Například: Dobré zprávy
Pohádka o skřítkovi

V kořenech jednoho nádherného silného stromu se po mnoha a mnoha letech probudil kouzelný skřítek Jiskřička. Zívl, protáhl se a razil si cestu ven ze svého útulného letitého pelíšku. Jaké však bylo jeho překvapení, když místo mechu, jehličí a šišek na zemi, kam dohlédl, uviděl jen a jen dlažbu náměstí. A v dálce na jeho okrajích spatřil betonové truhlíky, ve kterých snad kdysi rostly květiny.

Jiskřička byl odvážný skřítek, a tak se začal postupně seznamovat s novým prostředím. Každý den si udělal malý výlet po okolí a večer se vždy vracel ke svému stromu uprostřed náměstí. Během dne potkával spousty lidí a rozsvěcoval světýlka v jejich srdcích. Ne všichni lidé, které potkal, ho viděli. A někteří z těch, kteří ho viděli ho i cítili, s těmi si moc rád povídal, bylo mu u nich hezky. Když se s nimi loučil, díval se, jak v nich světýlko roste a sílí a měl z toho radost. Občas si i představoval, jaké by to bylo krásné, kdyby takto svítili všichni lidé ve městě. Kdyby takto svítilo celé město.

Snažil se rozsvítit světýlko i u lidí, kteří si ho nevšimli, ale nešlo to. Ať dělal skřítek, co dělal, ať se snažil sebevíc. Byl z toho trošku smutný. Vylezl si na větev svého stromu, houpal ve vzduchu svými malými nožkami a dumal a přemýšlel… Pak toho nechal a jen pozoroval z výšky ruch kolem. Najednou si všiml, že když se člověk s rozzářeným světýlkem na chvíli zastavil a povídal si druhým, ve kterém světýlko ještě spalo, i tento člověk pak odcházel s úsměvem a světýlko v něm se začalo probouzet. Když pak příště potkal Jikřičku, už ho uviděl a jeho světýlko se ještě více rozzářilo.

Skřítek si uvědomil, že láska a pozornost člověka k člověku je to největší kouzlo na světě. Z nejvyšší větve svého stromu spokojeně pozoroval nádherně rostoucí světýlka a všiml si, že v truhlících na okraji náměstí začaly rozkvétat růže.

Alena Chamrádová

Líbí se mi 35Pohádka o skřítkovi - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 35
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Všechny velké věci jsou kupodivu velmi jednoduché, ale vyžadují velké úsilí.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"