Například: Dobré zprávy

Úsměv nestojí nic, ale stojí za to ho použít aneb jaká je hodnota toho, co je zdarma?

"Když se na někoho usměješ nebo ho pochválíš, můžeš mu vrátit smysl života“. Carmelia Elliottová

Čtěte více


Ladislava Morkesová: Nikdy se nevzdávejte!

Ladislavu Morkesovou ze Svitav můžete potkat na akcích pro lidi se zdravotním postižením stejně jako na tanečním pódiu. Laďka totiž stíhá všechno. Zdá se, že má nevyčerpatelnou energii, přestože už překročila šedesátku. Vypadá jako krásná a tajemná čarodějka a možná opravdu umí čarovat...

Čtěte více


Co si přejeme?

Určitě má každý z nás spoustu přání a snů. Ale přemýšlel někdo, proč? Co si ve skutečnosti přejeme?

Čtěte více


Jak vnímáme čas

Je až neuvěřitelné, jak jsme k němu připoutáni. Skloňujeme jej ve všech pádech a ani si pořádně neuvědomujeme, že je to právě „Čas“, který nám byl dán. Jako děti jsme jej vůbec nevnímali a není divu. V těchto nádherných letech našeho života jsme cítili pouze vnitřní potřebu prozkoumat tento úžasný svět a využívali jsme k tomu každý přítomný okamžik. Ovšem postupem „Času“ jsme byly nuceni tohoto „Pána“ začít respektovat. Pro jednoho se „Čas“ stal něčím, čeho má nadbytek a pro druhého zase nedostatkovým zbožím. Ať je to tak či onak, vždy záleží pouze na nás samotných, jak s tímto fenoménem nakládáme.

Čtěte více


Načo som tu, aký zmysel má moja existencia, a aký zmysel má ľudstvo vôbec?

  • 10.06.2016
  • 0
  • 36
  • 1052

Možno to znie pateticky, ale celý život som hľadala odpoveď na otázky: „Načo som tu, aký zmysel má moja existencia, a aký zmysel má ľudstvo vôbec?“ V knihách som nachádzala drobné úlomky odpovedí, ale čo je skutočný dôvod prečo sme tu, to som sa nikde nedočítala. No a potom som na internete „náhodou“ natrafila na informáciu o knihe Anastasie Novych Sensei zo Shambaly. Ani neviem čo ma viedlo k tomu, aby som ju objednala. Pri jej čítaní som mala pocit, akoby som sa nadýchla čerstvého vzduchu. Ešte stále som nevedela, o čo tu na tejto zemi vlastne kráča, ale niečo sa začalo diať. A samozrejme rozum s otázkami typu : „Môže to byť pravda? Naozaj existujú ľudia opísaní v knihe?“, tiež nezaháľal.

Čtěte více


Pravé Bohatství

  • 10.06.2016
  • 0
  • 29
  • 1086

Když jsem byla malá, svět byl krásným a dobrodružným místem. Žila jsem intenzívně, běhala po lesích, připojovala se k neznámým lidem a povídala si s nimi. Každé ráno se těšila, co zase zajímavého objevím. Našel ten černý pavouk v jasmínovém keři před domem můj vzkaz v podobě kousku zeleného lístečku, který jsem mu vhodila do pavučiny, nebo ne? Budu se dnes moci brouzdat loužemi ve svých červených holinkách? A co tam dole u řeky? Co když v ní plavou zlaté ryby, co když najdu raka, drahokam, starodávnou minci, nebo třeba zahlédnu bobra? Navečer pak, příjemně unavená bohatými zážitky, jsem po malé modlitbičce k Andělu strážnému, usínala spokojená, s vyhlídkami na budoucí krásný den a nové objevy. Ještě dnes si vybavuji, jak jsem se cítila naplněná, spokojená, nadšená, obklopená láskou.

Čtěte více


Poznatky a zásady šťastného života

Důležité je, aby to, co si přejeme, bylo v souladu s pocity naší duše. Pokud si přejeme z mysli a ne z našeho srdce, tak často přichází zklamání. Mysl vidí jednostranně a nevnímá celek. Uslyšet hlas Duše je umění, proto je důležité osvobodit se od svých nevědomých programů, přesvědčení, bloků a strachů. Naše vyšší Já ví, co je pro nás nejlepší.

Čtěte více


SEMIENKO

Ak zasejete čestnosť, zožnete dôveru. Ak zasejete dobrotu, zožnete priateľov. Ak zasejete pokoru, zožnete veľkosť a silu. Ak zasejete dobrú a kvalitnú prácu, zožnete úspech. Tak buďte veľmi pozorný, čo dnes sejete vy, pretože to určí, čo v budúcnosti zožnete.

Čtěte více


AGAPIT PEČERSKÝ. Jeho jméno je BOŽSKÁ LÁSKA

Agapit Pečerský byl prvním Lékařem Kyjevské Rusi, mnichem Kyjevo-Pečerské Lavry. Už tisíc let přicházejí davy lidí k jeho relikvii, o níž se vypráví, že je divotvorná. Přicházejí k němu nejenom pravoslavní, ale i představitelé jiných vyznání, dokonce i ti, kteří se považují za ateisty. V čem tkví tajemství takového podivuhodného působení tohoto Svatého na lidi? V čem se skrývá jeho síla?

Čtěte více


KDO JE DUCH SVATÝ? -3

Může být Svatý Duch Osobností v těle?

Čtěte více


KDO JE DUCH SVATÝ? - 2

Svět může být silný, duchovně silný. Ale jen tehdy, když lidé přestanou poslouchat ty, kteří je rozdělují.

Čtěte více


KDO JE DUCH SVATÝ? -1

Pokud bychom chtěli v Bibli hledat systematické pojednání o Duchu svatém, byli bychom asi poměrně brzy zklamáni, protože se v ní, zvláště ve Starém zákoně, nevyskytuje. Tato skutečnost může vyvolat otázku, zda je vůbec na místě zabývat se tímto tématem. Odpověď samozřejmě bude kladná, protože Písmo, ačkoli nepodává systematickou nauku, poskytuje potřebná východiska pro teologickou reflexi. S pojmem duch se lze v Písmu setkat poměrně často, ale ne vždy se jedná o ducha Božího. Proto je zajímavé prozkoumat, jak k Duchu svatému přistupují starozákonní a novozákonní texty a v jaké souvislosti o něm mluví.

Čtěte více
Myšlenka dne

Není vhodné znepokojovat Pána z jakéhokoli jiného důvodu, než o spásu duše své.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"