Například: Dobré zprávy

Elektřina se už dávno stala nedílnou součástí našeho života. Přesto si, v dnešní době, v zemích Afriky, Indie a Jižní Ameriky, více než 1,5 miliardy lidí osvětluje místnosti pomocí petrolejových lamp, které jsou zdraví velmi škodlivé. Vědci přirovnávají jeden večer s petrolejovou lampou k vdechování kouře z několika krabiček cigaret. Jen v Indii vyhledá každoročně 2,5 milionů lidí nemocniční ošetření v důsledku popálení od petrolejky. Proto je potřebnostekologicky čistého nezávislého zdroje osvětlení prostě nezbytná.

Vývojem tohoto zdroje se v průběhu 4 let zabývali londýnští designéři Martin Riddiford a Jim Reeves. V roce 2013 vytvořili nezávislou lampu poháněnou gravitací, kterou nazvali GravityLight. Princip činnosti takové lampy není složitý. Uvnitř je umístěn převodovýmechanismus, který pomocí 10 kg zátěže roztáčí konstantní rychlostí kolečka. Cívka s generátorem se otáčí v magnetickém poli a vytváří střídavý proud, díky kterému se vytvoří osvětlení. To znamená, že lampa svítí, dokud spouští břemeno (přibližně 25-30 minut). S pomocí přístroje je možné osvěcovat nejen obytné místnosti, ale i nabíjet baterii nebo poslouchat rádio.

Společnost Deciwatt, která vyrábí GravityLight, lehce zmodernizovala první model lampy a vybavila jí čtyřmi samostatnými lucernami, nazvanými SatLight, z nichž každá může být zapnutá samostatně. V takovém případě může být světlo z hlavní jednotky vypnuté. Rychlost spouštění zátěže není závislá na počtu svítilen, což umožňuje osvětlení několika místností současně po dobu nejméně půl hodiny. Jestliže první model GravityLight používal pásek pro zajištění zátěže, tak vylepšená verze používá řetězec z plastových kuliček, takže není nutné vynaložit tolik úsilí k nadzvednutí zátěže.

Vzhledem k rostoucímu počtu katastrof, které zanechávají desítky tisíc lidí bez elektřiny, se může gravitační lampa stát dobrým pomocníkem při řešení otázky osvětlení.

 Zveme vědce a všechny zainteresované lidi k diskuzi o možnostech využití gravitačních lamp.

Jestli jsou Vám známy jiné technologie, které mohou pomoci lidem v měnící se klimatické situaci ve světě, pošlete danou informaci na e-mailovou adresu [email protected] s poznámkou „pro Klimat-kontrol“, a také přidejte lajk,odebírejte náš kanál a pište své komentáře pod videem.

Podrobně o klimatických událostech ve světě a řešení klimatických problémů čtěte na stránkách Geocentr.info, allatravesti.com a allatra-science.org. A také ve zprávě vědců ALLATRA SCIENCE „O problémech a důsledcích globálních změn klimatu na Zemi. Účinné způsoby řešení daných problémů“.

Jestli se Vám líbil náš pořad – přidejte lajk, podělte se o video s přáteli, odebírejte náš kanál a buďte v obraze aktuálních klimatických událostí ve světě.

 

Líbí se mi 55Gravitační lampy: mýtus nebo realita? - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 55
Podobné články:Komentáře

Jara 31.10.2017 23:23 Odpověď

Většina z nás zná např. broučky-světlušky. O jejich biosvětle ,,vědci-chemici” nablábolili hodně,ale pravou podstatu nikdy nevysvělili. Nikdy se dostatečně z přírody nepoučili,nechápou čistou fyziku,její jemné energie a energetická pole v Prostoru.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Není vhodné znepokojovat Pána z jakéhokoli jiného důvodu, než o spásu duše své.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"