Například: Dobré zprávy

Civilizační příčiny imunitních poruch

Ne-kojení. Pro získání silné imunity je podle vědeckých důkazů velmi důležitá doba, po kterou je dítě kojeno. U déle kojených dětí dochází prokazatelně méně k infekčním onemocněním a alergie se u nich vyskytují v daleko menší míře. Dítě by mělo být kojeno minimálně do 6 měsíců věku.

Čtěte více


Kirlianův efekt

Již v dávné minulosti se vědělo, že každý nosíme kolem sebe určitý světelný obal, což bylo dokumentováno např. na skalních kresbách, křesťanských obrazech atd. Vlastní energii vyzařují nejen lidé, ale i zvířata, rostliny i věci. Tato energie nás ovlivňuje víc, nežli si většina z nás uvědomuje.

Čtěte více


Legenda o hledání Pravdy

…Kolikrát se lidstvu dávaly Znalosti v různých dobách. Lidé ale mají tendenci to s časem poztrácet. Proč? Protože lidský mozek dokáže jednoduché věci přeměnit na složité a to tak dokonale, že pak sám není schopen rozpoznat Pravdu. Mimochodem, existuje o tom jedna starověká indická legenda, která se odkazuje na dobu, kdy žena měla rovná práva s muži a její duchovní moudrost byla velmi vážená…

Čtěte více


Síla odpuštění

Krása odpuštění tkví v tom, že nás vysvobozuje ze vzorců, v nichž jsme uvízli. Vysvobozuje nás z role oběti a ze situací, které se nám nezamlouvají. Veškeré léčení v podstatě spočívá v tom, že dojde ke změně našeho vnímání, takže věci vidíme v novém světle. Odpuštění nám umožňuje žít způsobem, který nás nad danou situaci povznese, a proto se tato situace mění.

Čtěte více


Sedmero pro zdravý životní styl

Pevné zdraví je náš nejcennější poklad. Cítit se tělesně i duševně dobře je přirozená součást každodenního života. Možná nejdůležitější, ale zároveň nejvíce opomíjenou součástí zdravého životního stylu, je duševní pohoda. Ráno vstát, usmát se na svět a s dobrou náladou vyrazit vstříc novým zážitkům. To je, zdá se, to nejlepší, co můžete udělat pro své zdraví. Je to ale také o lásce. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne a s dobrou náladou jde všechno líp...

Čtěte více


Věděli jste, že...

...člověk jako mikrokosmos v sobě odráží celý vesmír. Například meziobratlová ploténka je jen zdánlivě skromným, ačkoli velmi zodpovědným spojujícím prvkem páteře. Ale když se podíváme dovnitř, do její vnitřní biochemie, která ještě není dostatečně prozkoumána, objeví se celá galaxie. A to už není metafora. Svou složitostí se jedná o unikátní svět mikrokosmu a makrokosmu.

Čtěte více


Meditace zvyšuje kvalitu našeho života

Osmitýdenní meditační program vede ke změřitelným změnám v oblastech mozku spojených s pamětí, vlastními pocity, empatií a stresem. Uvádí to studie týmu v Massachusetts General Hospital (MGH).

Čtěte více


Jóga jako očista

Z mnoha stran člověk slyší, že jóga pomáhá při bolestech zad, při migrénách, při poruše metabolismu, při dechových problémech, upravuje příliš vysoký nebo příliš nízký krevní tlak apod. A také vnáší do života více radosti, zklidňuje, pomáhá člověku k větší sebedůvěře, pomáhá uspořádat si život, vycházet lépe s ostatními, mnohdy pomáhá i nalézt smysl života, žít plněji a šťastněji. Jak může jedna metoda ovlivnit tolik různých skutečností?

Čtěte více


MUDr. Jan Hnízdil: Co je důležitější než růst HDP

Co je důležitější než růst HDPPtáte se na cestu ke zdraví? Co je to zdraví? Podle mne je to schopnost zvládat problémy každodenního života. Pokud má člověk k řešení problémů dost vůle a sil, je zdravý. Když začne vůli ztrácet, je mu nevolno. Když už problémy zvládat nemůže, je nemocný. Velkou většinu zdravotních obtíží je pacient schopen zvládnout vlastními silami. Jenom potřebuje poradit jak. Právě v tom vidím úlohu lékaře – být průvodcem pacienta těžkým životním obdobím.

Čtěte více


Kde se skrývá pravá krása ženy?

„Krása ženy není v oblečení, které nosí, ani v úpravě jejích vlasů. Krása ženy musí být vidět v jejích očích, protože ty jsou okna do duše - místa, kde sídlí láska.“ Audrey Hepburnová

Čtěte více


Zdravé srdce: jak udržet vitalitu a dosáhnout dlouholetosti

Onemocnění srdce a cév postihuje muže i ženy, často v nejproduktivnějším věku. Vzhledem k tomu, že tato onemocnění jsou v raných fázích bez zjevných příznaků, jednoduše nebolí, jsou veřejnosti více známy až závažné stavy, jako např. angina pectoris, srdeční infarkt. Jejich vznik a vývoj lze výrazně ovlivnit změnou životosprávy a omezením rizikových faktorů

Čtěte více


Jak zvítězit nad stresem

Není žádným tajemstvím, že stres je jednou z nejčastějších „nemocí“ naší civilizace. Každý na sobě v určité míře pocítil jeho působení. A pokaždé nás napadla otázka, jak se s ním můžeme naučit vyrovnat a kde vzít sílu k tomu, abychom ho překonali.

Čtěte více




Myšlenka dne

Život je nepředvídatelný a může se v něm přihodit ledacos, dokonce neuvěřitelné věci, které si ani nedovedete představit.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"