Například: Dobré zprávy

Silvánov sen

Príbeh o vízii Presvätej Bohorodičky velebného Silvána z Athosu. Jedna fráza, ktorá zmenila celý nasledujúci život...

Čtěte více


Černá Madona

Tento článek je jen začátek, malý krůček na cestě poznání tohoto opravdu úžasného daru, který prošel staletími proto, aby dnes žijící lidé mohli objevit v sobě bránu do světa zcela odlišného od tohoto omezeného hmotného světa. Nicméně, jak říkali naši předkové: "Skutečné znalosti se rodí v Duši, a toto je moudrost." Proto bychom neměli především zapomínat na pocitové poznávání, vycházející z nejcennějšího zdroje - Duše. A ukazatelem na cestě k Duši, věčnou moudrostí, která je zároveň Cesta a Brána, je právě tvůrčí síla ženského principu.

Čtěte víceZNAMENÍ MARIE (O ikoně Boží Matky „Znamení“ a znaku Spasení)

První část malé série článků, věnovaných tomu, jak nám Marie pomáhá. Toto téma již bylo několikrát zveřejněno na internetových stránkách, ale je tak obsáhlé, že prostě nemá hranic. Na toto téma se píší celé knihy, existují desítky tisíc zaznamenaných svědectví Jejího zázračného zjevení, nebo vyléčení díky té, či oné Tváři. Ale vždy ještě existují i Jí zjevené zázraky, nezaznamenané v písemných zdrojích. Kolika lidem Ona pomohla, to pravděpodobně nemůže být nikomu spolehlivě známo, protože pomoc osobnosti, jdoucí po duchovní cestě, se jistě nebude hlásat a právě taková pomoc nemá žádný časový rámec.

Čtěte víceZnalosti, které jsou zafixované v symbolech ikony „Spas v silách“

Tato ikona se svým způsobem považuje za kompletní traktát o symbolice, proroctví budoucnosti v jazyku ikonopisectví.

Čtěte více


ARCHANDĚL GABRIEL A BOHORODIČKA

V Kyjevské Rusi bylo uctívání Archanděla Gabriela a Panny Marie společné od samého počátku jak se patří. Teprve mnohem později, v 15. století, lidé vyčlenili uctívání Archanděla Gabriela z kultu Zvěstování Svaté Bohorodičky, ačkoliv to bylo chybné. Tam, kde Panna posvátně tvoří, vždy s Ní přebývá i Duch Svatý.

Čtěte více
Myšlenka dne

Hlavní je mít velkou touhu a příležitost přijde sama.


Kalendář událostí