Například: Dobré zprávy
Otázky k Bódhisattvovi: Co je podstatou reinkarnace?

Úlohou celého lidstva stejně tak jako každého jednotlivce je osvobodit se od iluze materie a duchovně se probudit.

Ve skutečnosti existence materie je dočasná a konečná. Nejdůležitější je duše! Účelem reinkarnace je vypěstovat zralou duchovní bytost. Člověk ve své podstatě, dá se říct, je trojitý. Je v něm přítomna Duchovní podstata, Materiální podstata a Osobnost.

Materiální podstata bezprostředně ovlivňuje Osobnost a přináší jí spoustu potěšení nebo utrpení materiálního světa. Od začátku, už při narození je lidské vědomí naladěno na frekvenci Materiální podstaty.

Osobnost se řídí hlavně svým vědomím a intuicí.

Vědomí je energeticky materiální. Jeho práce závisí do značné míry na práci materie (neuronů) a Ka (hrubé energie). Vědomí je více závislé na materii a mnohem méně na Duchovní podstatě.

Duše jen nepřímo ovlivňuje vědomí jako Šambala lidstvo. Ale Osobnost je schopna učinit volbu a rozhodnout, jak nasměruje práci svého vědomí: směrem k materiálnu (Materiální podstatě) nebo k duši (Duchovní podstatě). V moderním světě to zní paradoxně, ale po smrti materie (těla) Osobnost (s pamětí vědomí minulého života) zůstává s duší a kočuje do jiného těla. Nicméně tato paměť zůstává zavřena a člověk se rodí znovu s vědomím „jako čistý list papíru“, aby potvrdil svoji volbu. Pokud si člověk v dalším životě vybírá materiálno, příběh znovuzrození se znovu a znovu opakuje a on se dostává do ještě horších podmínek. Pokud člověk vědomě volí cestu Duchovní podstaty a snaží se ji následovat, přestože zatím nedostatečně, aby prolomil řetězec reinkarnací, pak se v dalším životě dostává do lepších podmínek, ale opět s vědomím „jako čistý list papíru“. Na něj se stejnou silou tlačí svět iluze materie, ale intuice už funguje mnohem lépe. A znovu všechno závisí na volbě Osobnosti, co a v jaké míře převáží: myšlenky, skutky nebo touhy Duchovní podstaty či přání, činy a myšlenky Materiální podstaty. Paměť na minulé životy se zcela otevře pouze těm, kteří dosáhnou posledního stupně duchovního vývoje a vystoupí z kruhu reinkarnací. Ale pro tyto duchovní bytosti to už nemá zásadní význam.

 

překlad ze zdroje: www.sensei.org.ua

Líbí se mi 48Otázky k Bódhisattvovi: Co je podstatou reinkarnace? - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 48
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Každý skutek vytváří především naše zformovaná myšlenka.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"