Například: Dobré zprávy
Chlapec si denně nosil do školy dva obědy. Pak jeho maminka zjistila důvod

     Od počátku nového školního roku prosil Dylan maminku, aby mu do školy dávala dva obložené chleby místo jednoho. Josette Duranová z Albuquerque v Novém Mexiku se nevyptávala. Říkala si, že syn má zkrátka chuť k jídlu.

     Jednou jí to však nedalo a ujistila se: „Sluníčko moje, nemáš ty hlad?“ Syn jí odpověděl: „To je pro jednoho kluka, mami. On si k obědu nikdy nic nepřinese. Myslím, že nemají peníze“.

     Josette to překvapilo a Dylanova vnímavost ji dojala. Ukázalo se, že rodina kamaráda jejího syna má veliké problémy. Matka vychovává chlapce sama, navíc nedávno přišla o práci a teď prostě nevychází s penězi. Tento příběh vzal Josette za srdce, protože před několika lety se sama ocitla v hrozné situaci. Jako osamělá matka rovněž náhle zůstala bez práce a neměla ani na nájem. Nějaký čas tehdy přespávala v autě a syna umývala v umyvadlech na veřejných toaletách.

     Na nic víc se neptala a dál dávala synovi každý den dva obědy. Jednoho dne jí ze školy zavolali a požádali, aby přišla k řediteli. Tam poznala maminku Dylanova kamaráda. Ta věděla o laskavém Josettině jednání a se slzami v očích jí děkovala: „Vím, že jste dávala jídlo mému synovi, jsem vám neskutečně vděčná. Ale teď už mám práci!“ A nabídla Josette peníze.

     Josette si peníze nevzala. Dobrý skutek jejího syna, který měl starost o kamaráda, jí napověděl, že může udělat ještě víc. Spolu s kamarádkami z volejbalového družstva daly dohromady 400 dolarů a zaplatily obědy ve školní jídelně dětem, jejichž rodiny si to nemohou dovolit.
     O Josettině činu se dozvěděly sdělovací prostředky a shot, v němž vystupovala, se rozletěl po celém internetu. Myslíme si, že zaslouženě. K tomu, abychom měnili svět k lepšímu, není třeba přenášet skály. Stačí pomáhat těm, kdo jsou vedle nás.

Líbí se mi 48Chlapec si denně nosil do školy dva obědy. Pak jeho maminka zjistila důvod - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 48
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Možnosti člověka jsou omezeny jeho představivostí.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"