Například: Dobré zprávy


JEN BÝT

Žádný den není obyčejný. Žádná chvíle není obyčejná. Proč se vlastně na všechno díváme tak nudně? To my sami způsobujeme onu obyčejnost. Při¬tom stačí tak málo, a vše ožije, dostane barvy.

Čtěte víceProč jsme smutní? Protože se neradujeme!

Po přečtení titulku, budete určitě cítit vnitřní nesouhlas s takovou odpovědí. A v hlavě se objeví spousta myšlenek typu: "Co to píšete za nesmysly? Jak se mohu radovat, když nemám peníze, počasí je špatné, bolí mě hlava, děti neposlouchají a podobně.

Čtěte více


Granát – oheň v hoře

Člověk je jako hora. Žije ve vnějším světě, hraje své role, a myslí, že to je život. Přes všechny světské radosti a strasti však cítí, že mu uniká něco podstatného, nějaké důležité tajemství. Ví, že toto není všechno.

Čtěte více


Podobenství o tom, jak udržet rodinné štěstí

Jednoho dne se mladý muž zeptal moudrého muže: „Jak jste dokázal udržet rodinné štěstí? S manželkou se nikdy nehádáte, všichni vás respektují a jezdí za vámi pro rady. V čem je tajemství?“

Čtěte více


21 DNÍ

Naše myšlenky formulují naše slova, naše slova realizují naše činy, naše činy utvářejí naše návyky, naše návyky udávají ráz našemu charakteru, který následně tvoří náš osud.

Čtěte více


XXX POŘAD O GELIARECH

Slovo Geliar v řečtině znamená „bojovník Světla“, „bojovník Slunce“, „stálý bojovník Slunce“. A chtěl bych dodat, „sluneční bojovník“, což znamená, že on sám je jako slunce, vyzařuje světlo v neviditelném světe.

Čtěte více


Co není vidět na první pohled - aneb záleží na úhlu pohledu

Můžeme děkovat za moudré příběhy a citáty a je jedno, z jaké kultury pocházejí, protože inspirovat se můžeme kdekoli.

Čtěte vícePoslední přání Alexandra Velikého

Čas je našim nejcennějším pokladem, protože je omezený. Umíme si nastřádat velké bohatství, ale neumíme si vyprodukovat více času."

Čtěte více
Myšlenka dne

Jen mě poslouchej, člověče, říkám ti pravdu, stejně jako ti není dáno vyhnout se smrti, tak ti také není dáno vyhnout se Božímu soudu.


Kalendář událostí