Například: Dobré zprávy
Billboard v Limě vyrábí pitnou vodu přímo ze vzdušné vlhkosti

Spolupráce univerzitních vědců spolu s tvůrci z reklamní agentury dala vzniknout unikátnímu projektu. Spo­lečně vytvořili billboard, který generuje vodu ze vzdušné vlhkosti. Za tři měsíce jí vytvořil již 9 450 litrů.

Unikátní billboard v Limě ukrývá technologie, které vyrábějí vodu ze vzduš­né vlhkosti. Místo ze znečištěných studní si tak místní mohou denně načepovat čis­tou pitnou vodu. Díky vysoké vzdušné vlh­kosti je jí téměř 100 litrů za den.

Billboard nejen jako místo pro reklamu. V Peru vznikl neobvyklý bill­board, který kromě plnění role místa pro reklamu umí ještě něco mnohem zajímavějšího. Vědci z místní univerzity inženýrství a technologií (UTEC) ve spo­lupráci s reklamní agenturou Mayo Pub­licidad vytvořili billboard, který generuje pitnou vodu přímo ze vzduchu. Systém dokáže vyprodukovat 96 litrů vody za den.

„Billboard dokáže vyrobit 96 litrů pitné vody denně.“

Billboard láká na studium inženýrství na univerzitě v Limě. A právě v tomto případě se ukázalo jako velmi dobrý ná­pad spojit reklamu s něčím „užitečným“. S pitnou vodou je to totiž v hlavním městě Peru velmi prob­lematické. Lima leží v poušti a roční srážky jsou tu tedy velmi nízké (méně než 15 mm ročně). Většina lidí získává pitnou vodu z míst­ních studní, které jsou však často znečištěné.

Na druhou stranu má zdejší vzduch asi 98% vlhkost, čehož se rozhodli místní vědci využít. Alternativní zdroj pitné vody vznikl díky pěti přístrojům, které jsou ukryty uvnitř panelu. Ty převádějí vlhkost přes vzduchové a uhlíkové filtry a chladič. Voda se pak ukládá v nádržích (každá zhruba o 20 litrech vody) v horní části konstrukce. Po filtraci proudí voda do potrubí v dolní části panelu, kde si ji místní mohou načepovat. A o vodu je velký zájem. Za tři měsíce od zprovoznění jí panel vyrobil již 9 450 litrů.

voda

 

 

http://www.nazeleno.cz/nazelenoplus/billboard-v-lime-vyrabi-pitnou-vo­du-primo-ze-vz­dusne-vlhkosti.aspx

 

Líbí se mi 111Billboard v Limě vyrábí pitnou vodu přímo ze vzdušné vlhkosti - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 111
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Hlupákovi skládej hold za pochopení, chytrému je hloupé nepochopit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"