Například: Dobré zprávy
Proč neustále narůstá množství psychických poruch?

Řada odborníků se snaží nalézt odpovědi co je podstatou vzniku příčin psychických poruch. Co je spouští a rozvíjí do těžkých, neléčitelných diagnóz. Po zhlédnutí pořadů s účastí I. M. Danilova u nich samotných vyvstalo mnoho otázek, na které jim chybí odpovědi. Proč se řady pacientů každým rokem rozšiřují a jejich počty neustále nekontrolovatelně narůstají? Vždyť ani po letech nebývají vyléčeni a nedostavuje se u nich úleva. Důvodem je vědomí, které není naše. Pojďme ho společně rozkrýt.

Na platformě MSH ALLATRA se sešli odborníci z celého světa, aby v rámci cyklu Hra profesionálů společně rozebrali a pochopili problematiku současné psychologie a psychiatrie, kterou jsou deprese a jiné duševní poruchy. Dělí se o své léčebné postupy a svá zjištění. Přinášíme vám úryvky z pořadu Co je to vědomí? Úryvky z cyklu: Hra profesionálů. Co je to vědomí? Film 1.

             

CO JE TO VĚDOMÍ? 

Je to v podstatě informace. Má povahu pole. Je jediným, společným polem, z něhož každý člověk dostává informace. Můžeme ho přirovnat k počítačovému programu. Nepatří mozku, proto ho tam nenajdeme. Není derivátem mozku a ani osobnost člověka není derivátem mozku. K vědomí je možné se připojit. Lidé slyší hlas uvnitř. Myšlenky a hlasy doktoři slyší také. Všichni je slyší, jen se o tom nemluví. Cítí nátlak. Popisují nepříjemný tlak. Vědomí je nástroj k velmi silnému překroucení reality. Zkresluje skutečnost. Je to agresor. 

JAKÉ JSOU MYŠLENKY?

Vědě je známo, že člověk má z 80 % převážně negativní a agresivní myšlenky, co se týče jejich obsahu. Jsou egocentrické. Lidské myšlení je z 80 % neproduktivní. To znamená, že nic v nich nepoznáváme, ani nezkoumáme. Myšlenky jsou o minulosti a o budoucnosti. Často jsou chaotické a neodbytné. Nemůžeme je zastavit z vlastní vůle. V člověku žije něco, co přesahuje hranice vědomí, avšak moderní věda to odmítá. Pokud ale můžeme pozorovat myšlenky, emoce, touhy i pocity, znamená to, že se nacházíme vně tohoto systému. Myšlenky nám nepatří. Můžeme je přijmout, anebo nemusíme. Jsou jako rádiové vlny a mozek je přijímač. Myšlenky proto nejsou výtvorem mozku.

Člověk je od přírody duální. Slyšíme jak ty dobré, tak ty špatné myšlenky. Jestliže posloucháme ty špatné a chováme se tímto způsobem, je to cizí lidské přirozenosti. Když si člověk začne zapisovat myšlenky, odděluje se od práce vědomí. Stává se z něj pozorovatel. Nachází svou Osobnost. 

 relaxed-woman-enjoying-sea

VLIV TŘETÍCH SIL

Každá osobnost chce žít. Člověk má pud sebezáchovy. Existuje ovšem také vliv třetích sil, kdy v člověku probíhá boj a on nemůže překonat to, co ho nutí se zabít. Nebo zabít někoho jiného. Obecně, pacienti s mnohými psychickými poruchami, strachy, úzkostí, depresí mají vždy symptomy tlaku. Svíravý pocit v hrudi. Prázdnotu uvnitř. Nesnesitelný tlak. Ukrutná bolest. Psychická i fyzická. Přicházejí myšlenky a příkazy k sebevraždě. Je velmi mnoho případů, kdy se jedná o malé děti. Především v městských částech. Jedná se o vliv těchto třetích sil. Jejich vměšování s destruktivním účinkem. U dětí k tomu dochází, když se matka otevírá nějakému negativu. Skrze ni jde toto působení na dítě. Lidé tento vliv cítí. Dítě je v tu dobu v psychicky zdravém stavu, ale jeho vnímání je změněno. Vidí něco jiného. Někdo v ten okamžik ovlivňuje vnímání dítěte. Vidí tak jinou realitu. 

STRYTÝ ÚTOK

Vědomí přepíná pozornost člověka na událost, která byla před mnoha lety. Co tehdy někdo řekl nebo jak se zachoval. A špatně je nám právě teď. Lidské vědomí odvádí bokem. Neumožňuje člověku analyzovat to, co se nyní děje. Vzniká taková symbióza mezi vědomím a těmi třetími silami, které na člověka působí. A tyto myšlenky přicházejí proto, aby vzbuzovaly emoce. Dostavuje se stav vyčerpanosti, který jasně cítíme jako ztrátu energie. Jedná se o fyzické zpustošení. Vědomí ví, na co nás chytí. Na nejbolestivější místo.

Přišlo něco cizorodého. Tyto myšlenky nejsou naše. Nesmíme je živit. Musíme je odmítnout a nedávat jim svou energii. Pak skutečně odcházejí. Když se nepoddáváme těmto destruktivním myšlenkám, když nám vědomí předhazuje obavy, tak pokud v tuto chvíli nepřijmeme tyto myšlenky, tak tímto způsobem chráníme sebe i své děti. 

NEBEZPEČÍ VTÍRAVÝCH MYŠLENEK

Vtíravé myšlenky jsou vždy destruktivní. Z vtíravých myšlenek všechno zlé začíná. Maniakem se může stát kdokoliv. Jsou to obyčejní lidé. Různí lidé. Všechno začíná z myšlenek sadistického obsahu. To znamená, že člověk si to začíná představovat. Přijme tyto myšlenky a začíná je roztáčet v hlavě. Člověk cítí, že je mu to cizí. Děsivé. Tak hrozné, že je mu z toho až špatně. Člověk silně pociťuje, jako by ho někdo ovlivňoval. Tato fáze pro člověka končí obsedantní myšlenkou a potom tím obsedantním chováním se to stane činem. Je to změněný stav vědomí. Není to normální. Je to jako pomatenost. Trans. Běs. Sérioví zabijáci jsou oběťmi vlivu třetích sil. Uvnitř nich je zvíře, které zabíjí. Mnozí z nich pro sebe požadují nejvyšší míru trestu. Vědí, jak jsou pro ostatní nebezpeční. Chtějí to pochopit. Nejtěžší trest je pro ně nepochopení toho, co se s nimi během vykonávání zločinu dělo. Co je ovládalo. Odkazují proto svá těla ke zkoumání. 

PROJEVY TŘETÍCH SIL

Rozštěpení osobnosti nebo mnohačetná porucha osobnosti je živým projevem třetích sil – subosobností. Disociativní porucha osobnosti. Po nějakém silném stresu, traumatickém šoku může člověk takové rozštěpení prožít, když se část jeho vědomí stává jakoby samostatným Já a objeví se druhé, třetí, čtvrté. Těchto Já může být velmi mnoho, a to v důsledku působení silného stresového faktoru. Tato Já jsou natolik odlišná, že mají naprosto jiné schopnosti, charakter, projevy, vlastnosti i sklony. Je to opravdu nějaká jiná samostatná osobnost. Všechny tyto projevy jsou osobnostmi z minulých inkarnací, se svými zkušenostmi, temperamenty, rysy vědomí. Se svou vlastní historií. Ty samé projevy jsou i u dětí. V jejich chování. Neadekvátním chování. Sklony, talenty. Předčasná moudrost.

PŘÍČINY DUŠEVNÍCH PORUCH

Symptomy schizofrenie lze nalézt absolutně v každé osobě. Myšlenky vyvolávají ty emoce, které se v nás hromadí. Které jednou vybuchnou a přivedou někoho k neuváženým, impulsivním činům. Spouštěcím mechanismem u všech duševních poruch jsou tyto myšlenky, které nesou určité emoční zanícení. Lidé ho nepozorují a pak si ho ani neuvědomují. Tyto myšlenky mají imperativní charakter formou příkazu. Nesou energii. Špatné, negativní myšlenky jsou velmi silné. Co cítíme po tom, když jsme se rozzlobili, urazili, pohádali se? Pocit vyčerpání. Emoční vyčerpání. Dali jsme tomu pozornost a ztratili jsme svoji energii. 

CHYBÍ CHÁPÁNÍ

Stále nechápeme, co nám překáží žít v míru sami se sebou a s ostatními lidmi na světě. Myšlenky nejsou naše. Vědomí není naše. Činy a slova se rozcházejí. Psychoanalýza nepřináší výsledky, ale vytváří závislost pacienta na psychoanalytikovi. Počet depresí, neuróz, závislostí a sebevražd roste o desítky procent. Proto pochopení povahy myšlenek může velmi mnoho přinést celému lidstvu, protože tímto způsobem můžeme dojít k pochopení naší skutečné povahy. Antidepresiva zvyšují sebevražedné chování, myšlenky, nespavost. Neléčí, neboť chybí znalost a chápání podstaty.

Chybí věda, která by nás naučila poznávat sebe sama. Když o tom mluvíme otevřeně, že takové projevy zažívá i druhý, třetí, čtvrtý člověk, chápeme, že je to ve skutečnosti typické pro nás pro všechny. Tyto myšlenky přicházejí ke všem. Kdyby se lidé o tyto zkušenosti a poznání dělili a mluvili otevřeně, bylo by pro ně snadnější tomu čelit. Je proto třeba mluvit otevřeněji mezi sebou. Když poznáváme sebe, učíme se chápat lidi kolem sebe. Jen touha po poznání nás posouvá za hranice doposud poznaného. Čas a pozornost jsou nesmírně cennými pomocníky, které si musíme chránit a neplýtvat jimi. Buďme proto velice opatrní v tom, jak účelně je využijeme.

closed-up-sandglass-hourglass
 
Jestli vás toto téma zaujalo, celý cyklus vědeckého a diskusního projektu Hra profesionálů můžete zhlédnout na stránkách allatra.tv

Líbí se mi 11Proč neustále narůstá množství psychických poruch? - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 11
Podobné články:Komentáře

Sonja Sofie Fišerová 23.03.2024 12:33 Odpověď

No,tak od roku 2020 prozivam jen sama traumata,nadmerny stres a zklamání,ktere zazivam i ted.
Bojovala jsem se s tím do zacatku roku 2024 sama,otevrene o vsem mluvila abych se pochopila. Musela jsem sama s pomocí internetu, hledat abych pochopila to peklo. Jsou totiz dvě pekla s jednim zdrojem. Všichni me svym jednani vuci mě neustale shazovali ke dnu za své názory. Ale me to nevadí.  To o cem píšete v tomto článku je v podstate mym zivotem ověřená pravda. Pokud je to všeobecněno. Ale mela bych par otázek.  Mohli byste se mi prosim ozvat na email,nejlepe poté prejit na jinou datovou app. Dekuji
(Nasla jsem Vas dnes)  Ale zacalaa jsem chodit naa terapie ktere vlastne mi k nicemu nejsou. Byla jsem tam 2x. Ale udelalo mi to radost :)Zanechat komentář

Myšlenka dne

Síla slova vytváří sílu myšlenky a síla myšlenky pak vyvolává činy.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"