Například: Dobré zprávy
Dětské nemoci ( ze série „Fyzika ALLATRA na pomoc zdraví“ )

Díky PRAPŮVODNÍ FYZICE ALLATRA  může lidstvo vyřešit mnoho problémů, včetně těch ve zdravotnictví. Znalosti struktury hmoty a procesu vzniku elementární částice, znalosti její struktury a interakcí dávají možnost vytvořit to, co dříve nebylo možné. Například, v oblasti medicíny mohou být vyřešeny problémy spojené s výživou. Zejména vyřešit řadu obtíží, kterým čelí moderní medicína.

1. Umělá výživa kojenců..

Jak víte, správná výživa kojence je základem pro jeho zdraví v budoucnu. Pro novorozence neexistuje cennější výživa, než je mateřské mléko. Vždyť v tomto přírodním produktu nalezneme vyvážený poměr veškerých potřebných živin pro zdravý růst těla dítěte, má optimální teplotu a navíc je vždy čerstvé a hotové k užívání ve srovnání s různými kojeneckými výživami. Nemocnost a úmrtnost kojených dětí je 2 až 3 krát nižší, než u dětí s umělou výživou. Také při kojení nevzniká potravinová alergie, neboť proteiny lidského mléka nemají antigenní vlastnosti. Navíc, mateřské mléko hraje významnou roli při formování imunity dítěte. To je důvod, proč je mateřské mléko nejideálnější pro zdravý růst dětí.

Nicméně, existuje řada případů, kdy dítě nemůže být kojené mateřským mlékem (matka nemá mléko, či má závažné onemocnění nebo je dítě nemocné). Dříve, při podobných problémech nahrazovali mateřské mléko rozředěným kravským mlékem. Ale kravské mléko má jiné složení a obsahuje více bílkovin a soli. A bylo by chybou si myslet, že právě velké množství bílkovin je pro dítě užitečné, protože ne všechny bílkoviny jsou kojencem stravitelné a jejich vylučování vyžaduje výdej energie navíc. Kromě toho, bílkoviny kravského mléka jsou cizí pro organizmus dítěte, zatímco proteiny mateřského mléka jsou svým složením blízké krevním bílkovinám dítěti. To je hlavní důvod, proč kravské mléko často způsobuje potravinové alergie.

Dnes se často používá umělá kojenecká výživa obsahující kravské mléko. I když jsou tyto přípravky svým složením velmi podobné mateřskému mléku, není to zásadní řešení problému, nehledě k tomu, že tato výživa často vyvolává alergické reakce. V případě potravinové alergie jsou používány vysoce adaptované směsi: proteiny podléhají hydrolýze (částečné nebo úplné štěpení bílkovin na aminokyseliny), přičemž směs ztrácí své alergenní vlastnosti. To je vrchol, kterého se podařilo moderní vědě dosáhnout. Ovšem i takové vysoce adaptované směsi ještě stále nedosahují stejného užitku pro dítě jako mateřské mléko. Je také třeba poznamenat, že taková směs zdaleka není levnou záležitostí, pokud vezmeme v úvahu, že jí musí mladí rodiče kupovat prakticky po celý první rok života dítěte. A tady vidíme, jak funguje spotřebitelský systém společnosti snažící se vydělávat na všem, i na lidech, kteří mají zdravotní problémy.

Ale problémy lze řešit i jiným způsobem, a to při sjednocení a spolupráci všech lidí dobré vůle, při spolupráci humánně založených vědců usilujících o vývoj skutečné vědy, kde není místo pro spotřebitelské komerční vztahy, ale kde jsou hlavní cíle duchovní a morální hodnoty. Znalosti PRAPŮVODNÍ FYZIKY ALLATRA jsou unikátním pokladem pro moderní civilizaci. Díky PRAPŮVODNÍ FYZICE ALLATRA bude možné zdarma vytvořit zcela identické vysoce kvalitní mateřské mléko. Vše se skládá z elementárních částic, a se znalostmi zákonů jejich přeměn a kombinace se naskytne možnost vytvořit potřebný produkt rychle, v požadovaném množství a kvalitě. V duchovní a morální společnosti mohou být tyto znalosti využívány lidmi samostatně podle potřeb každého. Skupina vědců ALLATRA SCIENCE se již teď zaobírá otázkou prevence ženských onemocnění spojených se ztrátou mateřského mléka.

2. Nemoci spojené s metabolickými poruchami:

Existuje celá řada dědičných geneticky podmíněných onemocnění, jako je fenylketonurie, alkaptonurie, či Gierkeho nemoc, spojené s poruchami metabolismu (z řeckého „metabole“ - změna, transformace, obměna látek). Vezměme například fenylketonurii. Je to vrozená, geneticky podmíněná nemoc – porucha metabolizmu esenciální aminokyseliny fenylalanin, kterou organismus dostává jako součást bílkovin obsažených v jídle. V organizmu není enzym, který rozštěpí tento protein na aminokyseliny a proto se v těle začne hromadit jeden z jeho rozpadových produktů, což má toxický účinek na tělo dítěte. Bez včasné diagnostiky a léčení se u dítěte, které je postižené touto chorobou rozvíjí mentální retardace a fyzická zaostalost, což způsobuje invaliditu již v raném dětství.

Naštěstí, moderní věda našla způsob, jak zabránit takovým vážným následkům. Ve většině zemí, 3-4 dny po porodu jsou děti diagnostikovány na fenylketonurii, takže díky včasné léčbě se mohou tyto děti docela zdravě vyvíjet. Léčba spočívá v přísné dietě. Potíž je pouze v tom, že fenylalanin je nenahraditelná aminokyselina, která je součástí absolutně všech proteinů. To znamená, že fenylalanin je v různém množství přítomen ve většině potravin. Abychom doplnili nedostatek bílkovin, vitamínů a minerálů, musí dítě každý den pít speciální směs aminokyselin bez fenylalaninu. A aby dítě dostalo požadované množství energie, je nutné doplnit stravu potravinami s nízkým obsahem bílkovin (těstoviny, chléb, obiloviny a tak dále.), v jejichž základu je škrob.

Dodržováním takové diety po celý život, může člověk žít, jako ostatní lidé. Jediným problémem zůstává, že takové dietní jídlo v dnešní konzumní společnosti bude velmi nákladné. Uvedeme statistická fakta: podle ministerstva zdravotnictví Ukrajiny za rok 2000, dosahují dietní náklady na jednoho pacienta s fenylketonurií od narození do 15 let života částky 150 000 dolarů. Ve Spojených státech dnes taková léčba stojí 20 000 až 40 000 dolarů ročně.

Situace v dnešní společnosti je katastrofální. Ale kdo, když ne samotní lidé to musí změnit v zájmu zdraví budoucích generací? Vždyť změna začíná u každého člověka jeho postojem k sobě a k ostatním lidem. Problém dnešní společnosti tkví v tom, že morálka a etika jsou předepsané pouze na papíře, ovšem ve skutečnosti je uměle stimulován přesný opak. Ale na celém světě je mnoho dobrých lidí. Pokud spojíme své úsilí, můžeme dosáhnout mnohé a použít tyto jedinečné znalosti ve prospěch lidstva. Například, v případě nemoci fenylketonurie, díky znalostem PRAPŮVODNÍ FYZIKY ALLATRA, se dají snadno vytvořit produkty identické těm, které lidé užívají, jen bez aminokyseliny fenylalaninu a s dodatečným přidáním tyrosinu (děti s fenylketonurií mají jeho deficit). Přitom dítě dostane všechny potřebné látky.

Dnes by měl každý člověk přemýšlet o tom, co může udělat pro budoucnost lidstva? Střízlivé posouzení situace ve společnosti, jako i způsobu vlastního myšlení, pomáhá pochopit, je-li naše vědomí zakódováno stereotypy konzumní společnosti nebo je naopak svobodné od šablon spotřebitelského myšlení. To pomůže učinit správná rozhodnutí ve směru posílení duchovních a morálních pozic a sjednocení lidí, což jsou první kroky realizace programu rozvoje společnosti duchovním a morálním směrem.

Anna Litviněnko

 

Líbí se mi 39Dětské nemoci ( ze série „Fyzika ALLATRA na pomoc zdraví“ ) - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 39
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Život je příliš krátký, a proto musíme stihnout duchovní podstatu v našem srdci zvelebit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"