Například: Dobré zprávy

Boh nie je džin

Môj vzťah k Bohu bol ešte donedávna čisto spotrebiteľský. Boha som totiž vnímala ako určitú bytosť, ktorá má za mňa vyriešiť moje problémy a plniť moje materiálne túžby.

Čtěte více

Mojim blízkym, príbuzným a milovaným

Obraciam sa na všetkých ľudí, a v prvom rade na mojich, blízkych a priateľov. K celému môjmu okoliu, ktoré neverí v nebezpečenstvo katakliziem, neverí v cyklickosť zmien klímy. K tým ľuďom, ktorí si myslia, že kataklizmy sa dejú kdesi vo svete a ich sa to netýka. K tým, kto neverí, že ľudstvo sa nachádza v nebezpečenstve. K tým, ktorí považujú zjednotenie ľudí a vybudovanie Tvorivej spoločnosti za utópiu.

Čtěte více


Prečo iba dobré skutky nevedú k vytvoreniu Tvorivej spoločnosti?

Po celom svete je množstvo dobrovoľníkov, ktorí sa skutočne snažia pomôcť ľuďom. Stačí to však na to, aby sa zmenila celá spoločnosť?

Čtěte více


ŠEST PODÁNÍ RUKOU PRO BUDOUCNOST

Teorii šesti podání rukou můžeme prověřit různými způsoby: seznámit se s články o tomto zajímavém tématu, ověřit si to na svých známých, spustit flash moby na sociálních sítích. Výsledky mohou být různé, vlastně i zadání bude s největší pravděpodobností zábavné, nezávažné. A pak přijde moment, kdy je možné tuto teorii použít pro důležité počínání. Nikoli pro něco osobního, zúženého v chápání lidského vědomí, tedy pouze pro sebe, ale pro počínání společné, týkající se opravdu všech.

Čtěte více

Myšlenka dne

Není vhodné znepokojovat Pána z jakéhokoli jiného důvodu, než o spásu duše své.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"