Například: Dobré zprávy
Cesta k vrcholu

Cesta k vrcholu.

Přijde doba, kdy si uvědomíš, že chodíš v kruhu. Stejné situace, stejná setkání, rozhovory o ničem, faleš, nucené úsměvy a stereotypní otázky typu: „Jak se máš? Jak jde život?“ A najednou pochopíš, že si celou tu dobu chodil kolem hory a teď si zralý na to, aby si vystoupil na její vrchol. Pokud se odvážíš k samotnému výstupu, začneš dělat první kroky. Dostaví se však pocit, že sebou neseš zátěž, která ti brání dosáhnout vrcholu. Jestliže si uděláš přestávku a otevřeš svůj batoh, tak v něm uvidíš spoustu nepotřebného harampádí. Vysypeš ho a vidíš, že jsou to tvé Pochybnosti. Zahodíš je dolů a pokračuješ v cestě. Cítíš se o něco lehčí, ale s každým dalším krokem znovu pociťuješ tíhu. Otevřeš tedy batoh a tam - Hněv, Zášť, Strach, Špatné návyky. Všechno zahodíš a pocítíš nádhernou lehkost. Jakmile však pokračuješ dál, uvědomíš si, že jsi sám, a že tam dole tomu tak nebylo. Tam byl hluk, zábava, přátelé a hodně lidí stejných jako ty. Ty však pochopíš, že všechna ta zábava je jen iluze, maska s falešným úsměvem, která zakrývá smutný obličej. Rozhodl ses, že je konec, že není cesty zpět. Je jen cesta dopředu - k vrcholu. Pohlédneš tedy vzhůru a najednou vidíš nejen hranici samotného horizontu, ale i novou nádhernou krajinu, kterou si před tím nevnímal a nedokázal sis ani představit, že vůbec existuje. A tak jdeš dál a zakrátko potkáš člověka, který je o něco výše, ale jde stejným směrem jako ty. Přivítá tě s úsměvem a nabídne pomocnou ruku. Ty však zjišťuješ, že mu ruku podat nemůžeš. Otevřeš tedy batoh, vyndáš z něho Pýchu a hodíš ji dolů. Ta se rozbije o skály a rozletí na tisíce kousků. Najednou to jde, už mu ruku podat můžeš, už nejsi sám. Tento nový společník ti prozradí, co ještě můžeš z batohu vyhodit a jaké užitečné dovednosti, potřebné k cestě na vrchol, můžeš získat.

Konečně jsi přesvědčen o tom, že smyslem života není chození v kruhu a každodenní šedivá rutina, ale pohyb, rozvoj a znalosti.

Zasvěť svůj život Lásce. Nepromarni ho na nesmyslné věci. Nemáš moc času a ani tolik energie. Tento nepatrný život s jeho malým zdrojem energie je prostě hloupé vyplýtvat na hněv, smutek, nenávist či žárlivost.

…… Zasvěť svůj život Lásce……

(autor neznámý)

 

 

 

Líbí se mi 43Cesta k vrcholu - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 43
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Jen mě poslouchej, člověče, říkám ti pravdu, stejně jako ti není dáno vyhnout se smrti, tak ti také není dáno vyhnout se Božímu soudu.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"