Například: Dobré zprávy
Jaký je recept na štěstí?

Kde hledat štěstí a jak prožít dlouhý a šťastný život?

Štěstí hledáme všude: v  lidech, partnerech, nákupech a zábavě, v dobrých životních podmínkách. Ale i tak nám dlouho očekávaný a zasloužený pocit štěstí zůstává pořád na dosah ruky. Zdá se, že zbývá jen maličkost a už ho konečně budeme mít. Ale on zase zmizí stejně rychle, jak rychle se i objevil. Jak bychom ho mohli udržet navždycky? Proč nám stále uniká?

Odpověď je jednoduchá: hledáme na špatném místě. Štěstí je uvnitř nás samotných!
Tak jemný a vznešený pocit nemůže dlouho zůstávat ve světě negativních vibrací. Jinými slovy, šíření pocitu štěstí se přes vrstvu materiálnního světa nejenže zpomaluje, ale časem zmizí úplně, zvlášť, když narazí na nesnadno překonatelnou překážku projevů materiální podstaty v člověku – na pýchu, lakomství, závist, strach…

Budeme-li si chtít vzpomenout na chvíle absolutního štěstí, většina z nás se vrátí do svého dětství. Proč? Možná proto, že jsme v dětství měli menší problémy a starosti, zato ale více odvahy a síly. Ano, s největší pravděpodobností je to tak. Ale pravý důvod se ukrývá ve způsobu našeho myšlení. Ve skutečnosti můžeme každý problém v našem životě proměnit na  dobrou životní lekci a cenné zkušenosti, a starosti –  na užitečné cvičení své síly vůle a ducha. Nakonec se ukazuje, že v podstatě žádný problém ani starosti neexistuji, kromě těch, které jsme si sami vymysleli. „Buďte jako děti,“ říkal Ježíš. Vzpomeňte si, že dítěti jsou cizí pokrytecké pocity, dítě rychle zapomíná na urážky a výčitky, nemá strach z budoucnosti, protože žije v přítomnosti. Je svobodné a otevřené světu, má harmonické vztahy s okolím a proto je také… svým způsobem šťastné!

Prožívat pocit štěstí  je stejné, jako být zamilovaný - dáváme druhému okamžiky radosti a nic za to nechceme, tvoříme nezapomenutelné okamžiky štěstí. Ať děláte cokoli, pracujete v podniku nebo na zahrádce, mluvíte s přáteli nebo s dětmi, píšete knihu nebo cvičíte v tělocvičně, snažte se do všeho vložit kousíček své duše, malou kapku toho nádherného pocitu a lidé kolem to vždycky pocítí. Protože každý má v sobě duchovní podstatu a je její nedílnou součástí – součástí lásky, dobra, radosti a otevřenosti.Věřím, že i malá kapka štěstí je schopna změnit nejenom nás samotných, ale probudit také v lidech to nejlepší, co v sobě mají, a tak změnit svět k lepšímu. Všechno, co dobrého pro ostatní uděláte, ať už to bude slovo nebo skutek, se vždycky stává součástí těch, kteří se s tímto naším činem setkali. Skutečné štěstí člověka spočívá v konání dobra pro ostatní!  

 

Líbí se mi 23Jaký je recept na štěstí? - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 23
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Život je příliš krátký, a proto musíme stihnout duchovní podstatu v našem srdci zvelebit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"