Například: Dobré zprávy
Pohádka o skřítkovi

V kořenech jednoho nádherného silného stromu se po mnoha a mnoha letech probudil kouzelný skřítek Jiskřička. Zívl, protáhl se a razil si cestu ven ze svého útulného letitého pelíšku. Jaké však bylo jeho překvapení, když místo mechu, jehličí a šišek na zemi, kam dohlédl, uviděl jen a jen dlažbu náměstí. A v dálce na jeho okrajích spatřil betonové truhlíky, ve kterých snad kdysi rostly květiny.

Jiskřička byl odvážný skřítek, a tak se začal postupně seznamovat s novým prostředím. Každý den si udělal malý výlet po okolí a večer se vždy vracel ke svému stromu uprostřed náměstí. Během dne potkával spousty lidí a rozsvěcoval světýlka v jejich srdcích. Ne všichni lidé, které potkal, ho viděli. A někteří z těch, kteří ho viděli ho i cítili, s těmi si moc rád povídal, bylo mu u nich hezky. Když se s nimi loučil, díval se, jak v nich světýlko roste a sílí a měl z toho radost. Občas si i představoval, jaké by to bylo krásné, kdyby takto svítili všichni lidé ve městě. Kdyby takto svítilo celé město.

Snažil se rozsvítit světýlko i u lidí, kteří si ho nevšimli, ale nešlo to. Ať dělal skřítek, co dělal, ať se snažil sebevíc. Byl z toho trošku smutný. Vylezl si na větev svého stromu, houpal ve vzduchu svými malými nožkami a dumal a přemýšlel… Pak toho nechal a jen pozoroval z výšky ruch kolem. Najednou si všiml, že když se člověk s rozzářeným světýlkem na chvíli zastavil a povídal si druhým, ve kterém světýlko ještě spalo, i tento člověk pak odcházel s úsměvem a světýlko v něm se začalo probouzet. Když pak příště potkal Jikřičku, už ho uviděl a jeho světýlko se ještě více rozzářilo.

Skřítek si uvědomil, že láska a pozornost člověka k člověku je to největší kouzlo na světě. Z nejvyšší větve svého stromu spokojeně pozoroval nádherně rostoucí světýlka a všiml si, že v truhlících na okraji náměstí začaly rozkvétat růže.

Alena Chamrádová

Líbí se mi 35Pohádka o skřítkovi - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 35
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Jen mě poslouchej, člověče, říkám ti pravdu, stejně jako ti není dáno vyhnout se smrti, tak ti také není dáno vyhnout se Božímu soudu.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"