Například: Dobré zprávy

Naše myšlenky tvoří náš život

Jak neuchopitelnou věcí se zdá být lidská myšlenka! Je neviditelná, je nehmatatelná. Každopádně je faktem, že ve spoustě zemí, zejména ve Spojených státech a v Rusku, probíhaly a stále probíhají oficiální i tajné výzkumy, které se tímto fenoménem zabývají. Také v bývalém Československu od roku 1973 existovala Psychoenergetická laboratoř. Jakou má myšlenka sílu? Jak ovlivňuje náš život?

Čtěte více


Dar proroctví

Dar proroctví je jedním z nejtajemnějších projevů lidských schopností, které může ovládat nadaná osobnost. Tento vzácný fenomén můžeme pozorovat v různých oblastech poznání: ve vědě, náboženství, umění. Dodnes nikdo pořádně neví, co tento fenomén doprovází a co je jeho podstatou. To však ale nebrání tomu, aby lidé od pradávna používali tento dar k odhalení tajů budoucnosti.

Čtěte více


Fenomén času

Lidstvo nahromadilo velké množství pojetí a definicí času, které člověk potřebuje jen proto, aby si usnadnil život a mohl poznávat svět kolem něj. Ale všechny tyto představy jsou relativní, počínaje kalendářem a konče dělením na zlomky vteřiny s jejich relativními chybami. Obrovský rozdíl je mezi tím, jak měříme čas, a tím, jak jej doopravdy vnímáme. V našem vědomí existuje několik způsobů vnímání času, které bojují o své hlasovací právo.

Čtěte více


Recept na štěstí pro každý den

Co je to štěstí a jaké cesty k němu vedou? Jedním z nejčastějších vysvětlení je, že štěstí je pocit osobní spokojenosti, spokojenosti se svým životem. Ale tento pojem je velice relativní a každý si pod ním představuje něco jiného. Říká se, že štěstí má mnoho tváří. Každý člověk je unikátní a jedinečný, s vlastními hodnotami a názory. A proto se snaží najít svoje štěstí na základě tisíce okolností a příležitostí, které mu život daruje.

Čtěte více


Otázky k Bódhisattvovi: Co je podstatou reinkarnace?

Úlohou celého lidstva stejně tak jako každého jednotlivce je osvobodit se od iluze materie a duchovně se probudit.

Čtěte více


Cesta za poznáním: Jak najít tu správnou?

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství směrů, metod a kurzů v oblasti sebepoznání a seberozvoje. Výběr je skutečně ohromný. A tak jedni se rozhodnou pro meditaci nebo jógu, druzí řídí svůj život podle principů Feng-Shui, jiní zase vidí smysl v praktikování technik, které rozvíjejí fenomenální možnosti těla atd. Tento seznam může být nekonečný. Ale podstata každé činnosti je vždycky jediná – všechno, co děláme, by mělo kvalitativně zlepšovat náš život.

Čtěte více


Bedřich Kočí: Práh mezi světy

  • 15.05.2013
  • 0
  • 9
  • 1186

Sbírka Pavlových rozprav o věcech pozemských i věčných Po letech přemýšlení a hledání Věčné Pravdy dočkal jsem se chvílí, kdy soustředěné ticho kolem mne a klid ve mně rozhrnoval přede mnou oponu tajemna. ...Tak vznikly tyto rozpravy, v nichž nikdo nehledej vědeckých poznatků. Přijímej je jako projevy srdce, chápej je každý jen svým citem, který je také diktoval. Nejsou to úvahy rozumářské. Jsou to pouhé poznatky duchovní, odposlouchané tóny vnitřního hlasu. Mnohé z těchto poznatků vynořily se jako netušené inspirace na samotném pódiu přednáškovém. Mají jediný úkol: probudit duše lidské ze spánku hmotařského života k jitřnímu Svítání poznání Pravdy Věčné a k duchovnímu životu, vybudovanému na lásce. Proto neříkejte – ne – dokud jste nečetli. Nemusíte ani říkati – ano – až přečtete. Přemýšlejte. Miliony cest vedou k poznání jediné Pravdy nadevším.“

Čtěte více


Celý svět je jeviště

„Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci: mají své příchody a odchody; za život každý hraje mnoho rolí v sedmero aktech...“ William Shakespeare Člověk, stejně jako každý herec, zůstává nespokojen se svojí rolí a sní o nové, ve které by měl mnohem důležitější úlohu. Ale ať dosáhne čehokoli, zdá se mu, že tu hlavní roli ve svém životě zatím ještě nesehrál.

Čtěte více


Kirlianův efekt

Již v dávné minulosti se vědělo, že každý nosíme kolem sebe určitý světelný obal, což bylo dokumentováno např. na skalních kresbách, křesťanských obrazech atd. Vlastní energii vyzařují nejen lidé, ale i zvířata, rostliny i věci. Tato energie nás ovlivňuje víc, nežli si většina z nás uvědomuje.

Čtěte více


Legenda o hledání Pravdy

…Kolikrát se lidstvu dávaly Znalosti v různých dobách. Lidé ale mají tendenci to s časem poztrácet. Proč? Protože lidský mozek dokáže jednoduché věci přeměnit na složité a to tak dokonale, že pak sám není schopen rozpoznat Pravdu. Mimochodem, existuje o tom jedna starověká indická legenda, která se odkazuje na dobu, kdy žena měla rovná práva s muži a její duchovní moudrost byla velmi vážená…

Čtěte více


Síla odpuštění

Krása odpuštění tkví v tom, že nás vysvobozuje ze vzorců, v nichž jsme uvízli. Vysvobozuje nás z role oběti a ze situací, které se nám nezamlouvají. Veškeré léčení v podstatě spočívá v tom, že dojde ke změně našeho vnímání, takže věci vidíme v novém světle. Odpuštění nám umožňuje žít způsobem, který nás nad danou situaci povznese, a proto se tato situace mění.

Čtěte více


Jóga jako očista

Z mnoha stran člověk slyší, že jóga pomáhá při bolestech zad, při migrénách, při poruše metabolismu, při dechových problémech, upravuje příliš vysoký nebo příliš nízký krevní tlak apod. A také vnáší do života více radosti, zklidňuje, pomáhá člověku k větší sebedůvěře, pomáhá uspořádat si život, vycházet lépe s ostatními, mnohdy pomáhá i nalézt smysl života, žít plněji a šťastněji. Jak může jedna metoda ovlivnit tolik různých skutečností?

Čtěte více
Myšlenka dne

V životě je mnohem důležitější kvalita prožitých okamžiků, než nesmyslná léta existence.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"