Například: Dobré zprávy
Kdo je srdcem vždy s námi

„Máma“ – první slovo, které vychází z úst dítěte a provází nás na cestě životem. Maminka je nám nejdražším a nejbližším člověkem na světě. Vždyť právě vztah matky a dítěte se zakládá na bezpodmínečné, čisté lásce, tedy na nádherném pocitu, který nevyžaduje nic na oplátku. Upřímně se raduje našim úspěchům, společně prožívá ztráty a zklamání, dává dobrou radu v nejtěžších chvílích nebo nás jednoduše utěší, pokud pláčeme. Maminka nám rozumí vždycky, někdy se zdá, že mluvíme nějakým zvláštním, jenom nám srozumitelným jazykem.

Často vzpomínám na dětství, na období, kdy jsem bydlela doma. Ráno se mi vždycky vstávalo těžce, ani v průběhu let se nic nezměnilo. Přesto bylo v dětství probuzení tolik krásné! Vzpomínám si na moment, kdy ležím v posteli pod teplou přikrývkou, ještě se mi něco zdá, vůbec se mi nechce vstávat. Maminka neslyšně vstoupí do místnosti, sedne si na okraj postele, jemně mě pohladí po vlasech a tiše promluví: „Je čas vstávat. Nový den přichází!“ Otevřu oči a vidím usmívající se obličej… Protírám ospalé oči a odpovídám: „Dobré ráno, maminko!“ Ona se mlčky nakloní a políbí mě na čelo. V tomto okamžiku ospalost mizí a chce se mi naplnit nový den jen radostí a pozitivními okamžiky.

Nedávno jsem onemocněla. Tak vážné zdravotní problémy jsem neměla už dlouho. A co bylo zajímavé... Moje rodina a kamarádi mě podporovali a pečlivě se o mě starali. Ale když se ve dveřích objevila maminka – s optimismem v očích, s vírou v duši a laskavě se zeptala: „Jak se máš, miláčku?“, pocítila jsem tak velkou vnitřní sílu, chuť k uzdravení jako bych spat- řila světlo, očima nepozorovatelné, ale tak mocné a uzdravující lásky.

Matčina láska opatruje a chrání nejvíce. Já, jako matka, to cítím u vlastních dětí. Mimochodem, moje děti mají tak rádi svoji babičku, až se mi někdy zdá, že jsou to moji sourozenci a maminku máme jenom jednu... Toto všechno jsem si uvědomila až teď. Dříve pro mě byla matčina láska něčím přirozeným a samozřejmostí. Je to ale dar, kterého si musíme vážit a být za něj vděční. Čas utíká tak rychle… Ráda bych stihla darovat mámě stejně velké moře lásky a vděčnosti, které mě obklopuje už 30 let. Vědomí, že se v nejtěžších okamžicích mám vždycky o koho opřít, tedy že je moje maminka nablízku, dělá zázraky.

Dnes jsem šťastná tady a teď, miluji svou rodinu a má rodina miluje mě. Ale „první a nejdůležitější slovo v mém životě“ mě stále chrání jako talisman a doprovází na klikaté cestě s názvem Život.


L. Valentová, Kutná Hora

Líbí se mi 29Kdo je srdcem vždy s námi - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 29
Podobné články:Komentáře

Erika 16.04.2018 23:24 Odpověď

Matka je len jedna -  preto, kým ju máme, nezabúdajme sa posilniť jej láskou a rovnako vrúcne lásku vracať všade tam, kde jej je málo alebo jej niet. A ak sa nám niekedy zdá, že nám matka dala lásky málo,  zamyslime sa, koľko lásky dostala ona od svojej mamy, resp. od svojich rodičov keď bola malá.  Zasievajme lásku všade tam, kde sa nám zdá, že nie je alebo že jej je málo.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Musíme si vážit úsilí o poznání druhého člověka a nevítat jej hned ostřím svého egocentrizmu.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"