůžu nic dělat. A aby toho nebylo málo, okamžitě se přidá i ego! „Není to moje vina! Může za to někdo nebo něco, ale v žádném případě za to nemůžu já! Ať to dají do pořádku ti, kteří to zavinili!“ Ale kde je vlastně PRAVDA? Kdo za to může? Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Začal jsem tedy pátrat.

     A jak se od nepaměti říká, kdo hledá, ten najde. Je až neuvěřitelné, na co všechno jsem narazil, kolik nepodložených a vymyšlených teorií koluje světem. Drtivá většina informací a vynálezů, které by lidstvu pomohly, se cíleně zatajuje. Lidé, kteří fakticky vládnou světu, dělají všechno pro to, abychom nenáviděli jeden druhého. Média pouští do éteru pouze ty zprávy, které vyvolávají strach. Probíhající přírodní katastrofy nám předkládají pouze z hlediska materiálních věcí. Ani zmínka o tom, že existuje nějaké východisko, ani zmínka o tom, jak se máme připravit a co máme dělat v okamžiku, kdy pohromy zaútočí.

     Naštěstí však existují lidé, a chvála Bohu je jich stále víc a víc, kteří nezištným způsobem a podle svědomí konají ve prospěch celého lidstva. Tito lidé se spojili do mezinárodní skupiny pod názvem ALLATRA SCIENCE. Díky společné práci vědců z celého světa spatřila světlo světa zpráva „O problémech a důsledcích globálních změn klimatu na Zemi. Účinné způsoby řešení daných problémů“. V tomto dokumentu, který je zdarma k dispozici všem lidem na planetě jsem našel odpovědi nejen na otázky týkající se globálních klimatických změn, ale hlavně jsem zde nalezl řešení, které silně připomíná slova výše zmíněného kapitána hvězdné lodi. „Právo na život má každá lidská bytost a toto právo musí být zachováno.“ Příroda se nebude ptát, zda je někdo křesťan, muslim nebo žid. Jedině upřímnost k sobě samému mi pomůže překonat strach. A pokud si upřímně odpovím na otázku, co bych udělal, kdyby se přírodní katastrofa přehnala Českou republikou a zpustošila všechno kolem, a já zůstal se svojí rodinou a rodáky bez střechy nad hlavou, musím přiznat, že bych hledal útočiště tam, kde je bezpečno, a bylo by mi úplně jedno, zda to bude Turecko nebo Pákistán. A podle toho, co se děje na planetě nemám žádnou jistotu, že se zítra nestanu klimatickým uprchlíkem právě já. Uvědomuji si, že zapomínáme na to nejdůležitější. Být Člověkem.

     Musíme změnit své myšlení. Musíme pochopit, že každá mince má dvě strany. To, co cítím já, cítí i ten druhý. Vždyť Pravda je tak prostá, všichni jsme jedné krve. Sjednotit se, Milovat jeden druhého, bez ohledu na barvu pleti, náboženské vyznání či sociální status, a společně Žít a Tvořit! Vždyť Země je náš společný domov a každý člověk má v sobě Duši. Částečku z Duchovního Světa. Nehodnoťme ty druhé, ale snažme se změnit sami sebe. S Láskou se nám to určitě podaří. A jakmile se tato, Bohem daná Pravda, stane skutečností, nemusíme se už ničeho bát. Protože společně zvládneme cokoli!

 

Dušan Valeček

 

 

 

Líbí se mi 71Pohled obyčejného člověka. - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 71
Podobné články:Komentáře

Mia 25.02.2018 23:19 Odpověď

Nie sme my, ani oni. Sme jedno. :-) A to je na tom to nádherné.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Neexistují náhody. Náhoda je jen zákonitý důsledek našich nekontrolovaných myšlenek.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"