Například: Dobré zprávy
Když v domě žije Láska

 

Jedno sobotní dopoledne jsem přesa­zovala doma květiny. Jarní slunce se ne­směle svými paprsky dotýkalo okenních skel a já dopřávala květinám větší prostor­nější květináče a čerstvou zeminu. Příjem­nou pohodou se rozezvučel od dveří zvo­nek, soused mi přinesl čerstvě zasazenou rostlinku Rýmovníku. Měla jsem radost. Vrátila jsem mu prázdnou láhev od ovocné šťávy, kterou mi dal v zimě, a chvíli jsme si povídali o tom, jak si doma připravuje rostlinky na jaro a jak se těší, až je pak na zahrádce bude moci zasadit. Když jsem se vrátila zpět ke stolu v kuchyni, kde jsem květiny přesazovala, uvědomila jsem, že paní o patro níž má velmi ráda květiny a že by jí potěšilo, kdybych jí nějakou přines­la. O chvíli později jsem už s květináčem v ruce klepala na její dveře. Zároveň jsem jí vrátila nádobu na prášek, kterou mi dala před pár týdny, když potřebovala vyprat v pračce bundu pro svou nejmladší dcerku. S úsměvem jsme prohodily pár slov a já jsem se vrátila zpět do svého bytu.

Srdíčko mi rozkvétalo radostí a hřálo. Tato paní má tři malé děti, ale když něco dobrého upeče, přinese i mi pár kousků ochutnat.

Vzpomněla jsem si na setkání s paní sousedkou v přízemí. Podělila se o radost, kterou má z pozitivních novin, když je na­jde každý měsíc ve schránce. Paní je už v důchodu, často jezdí ke své rodině za vnoučaty, o to bylo naše setkání vzácněj­ší. Cením si jejího moudrého náhledu na život. Její tvář vždy zdobí milý úsměv, vy­právění bývají optimistická a bez ohledu na její věk jsou plná energie.

Před pár dny mne jiný soused požá­dal, zda bych mu pomohla nalepit léčivou náplast na bolavá záda. A mou ruku, která mě začala nedávno pobolívat, nyní hřála náplast, o kterou jsem ho včera poprosila.

Jsem šťastná a vděčná, že žiji mezi takovými nádhernými lidmi s přátelskými vztahy. Kdyby mne kdokoliv z nich požá­dal o pomoc, vždy ji u mne najde a já vím, že když bych to potřebovala, mohu se na kohokoliv z nich obrátit.

Alena Chamrádová, Ostrava

Líbí se mi 20Když v domě žije Láska - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 20
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Nikdo nemůže vstoupit do jedné řeky dvakrát, protože představuje minulost. Existuje jen pohyb řeky, protože ten představuje přítomnost.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"