Například: Dobré zprávy

Tropický cyklón se projevuje jako vír točící se ve směru hodinových ručiček na jižní polokouli a proti směru hodinových ručiček – na severní. Pokud bychom se na něj podívali z hora, viděli bychom spirálovitý útvar s takzvaným „okem bouře“ v jejím středu. „Oko bouře“ je otvor, v němž panuje bezvětří s vyšší teplotou. V průběhu klesání se teplý vzduch dostává do studenějšího prvního zavitu spirály, což vytváří velký tlakový rozdíl, který následně způsobuje roztočení spirály. Tropický cyklón s rychlostí větru přesahující 15 m/s nazývají bouří, a s více než 30 m/s nebo 118 km/h – hurikánem. Termín hurikán se používá pro cyklóny v Atlantském oceánu. V západní části Tichého oceánu hurikány nazývají „tajfuny“, v Indickém oceánu – „cyklóny“, u pobřeží Austrálie - „villi villi“, v Oceánii - „willie wow“, a na Filipínách - „baguio“. Osobité jméno se tropickému cyklónu přisuzuje, jakmile rychlost větru převyšuje 60 km/h. Je zajímavé, že tradice, dávat atmosférickým anomáliím jména, má svoje kořeny ve XX. století. Australský meteorolog Clement Rugg jim dával jména těch poslanců, kteří hlasovali proti udělení grantu na meteorologický výzkum. Síla hurikánu se měří podle Saffirovo-Simpsonové stupnice hurikánů, a může dosahovat až 5 stupňů, jakmile rychlost větru převýší 70 m/s. Hurikány nejvyšší kategorie jsou ojedinělým jevem, i když se i ony někdy objevují. Je třeba podotknout, že samotný hurikán není až tak ničivý, jako rozsáhlé záplavy, které vyvolá.

Podrobné informace o nejzávažnějších povodních naleznete v Klimatických událostech č. 75 https://www.youtube.com/watch?v=k7EaYsPtoBk&list=PLR4RQK5wDCQ5GyhNtmuwfXQJH3PrjGgjv&index=46

V tomto videu se podíváme na hurikány „Camilla“, „Katrina“ a „Harvey“, a také na tajfun „Bhola“.

Cyklon, který se utvořil 17. srpna 1969 u západního pobřeží Afriky, (později nazývaný „Camilla“) náhle změnil svou původní trasu a s rychlostí 90 m/s zasáhl stát Mississippi. Hurikán „Camilla“ vyvolal přívalové deště, což následně vedlo k početným sesuvům půdy a vytvoření mohutné záplavy, která postihla více než 9 tisíc lidí.

„Camillu“ často srovnávali s druhým silným hurikánem, který, i když se pohyboval po jiné trajektorii, také dorazil ke stejnému pobřeží státu Mississippi v USA v roce 2005, a který dosáhl rychlosti 75 m/s. Následkem řádění živlu bylo postiženo vice než půl milionu lidí. V důsledku vznikající povodně se město New Orleans ocitlo prakticky pod vodou.

Je třeba zdůraznit, že ne vždy závisí velikost škod na kategorii hurikánu. Například, tajfun „Bhola“, který zasáhl území Východního Pákistánu a Západní Bengálsko v Indii 12. listopadu 1970 s rychlostí 65 m/s, a vyvolal 8 metrové cunami, byl pouze 3. kategorie. Přesto počet obětí činil 1,5 milionu lidí. Prakticky všichni obyvatelé byli upozorněni na blížící se pohromu, ovšem jen 1 % obyvatel regionu se pokusilo najít úkryt. Nerozvinutá síť silnic, nedostatek potřebné dopravy, neoperativnost v provedení evakuace obyvatelstva – všechny tyto faktory zhoršily situaci v regionu.

26. srpna 2017 zasáhl silný hurikán „Harvey“ stát Texas v USA. V 50-ti okresech státu byl vyhlášen výjimečný stav. Rychlost větru činila 58-70 m/s. Vítr strhával střechy domů. Bez elektřiny zůstalo více než 330 tisíc lidí. Místy napadlo vice než 125 cm srážek. Tisíce lidí bylo evakuováno.

 

V době nadcházejících katastrof je důležité globálně a rychle měnit hodnoty společnosti (začít u sebe) od spotřebitelského formátu k duchovně-morálnímu, tvůrčímu formátu, kde by dobro, lidskost, svědomí, vzájemná pomoc, přátelství, dominance duchovních a morálních základů stáli na prvním místě v mezilidských vztazích, bez ohledu na jejich národnost, náboženství, sociální status a jiná podmíněná, umělá rozdělení světové společnosti

Měli bychom přestat zavírat oči před aktuálními událostmi a převzít odpovědnost za to, co se děje v okolním světě. Máme jedno místo přebývání – Zemi, jednu národnost – lidstvo, jednu hodnotu –  život. My sami si vybíráme, jaká bude naše společnost.

Přežít v této těžké době se nám podaří pouze spojením vědeckého potenciálu celého světového společenství. Také je nezbytné urychlit studium, pro přežití lidstva, strategicky důležité vědy – PRAPŮVODNÍ FYZIKY ALLATRA. Budoucnost lidstva je v rukou samotných lidí!

Je důležité vždy a všude zůstat člověkem! Sjednocení lidí – záruka přežití lidstva.

O nových technologiích, neznámých zdrojích Země, mýtech a realitě, co se týče současné situace lidstva a o mnohých dalších věcech se dozvíte v sekci kanálu „AllatRa Věda“ – „Dech života. Vědecký vývoj, nové technologie“.

Seznámit se podrobněji s naší činností, záměry a cíli, můžete na stránkách allatravesti.com ve složce „Tým projektu „Klimat Kontrol“. Jednota v duchu vytváří jednotu v celém světě.“

O klimatických událostech ve světě a způsobech řešení klimatických problémů si můžete přečíst ve zprávě vědců ALLATRA SCIENCE„O problémech a důsledcích globálních změn klimatu na Zemi. Účinné způsoby řešení daných problémů“.

Jestli se Vám líbil náš pořad – přidejte lajk, podělte se o video s přáteli, odebírejte náš kanál a buďte v obraze aktuálních klimatických událostí ve světě.

Líbí se mi 45



Ničivé tropické cyklóny: hurikány, tajfuny - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 45
Podobné články:



Zanechat komentář

Myšlenka dne

Jen mě poslouchej, člověče, říkám ti pravdu, stejně jako ti není dáno vyhnout se smrti, tak ti také není dáno vyhnout se Božímu soudu.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"