Například: Dobré zprávy

Ako sa naučiť pravej láske (súfijské podobenstvo)

  • 08.06.2017
  • 0
  • 50
  • 565

Raz prišiel k Majstrovi, nevrhajúcemu tiene, jeden človek, aby ho požiadal o pomoc a radu. - Si múdry Majster, pomôž mi! Vidím svoje nedokonalosti a slabosti, ale nemôžem sa s nimi vyrovnať! Veľa rokov sa snažím nedávať najavo svoje zlé emócie, alebo nemravné túžby ... Ale len čo ma zastihne nová situácia, ktorú mi posiela Boh, znova a znova opakujem rovnaké chyby! Znovu a znovu sa ospravedlňujem a sľubujem viac nehrešiť... Ale znova a znova ma hnev, zlosť alebo strach premôžu a veľké túžby, či malé rozmary zotročujú moju vôľu... a nútia ma vypĺňať ich dovtedy, kým sa neuspokojím ich splnením. Skutočne som beznádejný a niet pre mňa spásy a uzdravenia? Veľmi by som sa chcel stať lepším...

Čtěte víceJDU NEBO NEJDU?

Odkud ale vzniká v člověku přání hodnotit výsledek své činnosti? Na jedné straně mechanismus porovnaní a hodnocení umožňuje se zdokonalovat v té či jiné činnosti, kterou vykonáváme, nápravě svých chyb, zlepšení zručnosti. Ale na druhé straně – stejný mechanismus slouží na vychloubání se, formování pýchy, když člověk povyšuje sám sebe nad druhé lidi, a často se to děje pro něj nepozorovaně.

Čtěte více


Cesta k vrcholu

Přijde doba, kdy si uvědomíš, že chodíš v kruhu. Stejné situace, stejná setkání, rozhovory o ničem, faleš, nucené úsměvy a stereotypní otázky typu: „Jak se máš? Jak jde život?“ A najednou pochopíš, že si celou tu dobu chodil kolem hory a teď jsi zralý na to, aby si vystoupil na její vrchol. Pokud se odvážíš k samotnému výstupu, začneš dělat první kroky.

Čtěte více


Jak se rodí andělé

Duch, silný ve své volbě, se v každém okamžiku svého spojení s Duší, s Bohem naplňuje silou. A tato síla upevňuje jeho spojení s Duší, sbližuje je. Duch cítí, že je naplněn štěstím a děkuje Bohu za všechno. Naplňuje láskou všechno co dělá, to ho posiluje a pomáhá tím probudit ty, kteří jsou vedle něj.

Čtěte vícePodobenství o tajemství «chytré modlitby» a dosahování vnitřního ticha

"Existuje nejvyšší modlitba dokonalých —… kdy se nevýslovnými vzdechy ducha přibližují k Bohu, který vidí rozpoložení srdce otevřené."

Čtěte více


Podobenství o dobru: dobru vykonaném — a dobru nevytvořeném

Když člověk v životě najde tu svoji činnost, kterou může lidem přinést nejvíce lásky a dobra, — pak je vnitřně šťastný ze své práce! A všichni kolem mají z jeho práce spoustu užitku, i když jenom chleby peče nebo ulice od smetí čistí! Také je šťastný a před Bohem spravedlivý i ten, kdo zemi obdělává a sady pěstuje! Nebo ten, kdo Božskou hudbu svojí duší slyší a snaží se ji přinést lidem! Nebo ten, kdo děti opatruje a vychovává.

Čtěte více
Myšlenka dne

Na každého Vidžaje se najde Radža.


Kalendář událostí