Například: Dobré zprávy
K ČEMU VEDE NEGATIVNÍ MYŠLENKA

Často se stane, že negativní myšlenka v naší hlavě nás provokuje k podivnému jednání.

Na příkladu příběhu účastníka projektu „Silniční experiment“ si ukážeme, jak k tomu dochází.

 

Příběh Igora

Jednou se mi stal takový případ. Zavezl jsem dítě do školy a šel si po své práci. Koupil jsem vodu a rozhodl se ji zanést do zaparkovaného vozu. Když jsem přišel k autu, viděl jsem, že se přede mě nacpalo velké auto.

A okamžitě přišla myšlenka: „To je nějaký býk“. V hlavě se objevil obrázek, že nějaký silný a kdoví proč tučný chlap takhle postavil auto schválně. Začala se objevovat rozhořčenost a zlost. Navíc se mé v hlavě začaly objevovat obrázky, co mám udělat, abych toho drzouna potrestal.

Rozhodl jsem se však počkat a pozorovat, co se stane, vždyť syn byl ještě ve škole. Po nějaké době k tomuto autu přistoupila žena s dítětem. Začala do něj ukládat věci a usazovat chlapečka.

Celý ten obraz, který se maloval v hlavě, se okamžitě rozpadl. Všechno to vzrušení a napětí se rozplynulo.

 

Sledování myšlenek

 

A tady vyvstává přirozená otázka, jak často se v myšlenkách situace hrotí sami od sebe? Proč se v hlavě začíná točit právě ten nejhorší scénář, který se snaží člověka přimět k emocím?

Vždyť nakonec se realita často ani zdaleka neshoduje s tím obrázkem, který se odehrává v hlavě. A JAK ČASTO SE V HLAVĚ OBJEVUJÍ MYŠLENKY, KTERÉ SE NAKONEC UKÁŽOU JAKO LŽIVÉ?

 

       jak často se v hlavě objevují myšlenky

 

Mnoho takových momentů se objevuje nejen za volantem, ale i v každodenním životě. Když dojde k nějaké situaci na silnici, v myšlenkách se roztáčí k nepoznání. A když se ukáže, že je všechno jinak, celý ten vystavěný temný obraz v hlavě se rozsype jako domeček z karet.

A pokud se podíváme na všechny případy, které se na silnicích dějí, můžeme vidět, že ke konfliktu stačí i sebemenší nedorozumění.

Například, když nás jiný řidič náhodou odřízl nebo vytvořil havarijní situaci. V hlavě se rázem odehrává celé dramatické představení: že to tak udělal schválně, aby někomu ublížil, a má z toho radost. Výsledkem je, že se situace v myšlenkách stupňuje a ty nás tlačí dohnat a potrestat tohoto řidiče. Jestli se nepoddáme těmto emocím, tak vidíte, že samotná situace je absolutně jiná a nikdo nechtěl záměrně nikomu nic špatného udělat.

Ukazuje se, že myšlenky velmi často překrucují realitu a kreslí ji v negativních tónech. Často, když je poslechneme a začneme se emocionálně vtahovat do lživých obrázků v hlavě, vede to k napjatým situacím a konfliktům. A co když takové myšlenky přijdou hned několika lidem a „poštvou“ je proti sobě?

 

pozorovat sebe sama

 

Vyvstává mnoho otázek, na které lze odpovědět, pozorujeme-li sami sebe, abychom je následně analyzovali a uviděli zákonitosti. V takové situaci pomáhá vést si deník, do kterého můžete zapisovat tento proud negativních myšlenek. Tehdy lze uvidět, jak k tomu dochází, vysledovat moment, jaká myšlenka spustí emoci a co je spouštěcím mechanismem vzniku zlosti nebo rozhořčení. Velmi zábavné je potom pročítat zápisky a vidět, jak myšlenky zkreslují reálný obraz skutečnosti. Pomáhá to nenechat se vtáhnout do podobných situací a zůstat v klidu za volantem!

A jaké případy se na silnicích stali vám? Všimli jste si, jak vás negativní myšlenka vyprovokovala k rozvoji konfliktní situace? Své příběhy a postřehy posílejte na mailovou adresu projektu „Silniční experiment“: [email protected]

 

Zdroj: https://allatravesti.com/k-chemu-privodit-negativnaya-mysl

 

Líbí se mi 26K ČEMU VEDE NEGATIVNÍ MYŠLENKA - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 26
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Hlupákovi skládej hold za pochopení, chytrému je hloupé nepochopit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"