Například: Dobré zprávyMÝTUS O PREĽUDNENÍ PLANÉTY - MESTO MENOM ZEM

V predchádzajúcom článku bol vyvrátený mýtus o preľudnení Zeme, o čom svedčia aj porovnávacie mapy hustoty osídlenia. Ukázalo sa, že na planéte je ešte viac ako dostatok miesta vhodného na osídlenie ľuďmi. Podľa odhadov popredných svetových vedcov zo skupiny Allatra Science, planéta je schopná uživiť 25 miliárd ľudí za predpokladu, že v oblasti spoločenských vzťahov budú prevládať morálno – kultúrne hodnoty.

Čtěte víceSvet na prahu globálnych kataklyziem. Čo robiť v prípade nešťastia? Plán činností.

Plán činností pre prípad hodiny "X". Čo robiť, keď odrazu budete musieť prijímať utečencov na tom území, kde prežívate? V tomto prípade je nutné vziať veci do vlastných rúk, inak budú dôsledky smutné ako pre vás, tak aj pre tých ľudí, ktorí stratili svoj domov. Ponúka sa vám šanca dokázať si, že ste človek a dôležité je nepustiť ju.

Čtěte více

Jak se chovat při povodních. INSTRUKCE.

V cyklu článků, zaměřených na téma mimořádných situací, rozebereme takovou událost, jakou je povodeň, objevující se obzvláště na jaře a na podzim, kvůli silným dešťům. Ačkoli by se zdálo, že povodeň není tak působivou katastrofou jako hurikán, tornádo nebo zemětřesení, zaujímají povodně vedoucí postavení v počtu opakování, pokrytí ploch a celkové průměrné roční ekonomické škodě.

Čtěte víceZnámky probuzení supervulkánu Yellowstone. Analýza seizmických událostí ve světě.

Situace v okolí supervulkánu Yellowstone stále více přitahuje pozornost mezinárodního společenství a zejména odborníků v oblasti vulkanologie a seismologie. Na Yellowstonskou kalderu nelze pohlížet odděleně od ostatních geofyzikálních jevů, ale pouze v komplexu, neboť veškeré procesy v útrobách země jsou vzájemně propojeny.

Čtěte více
Myšlenka dne

Člověk je bytost myslící, jeho hlavní síla spočívá v jeho myšlenkách.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"