Například: Dobré zprávy
Fenomény portrétu Agapita Pečerského

Unikátní obraz slovanské výtvarnice a spisovatelky Anastasie Novych  „Portrét Agapita Pečerského“  je  skutečné umění, které dokáže vyvolat celou škálu lidských pocitů, a to právě „tady a teď“. Při pohledu na něj překvapivě zjistíte, že vidíte veškeré své pocity v daný moment – nadšení, smutek, radost, blaženost.

Pro mnohé zůstává tajemstvím úsměv Mony Lisy od Leonarda da Vinciho. Na obrazu Anastasie Novych „Portrét Agapita Pečerského“ jsou záhadou jeho neskutečně živé oči a pohled, který proniká až do samé hlubiny vás samotných. Vždyt´ oči jsou naše zrcadla, ve kterých se odráží sám člověk a krásná lidská duše.

Obraz přenáší cosi skrytého a nevysvětlitelného a vyvolává tento úžasný efekt. Mnoho lidí tvrdí, že se Agapitův výraz nevysvětlitelně proměňuje, jako by předvídal události, upozorňoval na úmysly lidí a dávál klíč k řešení složitých životních otázek. Zdá se, že pohled Agapita proniká do nejhlubších zákoutí duše.
Jednou se na vás dívá prošedivělý stařec, podruhé mladý muž,  jindy pak obličej na portrétu vyzařuje jasně světlo.
Někteří tvrdí, že je jeho pohled pronikavý a přísný. Jiní, že pohled má sv.Agapit teplý, milý, přívětivý. Ale všichni se shodují na tom, že je opravdu živý!

Portrét Agapita Pečerského udivuje profesionální fotografy, kameramany, polygrafisty. Ne každému člověku totiž dovolí, aby jej zachytil tak, jak vypadá na portrétu. Všichni jsou ale za jedno v tom, že má mnoho tváří ve svém projevu. Kupodivu i kopie tohoto obrazu ve formě fotografií, pohlednic a kalendářů neztrácejí tento mimořádný účinek.

Portrét Agapita Pečerského je považován za unikatní dílo moderního umění. Nevysvětlitelným způsobem posiluje to, co dominuje v člověku. Portrét byl namalován pomocí prastarých technik, které jedinečným způsobem oživují obraz a probouzí podstatu ukrytou kdesi hluboko uvnitř.

Líbí se mi 80Fenomény portrétu Agapita Pečerského - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 80
Podobné články:Komentáře

Minko 29.12.2020 16:43 Odpověď

Keď som prvý raz obraz uvidel vyvolal vo mne tieto nečakané a krásne pocity radosti ale aj zároveň niečo také ako srdcu blízke, staré známe, čo som vždy už poznal a nevedel som si to vysvetliť. Teraz po rokoch som sa dozvedel aj toto, že pri rôznom uhle pohľadu má rôzne zobrazenie. Wauuu, akože pecka :) .. Anastasia tvorila od srdca a od duše je to veľdielo :) ako aj knihy.Zanechat komentář

Myšlenka dne

Se zdravými myšlenkami – zdravý duch a se zdravým duchem – zdravé tělo.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"