Například: Dobré zprávy

Vedia ľudia, ako prebieha proces odrazu? Čo sa odzrkadľuje?

Dnes majú ľudia kopu možností – spoznávať a vychutnávať si krásu sveta, cestovať, venovať sa vede, umeniu, športu, pracovať pre blaho spoločnosti stanúc sa dobrým odborníkom vo zvolenej práci, budovať svet prejaviac svoje najlepšie ľudské vlastnosti. Avšak tieto i mnohé iné možnosti budú vážne skomplikované, ak človek stratí schopnosť vidieť, veď 80% informácií o okolitom svete získavame pomocou očí.

Čtěte více


Krátka udalosť, veľká zmena

V živote človeka nastávajú situácie, vopred neplánované, dobré i zlé, ktoré vám vedia život obrátiť naruby. Niekto sa stretne s autonehodou, narodením dieťaťa a niekomu stačí jedna veta, slovo alebo jedna kniha.

Čtěte více


Největší lež: „Nic se neděje, žij naplno, všichni takhle žijí.“

V životě každého člověka jsou zlomové okamžiky, po kterých se hodně změní. Může to být spojeno s přesunem do jiného města, země, změnou zaměstnání, setkáním s novým člověkem. Všechny výše uvedené okolnosti mění něco ve vnějším. Existují však i taková setkání, díky nimž se otevírají dveře neznámému, tomu, co oko nevidí. A člověk udělá krok k setkání se sebou skutečným, k setkání se Životem.

Čtěte více


Ako vyjsť z kruhu „hier dospelých“

Osobní zkušenost Majky, jejíž knihy od Anastasie Novych pomohli najít smysl Života.

Čtěte více


TVORIVÁ SPOLOČNOSŤ: Nový formát spoločnosti, v ktorej je miesto pre každého človeka

Spoločne môžeme vytvoriť Tvorivú spoločnosť - nový formát spoločnosti, v ktorej je miesto pre každého človeka.

Čtěte více


ALLATRA. Ľúbiť je omnoho jednoduchšie

Michaela sa vo svojom vlogu podelila, aké jednoduché je skutočne Ľúbiť.

Čtěte více
Dva extrémy a ako s nimi bojovať  

Kto je šťastný človek? Šťastný človek je spokojný, radostný, veselý, je naplnený dobrou, pokojnou energiou. V programe sú uvedené základné kategórie psychológie. Jednoduchým a pre každého zrozumiteľným spôsobom odpovedajú na naliehavé otázky: Aká je prevencia duševných chorôb? Čo je to osobný rozvoj? Čo je v skutočnosti práca na sebe? Čo nám nedovoľuje pracovať na sebe a v čom ukrytý hlavný nepriateľ človeka? Jednoduché a efektívne spôsoby riešenia rozšírených problémov v psychológii a psychiatrii. Návrat odvekých pojmov o podstate človeka do vedy. 

Čtěte více


Magnetosféra: oslabení magnetického pole Země

Na rozdíl od jiných fyziologických vlivů, nemusí člověk vliv magnetického pole pociťovat. Nicméně organizmus na něj neustále reaguje funkčními změnami nervového a kardiovaskulárního systému a mozkové činnosti, což souvisí s různými náladami, bolestmi hlavy. Vědci dospěli k závěru, že oslabení magnetického pole Země je předzvěstí zesílení a navýšení přírodních katastrof. Ke změně napětí magnetického pole Země dochází na povrchu nerovnoměrně. Nejvíce se mění na západní polokouli, zejména nad Severní a Jižní Amerikou. Vědci už v roce 2014 varovali, že právě na těchto územích bychom měli v následujících letech očekávat nejzávažnější katastrofy.

Čtěte více


Ptáci a kámen: „Vidět nevidí. Ale slovo jim bylo dáno. A slyšet slyšely, ale nevěří."

Bůh nám stále dává pomocnou ruku, když ji neodmítáme. Úryvek z knihy Anastasie Novych „Ptáci a kamen" ukazuje sílu a hloubku modlitby, která je dána na pomoc každému, kdo touží po životě

Čtěte více


Všechno z toho, za čím jsme se celé roky honili, ztrácí hodnotu

Nyní, kdy se lidstvo ocitá na hraně, často hledíce smrti do očí, díky pandemii či klimatickým změnám zmítáno nejistotou, jaký zítřek bude, zda vůbec nějaký? Se řada z nás zamýšlí nad otázkou, zda jsme naplnili smysl svého bytí zde. Všechno z toho, za čím jsme se celé roky honili, najednou totiž ztrácí hodnotu. Stejně tak budoucnost, která je nyní nahrazena intenzivním prožíváním přítomného okamžiku.

Čtěte více
Myšlenka dne

Pokud budeme shovívaví ke zlu, pak si ani nevšimneme, jak se staneme lhostejní k dobru.


Kalendář událostí

Zasílání aktuálních informací o nových článcích na stránkách Polahoda a dalších projektech MSH "ALLATRA"