Například: Dobré zprávy
Barvy – inspirace pro veselejší život

Je jaro, začíná květen, jsme obklopeni nádhernými barvami různých odstínů a s každým dnem rozkvétají postupně další květinky a také stromy a keře.
      Barvy nás obklopují nejen venku, ale také v interiéru, na oblečení se nás přímo dotýkají a díky jídlu různých barev vstupují přímo do našeho těla. Když nějakou barvu potřebujeme doplnit, sáhneme po šperku nebo si jen tak vezmeme kamínek dané barvy do kapsy.
A co duha? Má nádherné šaty, díky kterým spojuje nebe se zemí a vždy je pro nás velkou inspirací.
Barvy vnímají děti již od malička a mohou mít své oblíbené. Při jedné procházce s neteří, které bylo v tu dobu 2,5 roku, najednou od ní slyším důrazné prohlášení: „Černý kočárek se mi nelíbí, hnědý je trochu lepší, ale červený je lepší než hnědý a ten červený kočár je vážně pěkný“. Magdalenka přitom ukazuje prstíky na jednotlivá dětská vozítka. Lehce se pousměji a vzpomenu si na babičku, která milovala červené bramboříky. V duchu jí poděkuji, protože díky ní jsem začala o barvách přemýšlet již před mnoha, mnoha lety.
Například nechápu, proč jsou moderní právě černé kočárky. Je to možná díky tomu, že černá je v kurzu, bohužel převládá i v oblečení, které se běžně nosí. Často vídám spoustu lidí v černém oblečení - jedná se například o zaměstnance firem, kteří jdou společně na oběd, ale ve skutečnosti nevíte, jestli nepřicházejí z pohřbu. Nedávno jsem navštívila Indii, která je nádherně barevná, díky ženám a jejich sárí je Indie jako jedna velká rozkvetlá horská louka.
     Každá barva má svůj význam a i černá je třeba, najdeme ji v černém sezamu nebo v černé ředkvi. Ale černý kočárek prostě není můj šálek kávy. Jeho černá barva je v příliš velkém kontrastu s pozitivní energií dětí, které v sobě mají světlo a radost. Každý den v týdnu má svoji barvu podle planety, která danému dni vládne. Pondělí je den Měsíce a k němu je přiřazena barva bílá až bledě modrá, úterý je červené pod vlivem bojovného Marsu, ve středu nás pozdraví Merkur a přinese světle zelenou inspiraci, ve čtvrtek vládne žlutý Jupiter, v pátek Venuše, která nám opět přiblíží bílou barvu a také barvy duhy. V sobotu nám dá Saturn nový řád v podobě černé a fialové. A nedělní slunce přinese zlatou barvu nejen na náš talíř.

Jaká barva přináší radost vám? Jaké barvy převládají ve vašem šatníku? Možná je čas na změnu, každá barva má totiž mnoho odstínů, tónů a podtónů. Zkuste se rozhlédnout a možná objevíte takovou, které jste si dříve nevšimli.

Přeji Vám nádherný barevný květen, ať Vám jsou barvy inspirací nejen v šatníku, ale i třeba na talíři.

 

Alena Stellnerová, AAS

Líbí se mi 19Barvy – inspirace pro veselejší život - Hodnocení: 5.00 z 5.00 . Počet hlasů: 19
Podobné články:Zanechat komentář

Myšlenka dne

Hlavní je mít velkou touhu a příležitost přijde sama.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"