Například: Dobré zprávy

Právě proto přichází člověk do tohoto světa, aby poznal, že on sám je jenom Láska… a nic jiného neexistuje

Člověk nemůže vidět Boha, ale On je všude. Projevuje Sebe v lidech, které nám dávají svou lásku, peče, něžnost.

Čtěte více


SADAŘ

Čtěte více

Systematické vedení deníku

Nic nám nebrání být ve stavu štěstí a při tom někomu něco odpovědět, mluvit, překládat text. S vděčností a širokým pocitem uvnitř něco psát, počítat. Jednoduše Být.

Čtěte více


Odpovědnost na duchovní cestě. Osobní zkušenost.

Jakákoliv cesta obecně, včetně Duchovní cesty, se začíná přijetím všech následků svého konaní. Každá myšlenka, každý pocit - vše je součástí Cesty.

Čtěte více


Hlas v hlavě - Odhalení

Člověk, který si sám sebe uvědomí jako Osobnost inklinující k Duši, v první řadě snaží zkrotit svůj Živočišný princip, aby nedopustil projevy negativní Vůle Živočišného rozumu v sobě. A v tomto pomáhá člověku zejména sledování svých myšlenek, pozorný postoj ke svým zjevným i skrytým záměrům a šablonám. Pomocí analýzy a sledování myšlenek od Živočišného principu, jim člověk nedovolí dále se rozvíjet a omezuje tyto projevy na minimum.

Čtěte více


Deník jako nástroj při práci na sobě

Ve světě existuje představa, že se Člověk rodí do tohoto světa proto, aby se rozvíjel. Nemluvím o škole, institutech a odborných školách, ačkoli ony také mají svůj přínos. Chci hovořit o osobním rozvoji, o té sebevýchově, která dělá ze mě Člověka.

Čtěte více


Práce na sobě: Deník

Motivace pro vedení deníku - to je nezávislé rozhodnutí každého. Nic zde nemůže být rozkazem a autoritou. Nikdo neudělá naši práci za nás. Nikdo nezačne jednat za nás. Motivaci a vnitřní impulz je možné najít jen v sobě samém. To je jedna ze stran odpovědnosti sama za sebe. A zde budeme zodpovídat jen sami za sebe.

Čtěte víceSkutečné vítězství

Kdyby se mě někdo před pár lety zeptal, co považuji za své největší osobní vítězství, zřejmě bych nedokázal odpovědět. Ne snad proto, že bych nevěděl, ale těch osobních vítězství bylo hned několik.

Čtěte více
Myšlenka dne

Pokud budeme shovívaví ke zlu, pak si ani nevšimneme, jak se staneme lhostejní k dobru.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"