Například: Dobré zprávy
Kde se skrývá pravá krása ženy?

Co je to ženská krása? V mediích najdeme poměrně mnoho informací o tom, v čem spočívá ženská krása. Obrovské množství článků nám poskytuje nepřeberné množství rad jak správně pečovat o tělo, jak se oblékat, jak držet krok s módními trendy. Ale navzdory těmto zajímavým informacím je třeba si uvědomit, že podstata se skrývá v něčem jiném. Existuje určité kouzlo okem nezachytitelné, které vlastně dělá ženu přitažlivou a neodolatelnou…

 Pojďme si trochu zapřemýšlet… Představme si, že jsme potkali ženu, která právě strávila pár hodin v salónu krásy. Vypadá nádherně, má skvěle sladěné oblečení, perfektní make-up, doplňky…, přesto to není ono…. Pokud je totiž tato žena nespokojená se svým životem, se svým tělem, okolí touto maskou neošálí. Smutné oči bez lesku a jiskry radosti, nucený úsměv prozradí pravdu. Ženě, která postrádá sebedůvěru a je ovládána negativními myšlenkami a vnitřním neklidem nepomůže dokonalý make-up ani moderní oblečení!

 Tak často klademe důraz na vnější vzhled a přitom zapomínáme, že okolí v první řadě vnímá náš emoční stav. Když důvěřujeme sobě a věříme ve své síly, začínáme vyzařovat neviditelné vnitřní světlo - rozumem nevysvětlitelný půvab a přitažlivost. Ve vnějším světě se to projevuje tak, že s lehkostí zvládáme každou situaci, dokonce i tu extrémní. Stáváme se pomyslným magnetem pro příjemné a zajímavé lidi, užíváme si pozornosti mužů. Neboť právě tato vnitřní pohoda a harmonie je základem krásy a zdraví. Vnější krása časem zevšední. Pokud kromě vnější ženské krásy muž necítí vnitřní ženské teplo a přitažlivost, která zahřeje a podpoří za každé situace, začíná se ohlížet po „dokonalejší kráse“. Avšak vedle ženy, u které se snoubí vnější krása s vnitřní, se muž cítí vskutku báječně! Sdílet s takovou ženou chvíle znamená žít život naplněný láskou, něhou, pochopením a moudrostí….

Vnitřní krása – ohromná síla ženy, která přitahuje, inspiruje, omámí svojí přirozeností, dokáže měnit nejenom osudy, ale chod celých dějin. 

Americká herečka Demi Moore ve svém rozhovoru vypraví: „Byla doba, kdy jsem žila jedinou myšlenkou: ‚ Když zhubnu, budu více atraktivní, uznávaná a víc se budu líbit divákům.‘ Byla jsem posedlá kultem těla! Až jsem si to jednou uvědomila, přestala samu sebe hodnotit z hlediska velikosti oblečení. Přestala jsem trávit mnoho hodin vyčerpávajícími cvičeními, vynechala jsem šílené diety a nekonečné vylepšování svého těla. Jako bych se od něj postavila o krok dále. Začala jsem se plnohodnotně stravovat. A kupodivu, tělo samo se navrátilo do formy, kterou jsem si tak dlouho přála a na které jsem tak tvrdě pracovala. „Vyhublost a vnější vzhled není ten správný transportní prostředek do stanice Štěstí“, to pořád říkám svým dcerám. Pokud jsi posedlý myšlenkou vnějšího vzhledu, pořád se cítíš nespokojený, přešlapuješ na místě... Štěstí k nám nepřichází zvenčí. Úspěch – to je tvrdá vnitřní práce a přeorientování pozornosti od vlastního pupku na jiné věci. Krása v určitém věku přichází z našeho nitra. Duchovní rozměr se nedá ničím nahradit. V lidském těle je důležitá duše.“

Harmonické spojení vnější a vnitřní krásy ženy je ztělesněno v osobě Audrey Hepburnové. 

Audrey Hepburnová (1929-1993) byla americká a britská herečka, jedna z nejznámějších tváří filmového plátna druhé poloviny 20. století, nositelka cen Oscar, Tony, Emmy i Grammy. Pro mnohé představovala nový typ krásy, její útlý vzhled často řídil vývoj módy a dodnes zůstává nedostižným symbolem elegance, osobního šarmu, noblesy i charisma, jakož i svérázným prototypem nevšední krásy, inteligence a mimořádné oduševnělosti. Plynule hovořila sedmi světovými jazyky! Toto vše se ale v její útlé osobě dosti vzácně snoubilo s velkým hereckým a pohybovým nadáním do nenapodobitelného originálu, který dodnes obdivují miliony filmových a televizních diváků na celém světě (zdroj Wikipedie).

 Deset rad pro krásu od Audrey Hepburnové: 

 ♦ Abyste měli hezké rty, říkejte hezká slova. 

 ♦ Pro krásné oči hledejte v lidech to krásné.

 ♦ Pro štíhlou postavu se rozdělte o jídlo s hladovými.

 ♦ Pro duševní rovnováhu choďte s vědomím, že na světě nikdy nejste sami. 

 ♦ Lidé mnohem více než věci potřebují být ochraňováni, podporováni a milováni. Nikdy nikoho nezraňte. 

 ♦ Pamatujte, že když budete potřebovat pomocnou dlaň, najdete ji na konci své ruky. Jak budete stárnout, zjistíte, že máte ruce dvě: jednu na pomoc sobě, druhou na pomoc ostatním.

  ♦ Krása ženy není v oblečení, které nosí, ani v úpravě jejích vlasů. Krása ženy musí být vidět v jejích očích, protože ty jsou okna do duše - místa, kde sídlí láska.

  ♦ Krása ženy není v obličeji. Pravá krása se odráží v její duši. Je to ta péče, kterou dává, vášeň, kterou ukazuje. 

  ♦ Krása ženy roste s léty.

 Pravá krása vychází zevnitř. A život nám nepřestává dokazovat jedinou pravdu - tělo je opravdu krásné,když v něm žije krásná duše!

Líbí se mi 24Kde se skrývá pravá krása ženy? - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 24
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Každý skutek vytváří především naše zformovaná myšlenka.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"