Například: Dobré zprávy

SÍLA VÍRY: jak uvnitř, tak i navenek, jak nahoře, tak i dole

Slyšeli jste někdy o stigmatech? Stigmatici jsou hluboce věřící lidé, kterým v určitých chvílích vznikají krvácející rány na rukou, chodidlech, tedy právě na těch místech, kde je měl i Ježíš Kristus, když byl ukřižován na kříži. A přesně za tři dny tyto rány beze stopy mizí. A některým věřícím stigmatikům vznikají nejen rány, ale v jejich ranách se objevují také hřeby. Přičemž tyto hřeby byly analyzovány a skutečně se potvrdilo, že to není jen tak nějaký výrůstek z kůže a masa, ale skutečné hřeby, které byly vyrobeny z materiálu, jenž je charakteristický pro tu dobu, tedy asi před dvěma tisíci lety...

Čtěte více


POVODNĚ: ohrožení nebo varování

Zdravím i v tyto deštivé dny. Pro mnoho z nás jsou tyto dny opravdu těžké. Ptáme se, proč se toto děje a říkáme si, že se příroda snad zbláznila. Zkusme se na to chvilku podívat i z druhé strany ... Příroda je úžasně mocná a moudrá. Nikdy se nic neděje proto, aby se nám tím ublížilo, ale aby nám to něco ukázalo – třeba to, jak jsme poslední dobou žili nebo spíš přežívali. Nevážili si opravdu důležitých věci, jako je láska, zdraví, rodina a PŘÍRODA.

Čtěte více


Duchovní praktika LOTOSOVÝ KVĚT

„…Tato duchovní praktika se nazývá Lotosový květ. Podstata tohoto cvičení je následující. Člověk si představí, že do svého nitra, do oblasti sluneční pleteně, zasadí semínko lotosu. Toto malé semínko v něm začne klíčit díky síle Lásky, kterou si vytvořil pomocí pozitivních myšlenek. Tím, že člověk neustále kontroluje růst květiny, se uměle zbavuje negativních myšlenek, které se mu neustále honí hlavou.“

Čtěte více


Balíček sušenek

Slečna čekala na nástup do letadla na jednom velkém letišti. Protože bylo ještě třeba čekat déle, rozhodla se, že si koupí nějakou knihu. Zároveň si koupila i balíček sušenek. Pohodlně se usadila a začala číst, rozhodnutá zkrátit čas a trochu si přitom odpočinout.

Čtěte více


Naše myšlenky tvoří náš život

Jak neuchopitelnou věcí se zdá být lidská myšlenka! Je neviditelná, je nehmatatelná. Každopádně je faktem, že ve spoustě zemí, zejména ve Spojených státech a v Rusku, probíhaly a stále probíhají oficiální i tajné výzkumy, které se tímto fenoménem zabývají. Také v bývalém Československu od roku 1973 existovala Psychoenergetická laboratoř. Jakou má myšlenka sílu? Jak ovlivňuje náš život?

Čtěte více


Dar proroctví

Dar proroctví je jedním z nejtajemnějších projevů lidských schopností, které může ovládat nadaná osobnost. Tento vzácný fenomén můžeme pozorovat v různých oblastech poznání: ve vědě, náboženství, umění. Dodnes nikdo pořádně neví, co tento fenomén doprovází a co je jeho podstatou. To však ale nebrání tomu, aby lidé od pradávna používali tento dar k odhalení tajů budoucnosti.

Čtěte více


Fenomén času

Lidstvo nahromadilo velké množství pojetí a definicí času, které člověk potřebuje jen proto, aby si usnadnil život a mohl poznávat svět kolem něj. Ale všechny tyto představy jsou relativní, počínaje kalendářem a konče dělením na zlomky vteřiny s jejich relativními chybami. Obrovský rozdíl je mezi tím, jak měříme čas, a tím, jak jej doopravdy vnímáme. V našem vědomí existuje několik způsobů vnímání času, které bojují o své hlasovací právo.

Čtěte více


Recept na štěstí pro každý den

Co je to štěstí a jaké cesty k němu vedou? Jedním z nejčastějších vysvětlení je, že štěstí je pocit osobní spokojenosti, spokojenosti se svým životem. Ale tento pojem je velice relativní a každý si pod ním představuje něco jiného. Říká se, že štěstí má mnoho tváří. Každý člověk je unikátní a jedinečný, s vlastními hodnotami a názory. A proto se snaží najít svoje štěstí na základě tisíce okolností a příležitostí, které mu život daruje.

Čtěte více


Otázky k Bódhisattvovi: Co je podstatou reinkarnace?

Úlohou celého lidstva stejně tak jako každého jednotlivce je osvobodit se od iluze materie a duchovně se probudit.

Čtěte více


Cesta za poznáním: Jak najít tu správnou?

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství směrů, metod a kurzů v oblasti sebepoznání a seberozvoje. Výběr je skutečně ohromný. A tak jedni se rozhodnou pro meditaci nebo jógu, druzí řídí svůj život podle principů Feng-Shui, jiní zase vidí smysl v praktikování technik, které rozvíjejí fenomenální možnosti těla atd. Tento seznam může být nekonečný. Ale podstata každé činnosti je vždycky jediná – všechno, co děláme, by mělo kvalitativně zlepšovat náš život.

Čtěte více


Bedřich Kočí: Práh mezi světy

  • 15.05.2013
  • 0
  • 9
  • 1074

Sbírka Pavlových rozprav o věcech pozemských i věčných Po letech přemýšlení a hledání Věčné Pravdy dočkal jsem se chvílí, kdy soustředěné ticho kolem mne a klid ve mně rozhrnoval přede mnou oponu tajemna. ...Tak vznikly tyto rozpravy, v nichž nikdo nehledej vědeckých poznatků. Přijímej je jako projevy srdce, chápej je každý jen svým citem, který je také diktoval. Nejsou to úvahy rozumářské. Jsou to pouhé poznatky duchovní, odposlouchané tóny vnitřního hlasu. Mnohé z těchto poznatků vynořily se jako netušené inspirace na samotném pódiu přednáškovém. Mají jediný úkol: probudit duše lidské ze spánku hmotařského života k jitřnímu Svítání poznání Pravdy Věčné a k duchovnímu životu, vybudovanému na lásce. Proto neříkejte – ne – dokud jste nečetli. Nemusíte ani říkati – ano – až přečtete. Přemýšlejte. Miliony cest vedou k poznání jediné Pravdy nadevším.“

Čtěte více


Celý svět je jeviště

„Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci: mají své příchody a odchody; za život každý hraje mnoho rolí v sedmero aktech...“ William Shakespeare Člověk, stejně jako každý herec, zůstává nespokojen se svojí rolí a sní o nové, ve které by měl mnohem důležitější úlohu. Ale ať dosáhne čehokoli, zdá se mu, že tu hlavní roli ve svém životě zatím ještě nesehrál.

Čtěte více
Myšlenka dne

Staň se přítelem svého nepřítele a odpusť mu jeho skutky, protože jinak nejsi ani ty dokonalý.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"