Například: Dobré zprávy

XXX POŘAD O GELIARECH

Slovo Geliar v řečtině znamená „bojovník Světla“, „bojovník Slunce“, „stálý bojovník Slunce“. A chtěl bych dodat, „sluneční bojovník“, což znamená, že on sám je jako slunce, vyzařuje světlo v neviditelném světe.

Čtěte více


Co není vidět na první pohled - aneb záleží na úhlu pohledu

Můžeme děkovat za moudré příběhy a citáty a je jedno, z jaké kultury pocházejí, protože inspirovat se můžeme kdekoli.

Čtěte vícePoslední přání Alexandra Velikého

Čas je našim nejcennějším pokladem, protože je omezený. Umíme si nastřádat velké bohatství, ale neumíme si vyprodukovat více času."

Čtěte více


úryvek z nového pořadu s Igorem Michajlovičem Danilovem "ŽIVOT"

Kdyby lidé v sobě alespoň cítili duchovní podstatu, samozřejmě by si ji uvědomovali i v ostatních. Pak by lidé jeden druhému neřekli jedi­né urážlivé slovo, natož aby někomu provedli něco špatného. Ani by je to nenapadlo.

Čtěte víceVŽDY MÁME NA VÝBĚR

Uvědomila jsem si, že důvodem mého strachu byla neznalost.

Čtěte více


O dokonalém systému a dobrovolném otroctví

Dnes večer ti řeknu podobenství o vzdálené planetě, kde se lidé dobrovolně oddali otroctví. Zcela ... Tito tvorové dobrovolně žijí v šedých betonových krabicích, po celý den vykonávají práci, kterou nemají rádi, aby mohli zaplatit za tyto své vězeňské cely - domovy, mohli kupovat věci, bez kterých mohou klidně žít.

Čtěte více


ČEMU NÁS UČÍ NAŠE DĚTI:lekce opravdového štěstí od těch nejmenších

Čas neúprosně utíká a mění se vše kolem nás. Nestíháme si všimnout, jak už jsou z dětí rodiče, kteří stejně jako my kdysi vedou své ratolesti do školky. Mění se nejenom věk a pokolení, ale i samotní lidé. Na tvářích se zřídka objevuje upřímný a srdečný úsměv dítěte, který tak štědře rozdávalo okolí. Jsme zcela ponořeni do „dospělého“ života a řešení nekonečných problémů. Jak často poučujeme své děti, možná by stalo za to vzít si nějaké ponaučení i od nich?

Čtěte více


ANDĚL NEBO ZVÍŘE?

Lidé v dřívějších dobách přirovnávali fyzické tělo člověka k loďce, na které se člověk plaví na rozbouřeném oceánu iluzí (vytvářených živočišným rozumem), k majáku Duše. Jednoho dne se loďka, tak jako každá hmota, rozpadne, iluze materiálního světa se rozplynou před očima a člověku se vyjeví Pravda. Pravda o tom, jak žil, na jaká přání vyplýtval svou životní energii, na co se zaměřoval a kam směřoval. Člověk sklidí, co zasel.

Čtěte více


Úsměv nestojí nic, ale stojí za to ho použít aneb jaká je hodnota toho, co je zdarma?

"Když se na někoho usměješ nebo ho pochválíš, můžeš mu vrátit smysl života“. Carmelia Elliottová

Čtěte více


Ladislava Morkesová: Nikdy se nevzdávejte!

Ladislavu Morkesovou ze Svitav můžete potkat na akcích pro lidi se zdravotním postižením stejně jako na tanečním pódiu. Laďka totiž stíhá všechno. Zdá se, že má nevyčerpatelnou energii, přestože už překročila šedesátku. Vypadá jako krásná a tajemná čarodějka a možná opravdu umí čarovat...

Čtěte více
Myšlenka dne

Nemůžeme druhým přát nic zlého, dokonce ani v myšlenkách. Protože silou mysli si kladeš past sám na sebe, na své tělo a svůj rozum. A čím častěji o tom přemýšlíš, tím silnější jsou její sítě, tím více se dostáváš do jejich sevření.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"