Například: Dobré zprávy
Cesta za poznáním: Jak najít tu správnou?

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství směrů, metod a kurzů v oblasti sebepoznání a seberozvoje. Výběr je skutečně ohromný. A tak jedni se rozhodnou pro meditaci nebo jógu, druzí řídí svůj život podle principů Feng-Shui, jiní zase vidí smysl v praktikování technik, které rozvíjejí fenomenální možnosti těla atd. Tento seznam může být nekonečný. Ale podstata každé činnosti je vždycky jediná –všechno co děláme by mělo kvalitativně zlepšovat náš život.

Co to znamená? 1. Za prvé prožívat radost z toho, co děláme. Přání a touha něco změnit a tak zlepšit kvalitu svého života musí být upřímná. Pokud je vyvolána tím, že se například snažíme sledovat módní trendy, pravděpodobně to nepřinese žádané výsledky a navíc vás to rychle přestane bavit. Potřeba ke změně musí vycházet zevnitř.

 2. Za druhé snažit se dělat všechno komplexně. To znamená brát v úvahu náš psychický a zdravotní stav, systematické uplatňování znalostí (jednou za čas nestačí), naše myšlenky, činy a skutky. Obecně řečeno, spojit všechno dohromady. Pečovat nejenom o zdravé a silné tělo, ale i posilovat našeho ducha.

3. Za třetí snažit se proměnit cestu za poznáním na styl života, který se časem stane zvykem. Na špatné návyky se adaptujeme velmi rychle. Ale proměnit zlozvyk , to vyžaduje usilovnou práci se sebou. Vnést natrvalo do svého života pozitivní myšlení a chování vyžaduje hodně trpělivosti, vůle a úsilí. Je to jeden z důvodů, proč cesta za poznáním není tak jednoduchá. Jedna věc je jistá. Život nám neustále dává nápovědy, zda se ubíráme správným směrem nebo ne. Není-li směr zvolen správně, život zůstává na stejné úrovni. Neustále něco řešíme ve vztazích, v práci nebo se objevují zdravotní problémy. Vzniká pocit, jako byste přešlapovali na místě s narůstající mírou vnitřní nespokojenosti. Správnou cestou jdeme s radostí. Radost z práce, ze setkávání se s lidmi, ze života, každý den nás o tom přesvědčuje. Ve všem cítíme pozitivní změnu. A nejen my, ale i naše okolí.

 Za vším ale stojí tvrdá práce a vytrvalost. A čím dříve začneme, tím lépe. Náš odvedený čas s názvem Život utíká tak rychle. Na každé etapě můžeme vyzkoušet různé možnosti, směry a učení. Podstatné je získat vlastní zkušenosti a poznatky, které nelze ničím nahradit a které nám pomohou na cestě ke kvalitnímu a harmonickému životu. Každý člověk v sobě nese ohromný vnitřní potenciál. Bylo by škoda utrácet tuto energii, která má neskutečnou sílu(!) na pouhé banální „ najíst se“, „obléknout se“, „uspokojit osobní touhy“. Když se člověk stává Spolutvůrcem, přestává hledat štěstí. Začne si svůj šťastný život tvořit sám!

Líbí se mi 17Cesta za poznáním: Jak najít tu správnou? - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 17
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Každá rána, kterou zasadíte v hněvu, se k vám ve výsledku vrátí.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"