Například: Dobré zprávy
Druhá mezinárodní fotovýstava

Agapit Pečerský – symbol jednoty a přátelství

V neděli 12.2.2012 od 13 hodin proběhne fotovýstava v Praze na adrese:
Národní dům na Vinohradech, nám. Míru 9, 120 53 Praha 2 /www.nardum.cz/


V sobotu 18. 02. 2012 od 13.00 proběhne fotovýstava v Banské Bystrici na Slovensku:  
Stredoslovenské múzeum,  nám. SNP č. 4, 975 90 Banská Bystrica
Expozičná miestnosť sakrálneho umenia v Thurzovom dome

Století střídá století… civilizace prochází různými fázemi vývoje, ve kterých převládají určité hodnoty, ale čisté srdce, laskavost a co je nejdůležitější – nezištná pomoc lidem, to jsou hodnoty, které jsou ceněny stále.

V Kyjevské Rusi byl světec, který všechny tyto nádherné lidské vlastnosti měl a na příkladu svého života nám ukázal pravou cestu ke spáse duše. Jeho jméno bylo Agapit. Žil v 11. století a byl mnichem Kyjevo-pečerského kláštera. Obyčejný lid jej za činy, které konal pro blaho lidí, pojmenoval Agapit Pečerský, Lékař Nezištný. A tak se sláva prvního slovanského lékaře donesla přes několik století až k nám. Ani nemůžeme vyčíslit kolik těl a hlavně duší vyléčil Agapit svými modlitbami. Tak ohromnou duchovní sílu Agapit měl.

Dílo Anastasie Novych, slovanské umělkyně a spisovatelky, s názvem Portrét Agapita Pečerského, který bude představen na fotovýstavě, v sobě nese velkou sílu, dává naději a uzdravuje duši. Oči Agapita na obrazu jsou jako živé! Mnoho lidí tvrdí, že se Agapitův výraz nevysvětlitelně proměňuje. Jednou se na vás dívá prošedivělý stařec, podruhé mladý muž, jindy pak obličej na portrétu vyzařuje jasné světlo. Někteří tvrdí, že je jeho pohled pronikavý a přísný. Jiní, že pohled má sv.Agapit teplý, milý, přívětivý. Ale všichni se shodují na tom, že je opravdu živý! Jen jediný den mají lidé možnost navštívit výstavu fotografií. A kdo ví, možná vám toto setkání s Agapitem pomůže najít tu správnou cestu v životě.

Doprovodný program fotovýstavy: památka světového kulturního dědictví UNESCO – Kyjevo-pečerský klášter, Ženský princip a jeho význam ve světě, nejlepší práce foto soutěže Agape-2011 a spoustu zajímavého.
Na fotovýstavě vás čeká také malá pozornost v podobě pohlednic a kalendářů a také budete mít možnost koupit si knihy Anastasii Novych za zvýhodněnou cenu.

Unikátní fotovýstava ve významném roce 2012! Výstava fotografií bude trvat jen jediný den! Shoda okolností? Nebo snad dar osudu? Závažný důvod k tomu, aby se všichni lidé dobré vůle zamysleli nad tím, s jakými myšlenkami a činy jsme vstoupili do nového roku, jaká nás čeká budoucnost. Velmi mnoho v budoucnu záleží jen a jen na nás, na naší osobní volbě, na naší práci na sobě a pomoci lidem kolem sebe.

Líbí se mi 14Druhá mezinárodní fotovýstava - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 14
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Neexistují náhody. Náhoda je jen zákonitý důsledek našich nekontrolovaných myšlenek.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"