Například: Dobré zprávy
Podobenství o mapě světa

Jednoho nedělního rána se kazatel snažil v obtížných podmínkách připravit kázání. Jeho manželka šla nakupovat. Byl deštivý den, a malý kazatelův syn se nudil, protože neměl co dělat. Byl náladový, rozmarný a nedovoloval otci se soustředit.

Nakonec vzal otec ze zoufalství starý časopis, prolistoval ho a našel velkou pestře malovanou stránku. Byla to mapa světa. Kazatel ji vytrhl z časopisu, roztrhal ji na kusy a hodil na podlahu se slovy:

- Johnny, pokud se ti podaří mapu poskládat, dám ti peníze na zmrzlinu.

Otec usoudil, že dal Johnnymu úkol na celé dopoledne. Avšak ani ne za deset minut syn zaklepal na dveře pracovny. V ruce držel poskládanou mapu. Nejenže byl otec překvapen touto rychlostí, ale zároveň viděl, že se všechny kousky nachází přesně na svém místě.

- Synu, jak se ti to podařilo udělat tak rychle? - Zeptal se kazatel.

- O, – řekl Johnny – to bylo snadné. Na druhé straně je obrázek člověka. Jen jsem si otočil kousky, sestavil portrét člověka, položil jsem ho na kus papíru a znovu jsem ho otočil. Rozhodl jsem se, že když je člověk v pořádku, pak i svět bude v pořádku.

Otec se usmál a podal synovi peníze na zmrzlinu.

- „Pokud je člověk v pořádku, pak i svět bude v pořádku“, - přemýšlel otce, než si uvědomil, že našel konečně téma svého kázání.

V tomto příběhu se nachází cenné poučení. Pokud se vám nelíbí váš svět a chcete ho změnit, začněte u sebe. Pokud jste v pořádku, váš svět bude také v pořádku.Zdroj:  http://mirpozitiva.ru/pozitiv/pritchi/104_karta_mira.html

Líbí se mi 32Podobenství o mapě světa - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 32
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

V životě je mnohem důležitější kvalita prožitých okamžiků, než nesmyslná léta existence.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"